Buvęs KOP vadas nuo pareigų nušalintas neteisėtai, nusprendė teimas (0)

Sraigtasparnis_kam.lt

Sraigtasparnis_kam.lt

Vilniaus apygardos administracinis teismas iš dalies patenkino buvusio Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado pulkininko Audronio Navicko skundą Krašto apsaugos ministerijai ir panaikino krašto apsaugos ministro įsakymą dėl jo nušalinimo nuo pareigų.

Audronius Navickas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti laikinai einančio  Krašto apsaugos ministro pareigas Juozo Oleko įsakymą dėl jo nušalinimo nuo pareigų tarnybinio tyrimo laikotarpiu, grąžinti jį į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado pareigas, priteisti nesumokėtą vidutinį tarnybos dienos atlyginimą už kiekvieną priverstinio nebuvimo tarnyboje dieną nuo nušalinimo nuo pareigų dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

Krašto apsaugos ministerija teismui teigė, kad ministras pernai lapkričio 22 dieną sudarė laikinąją patikrinimo komisiją, ir pavedė tai komisijai ištirti ištirti dėl sraigtasparnių remonto paslaugų pirkimo sutarties sudarymo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, priėjo išvadą, kad Krašto apsaugos ministerija Audronį Navicką nuo pareigų nušalino nesant teisinio bei faktinio pagrindo, todėl panaikino šį įsakymą kaip neteisėtą. Teisėjų kolegija konstatuoja, kad A. Navickas įsakymo priėmimo dieną nebuvo nei įtariamas drausmės pažeidimu, nei pripažintas įtariamuoju baudžiamojoje byloje, todėl nebuvo teisinių pagrindų.

Teismas iš Krašto apsaugos ministerijos priteisė A. Navickui sumokėti 2155 eurus už advokato paslaugas teismuose. O jo skundą patenkino iš dalies – jis dar prašė teismo grąžinti jį į ankstesnes pareigas.

Šis teismo sprendimas nėra galutinis ir per mėnesį dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Sprendimo paskelbime nė viena iš bylos šalių nedalyvavo.

Krašto apsaugos ministerija yra teigusi, kad A. Navickas nevykdė pernai vasarį Gynybos resursų tarybos sprendimo neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje. Šiemet jis buvo grąžintas į pareigas ir po to netrukus atleistas. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kariuomenės vado siūlymu A. Navicką atleido iš profesinės karo tarnybos. Sraigtasparnių „Mi-8“ siuntimas remontui į Rusiją pernai buvo sustabdytas paskutinėje stadijoje, jis praėjo kelių krašto apsaugos sistemos pareigūnų filtrus.

Tuo metu Krašto apsaugos ministerija žada vertinti galimybes apskųsti šį teismo sprendimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: