Sekmadienis, 24 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

V. Kavaliauskas. Jei turit savigarbos – nedalyvaukit tame

Vilius Kavaliauskas, www.facebook.com, www.alkas.lt
2023-03-22 14:09:36
485
PERŽIŪROS
14
V. Kavaliausko nuotr.

V. Kavaliausko nuotr.

15min.lt perskaičiau pamokantį tekstą. Čia pacituotas 96 žurnalistikos studentų skundas, kad būtų išmesta iš darbo jų Dėstytoja.

Mane apėmė siaubas – netrukus tie šimtas jaunuolių (dabar – I-III kursų studentai) susės į redakcijas ir kvies skaitytojus, žiūrovus būti dorais, daryti visuomenei ir tautai reikalingus darbus.

96 studentai pasipiktinę, kad jų Dėstytoja dalyvavo OpTv laidoje. Sprendžiant iš teksto, kada ir apie ką buvo ta laida – jaunimas nežino.

Esu įsitikinęs – dauguma jos ir nematė.

O aš mačiau – „Sengirės“ laidą, kur kolega Gintautas Kniukšta (laikraščio redaktorius, buvęs Seimo narys) ir docentė Jolanta Mažylė pristatinėjo knygą apie Vytautą Gedgaudą. Kelių epochų lietuvių spaudos patriarchas buvo neįtikėtina asmenybė.

Kelerius metus kas savaitę iš Klyvlendo jis pasakojo man fantastiškus siužetus iš spaudos istorijos. Jau pirmomis Laisvės dienomis įsteigėme Gedgaudo premiją talentingiems naujos kartos žurnalistams.

Labai susigėdau, o paskui džiaugiausi, kad ne aš, o jaunus profesionalus mokanti kolegė Jolanta pagaliau parašė knygą apie svarbų spaudos istorijos skirsnį. Iš esmės – vadovėlį studentams.

Kai studijavau VU žurnalistiką, 1969 metų lapkritį vienu kursu vyresni kolegos praėjo pro šventinę tribūną, traukdami dainą „apie sesutę ir rūtą“.

Iš universiteto išmetė tik penkis, nes KGB nerado skundikų, galinčių įvardinti daugiau. Gal tai galėtų būti pamoka Jums?

Tais metais valdžiai spaudžiant net menininkai smerkė Solženicyno knygas, nors jos gulėjo tik KGB stalčiuose. Kam po nebūtais dalykais pasirašėte Jūs? Kaip Jūs žvelgsite į akis savo Dėstytojai?

Kaip žurnalistas su 50 metų stažu, gyvenimo pabaigoje supranti, kad didžiausias spaudos profesionalo turtas – geras vardas. Saugokite jį nuo pat gyvenimo pradžios.

 

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. I. Vėgėlė. Šiandien persekiojami drąsūs, rytoj išmuš valanda tiems, kurie tyli ir nesikiša
  2. V. Vasiliauskas. Slavino sąrašas

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 14

  1. Žemyna says:
    3 metai ago

    Vakar vienoje iš radijo stočių (ŽR? LRT?) girdėjau šiam klausimui skirtą laidos dalį. Apgailėtina. Kaltinimo pagrįstumo įrodymui naudojamas po porą kartų kiekviename (kaltinamajame) sakinyje ištariamas pertaras „A ne?”, „Ar nee?” Išgirdai tokius tyrėjo „argumentus”, ir gali ieškoti, ką kita stotis transliuoja. Bet ir daugiau abejotinų įrodymų pateikė, todėl dabar žinosiu, jog šios tyrėjos straipsnių skaityti neverta.

    Atsakyti
    • Vazektomija says:
      3 metai ago

      Ar ne sveikiau nervų sistemai būtų vietoje tv ar radijo pasivaikščioti su savo katinu (negi su svetimu?) aplink Gedimino kalną, tuo pačiu vykdant šlaitų tvirtinimo darbų priežiūrą? O po to užeiti į restoraną netoli Filharmonijos, kad pamaitinti jau išalkusį katiną?

      Atsakyti
      • Deja, says:
        3 metai ago

        Kaimynų katytei tik „Stikliai” tinka

        Atsakyti
  2. ŽT žodis says:
    3 metai ago

    LRT generalinę direktorę M.Garbačiauskaitę siūloma pašalinti š VU Komunikacijos fakulteto soc. partnerių
    – pozicija.org/lrt-generaline-direktore-m-garbaciauskaite-siuloma-pasalinti-s-vu-komunikacijos-fakulteto-soc-partneriu/

    Atsakyti
  3. neįtikėtina says:
    3 metai ago

    cenzūra. Parašai, atsiranda mėlynas sakinys anglų kalba (?) ir parašymas dingsta. Vėliau arba atsiranda, arba ne. Kur dar taip yra, kaip čla, kokioje dar pasaulio svetainėje svetainėje tokie cirkai vyksta? Ką?

    Atsakyti
    • s.m. says:
      3 metai ago

      Sveiki,
      žemiau esantis mano vakarykštis komentaras buvo iškart nukanalizuotas po to “moderacijos” prasisukimo. Mintyse tik palinkėjau Alkui keletą “švelnių rusiškų”…
      Keista, – po jūsų komento apie cenzūrą, ar visiškai ne dėl to, vakar nutrintas mano nekaltas komentaras “sugrįžo”.
      ***
      Kaip senas Alko skaitytojas nuoširdžiai patariu portalui nesusižavėti marksist-bolševikine praktika, nes greitai tapsite niekam neįdomūs kaip delpynė.

      Atsakyti
  4. s.m. says:
    3 metai ago

    Graudu.
    Tie 96 pavlikai morozovai ateities laisvai Lietuvai, deja, jau prarastos žmogos.

    Atsakyti
  5. vajetau, mano says:
    3 metai ago

    Kreipimasis prasideda „laba diena“!!! 🙂 Taip juos išmokė??? 🙂

    Atsakyti
  6. Ar dar neaišku? says:
    3 metai ago

    Va, kaip viskas yra:
    LRT vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė pasiduoti nežada: tai buvo purvo pylimas
    – alfa.lt/aktualijos/lietuva/lrt-vadove-m-garbaciauskaitebudriene-pasiduoti-nezada-tai-buvo-purvo-pylimas/284585/

    Atsakyti
  7. jo says:
    3 metai ago

    Baisu, kad net 96 pasirašė. Turbūt, tai – visas kursas? Nejaugi visi (arba beveik visi, išskyrus vieną kitą?) vienbalsiai pasirašė? Vadinasi leftistai-liberastai (neobolševikai) jau atkūrė visiškai tokią atmosferą kokia buvo sovietų okupacijoje?

    Atsakyti
    • Nuoroda says:
      3 metai ago

      ŽR laidoje „Istorinės paralelės” apie siekį kompartiją paskelbti tuo, kuo ji buvo:
      Kiek komunizmo mūsų galvose dar likę šiandien?
      – ziniuradijas.lt/laidos/istorines-paraleles/kiek-komunizmo-musu-galvose-dar-like-siandien?video=1
      Dalyvavo Seimo narys Audronius Ažubalis ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovas Arūnas Bubnys.
      Turiu paprieštarauti optimistiškam A. Ažubalio teiginiui apie kompartijos ir jos ideologijos žūtį: nei ji, nei jos ideologija niekur neišnyko. Pakeistu daugianariu pavadinimu (pažanga, įvairovė, nacionalizmo naikinimas, LGBTQ+ , genderizmas ir kt.) ji, kaip ir tarpukariu, ir toliau nuodija lengviausiai pažeidžiamos visuomenės dalies -jaunimo protus. Kaip ir tarpukariu, ji skleidžiama ne iš savo gimtosios verdenės (Kremliaus), o iš Vakarų, o vis kažko naujo, nepatirto trokštantis jaunimas, kaip ir tarpukariu velka visa tai į Lietuvą. Nes iš tarpukario patirties (ne tik Lietuvos!) nepasimoko. Juolab, kad dvaras turi, kas paslaugiai ir uoliai tą istoriją iškraipo.

      Atsakyti
  8. nuomonė says:
    3 metai ago

    Kažkaip prisiminiau skaitytą straipsnį Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje…
    vle.lt/straipsnis/chungveibinai/

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      3 metai ago

      Net labai. Tskant, visos naujovės tėra gerai užmiršti arba jauniems nė nežinomi seni dalykai…

      Atsakyti
  9. O Lukiškiada? says:
    3 metai ago

    Ir vėl Aikštė ant stalo…
    Lukiškių a. naujojo sostinės(!) mero akimis
    • Ryto allegro. Išrinktasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas: Lukiškių aikštė be „Laisvės kalvos“, Vilnius – be Venclovų muziejaus, renginiams sostinėje – daugiau organizatorių
    − lrt.lt/mediateka/irasas/2000264415/ryto-allegro-isrinktasis-vilniaus-meras-valdas-benkunskas-lukiskiu-aikste-be-laisves-kalvos-vilnius-be-venclovu-muziejaus-renginiams-sostineje-daugiau-organizatoriu
    (nuo 01:24 val.)
    • Kultūros savaitė. Vaikų miško paviljonas Venecijoje, savilaidos iššūkiai ir bandymas atgaivinti skoningą Lietuvos teatro apdovanojimų įvaizdį
    – lrt.lt/mediateka/irasas/2000264858/kulturos-savaite-vaiku-misko-paviljonas-venecijoje-savilaidos-issukiai-ir-bandymas-atgaivinti-skoninga-lietuvos-teatro-apdovanojimu-ivaizdi
    Ištrauka iš pokalbio su naujuoju sostinės meru – nuo 59:50 min.
    • Lietuvos diena. Ukrainos karo ekspertas Michailas Žirochovas: trūkstant ginkluotės, karas šiemet nesibaigs
    − lrt.lt/mediateka/irasas/2000264738/lietuvos-diena-raginimas-lietuvai-daugiau-demesio-ne-berlynui-o-sau
    Nuo 18:40 pokalbiai su naujuoju meru, KM ministru(!) bei „Laisvės kalvos“ autoriumi.

    Mero planai:
    panaikinti Seimo įstatymą dėl paminklo kovotojams, ir palikti galioti tik
    teismo nutarimą teisėtu pripažįstantį bunkerio/kalvelės konkursą.
    Keista, kad teismas neatkreipė dėmesio į tai, jog šis ?konkursas, neaišku kokiu pagrindu ir kokia teise paskelbtas, nes jis SAVAVALIŠKAI panaikino ankstesnio konkurso rezultatą, gautą ATVIRU visos Tautos balsavimu dėl to, kaip jos SOSTINĖJE turi būti įpaminklinta per amžius vykusi Tautos kova už Laisvę! Tartum tai būt buvusi kokių agurikinių au cibuliniais kova dėl įtakos kur nors Sicilijos užkampyje, o ne Tautos sprendimas dėl valstybinės reikšmės aikštės mūsų sostinėje! Atrodo, jog sostinės merai ligi šiol nesuprato, jog kai kurių sprendinių PRIVALO į VISĄ TAUTĄ kreiptis, o ne maža savų grupele spręsti.
    Keikiau save, kad nepadariau to itin vangaus balsavimo dėl bunkerio eigos ekrano nuotraukų. Mat balsų sprogimo stebuklas per naktį įvyko, kai grupelės posėdžiautojų su kavute nuomonė tapo svarbesnė už tų, kas asmeniškai kovojo už Laisvę, jų palikuonių bei visų balsavusių nuomonę – jų pasirinktą Vytį. Kažkaip net Eurovizija pakvipo… Vyliausi, jog karas Ukrainoje bent kiek išblaivė gerokai po 2PK gimusių mąstymą. Deja.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

„Sidabrinė gervė“: L. Ubavičius ir D. Vaitiekūnas
Kultūra

„Sidabrinė gervė“: L. Ubavičius ir D. Vaitiekūnas apie Lietuvos kino apdovanojimų reikšmę

2026 05 24
Kompiuteris
Lietuvoje

Jau dvigubai daugiau gyventojų renkasi elektronines paslaugas

2026 05 23
Simonas Kairys
Lietuvoje

Seimas linkęs pripažinti tramvajų lygiateise keleivinio transporto priemone

2026 05 23
„Red Bull Tandemynės“ vedėjas Mantas Stonkus
Lietuvoje

Toks renginys – pirmą kartą Baltijos šalyse: garsiausias šalies keliautojas ruošiasi skrydžiui virš Neries

2026 05 23
RRT
Lietuvoje

RRT ragina operatorius įnešti daugiau aiškumo vartotojams

2026 05 23
Sveikata
Gamta ir žmogus

Mokinių sveikatos patikrinimo neverta atidėlioti iki rudens

2026 05 23
Autorė Viktorija Chorna
Kultūra

Ukrainos karo veterano ir menininko darbuose vietoje drobės – sugriautų namų durys

2026 05 23
Varšuva
Kultūra

Kviečia M. K. Čiurlionio įamžinimo vietos Markose šalia Varšuvos atidarymo iškilmės

2026 05 23
Piniginė, pinigai
Lietuvoje

Seimas po pateikimo pritarė „skolų atostogų“ netaikyti vaikų išlaikymo išieškojimui

2026 05 23
Neabejingi Lietuvos gyventojai susirinko pagerbti sovietų aukų atminimą
Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos

R. Kaminskas. Kaune prisiminta masinių tremčių „Vesna“ istorija

2026 05 23
„Sidabrinės gervės‘26“ studentų filmai
Kultūra

Iš arti: „Sidabrinės gervės‘26“ studentų filmai

2026 05 23
Žemės ūkis
Lietuvoje

Lietuva ragins ES imtis skubių sprendimų dėl pieno sektoriaus trąšų krizės

2026 05 22

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • klaustukas apie D. Kuolys. Ar tikrai Juozas Lukša-Daumantas vertas tik buvusio kagėbyno vietos
  • Rimgaudas apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • klaustukas apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • „Sidabrinė gervė“: L. Ubavičius ir D. Vaitiekūnas apie Lietuvos kino apdovanojimų reikšmę
  • Jau dvigubai daugiau gyventojų renkasi elektronines paslaugas
  • Seimas linkęs pripažinti tramvajų lygiateise keleivinio transporto priemone
  • Toks renginys – pirmą kartą Baltijos šalyse: garsiausias šalies keliautojas ruošiasi skrydžiui virš Neries

Kiti Straipsniai

Darius Kuolys, Juozas Lukša-Daumantas ir jo atminimo ženklas Vilniuje

D. Kuolys. Ar tikrai Juozas Lukša-Daumantas vertas tik buvusio kagėbyno vietos

2026 05 23
Sovietmečio pogrindinis atsišaukimas, rašomoji mašinėlė ir Romo Kalantos portretas antisovietinio pasipriešinimo kontekste

A. Butkus. Vieno atsišaukimo istorija

2026 05 13
Antanas Smetona

J. Mažylė. Prezidento Antano Smetonos rankraštis saugomas Mažeikiuose

2026 01 22
Petras Gražulis, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba

EP narys kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorių dėl LRT akcijos „Šalin rankas“

2025 12 20
LRT Tarybos pirmininkas Mindaugas Jurkynas

LRT Taryba kuria tiesioginį dialogą su LRT žurnalistais ir kitais darbuotojais

2025 12 09
V. Kavaliauskas. Kaip „revoliucijos lyderis“ dalijo Tautos turtą

V. Kavaliauskas. Kaip „revoliucijos lyderis“ dalijo Tautos turtą

2025 11 19
Rimas Jankūnas

R. Jankūnas. Komunistinė cenzūra kelia galvą

2025 11 01
Vilniuje atidaryta paroda „Skautai–partizanai„

R. Šimaitis. Lietuvos didvyrių kankintojai – Izraelio piliečiai. Kur atsakomybė?

2025 10 17
Dr. Gintaras Šapoka. „Tėvynėje liko širdis“: knyga skirta publicistui, rezistentui Stasiui Žakevičiui-Žymantui | lzs.lt nuotr.

Dr. Gintaras Šapoka. „Tėvynėje liko širdis“: knyga skirta publicistui, rezistentui Stasiui Žakevičiui-Žymantui

2025 06 23
Darius Kuolys

D. Kuolys. Kaip sugriauti Respubliką? Kaip nuginkluoti ir pavergti laisvą tautą?

2025 05 21

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • klaustukas apie D. Kuolys. Ar tikrai Juozas Lukša-Daumantas vertas tik buvusio kagėbyno vietos
  • Rimgaudas apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • klaustukas apie Svarbu ne tik istorikams: kaip rašysime Nepriklausomybės istoriją?
  • m apie D. Kuolys. Ar tikrai Juozas Lukša-Daumantas vertas tik buvusio kagėbyno vietos
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Vilnius, dangoraižiai | alkas.lt Arūno Sartanavičiaus nuot.

Iš Kanų Vilnius parsiveža net 10 apdovanojimų

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai