Grupė Seimo narių stojo ginti filosofą Vytautą Rubavičių (7)

Vytautas Rubavičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Rubavičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 20 d., trečiadienį, 37 Seimo narių grupė, atstovaujanti skirtingoms frakcijoms, išsiuntė raštą generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui, prašydama apginti viešąjį interesą ir pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo filosofo Vytauto Rubavičiaus persekiojimo.

Raštą pasirašę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, „Tvarkos ir teisingumo“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijų nariai išreiškė susirūpinimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių skandalingų žinių apie persekiojamą filosofą dėl, kaip manoma, jo įsitikinimų ir pažiūrų. Kreipimesi Seimo nariai pabrėžė, kad ši istorija ne tik baugina visuomenę, bet ir meta šešėlį ant teisėsaugos institucijų, nes V. Rubavičiaus persekiojimui buvo pasirinktos specialiųjų tarnybų taikomos psichologinio bei moralinio bauginimo priemonės ir metodai, liudijantys apie specifinį galimai nusikalstamą veiką atlikusio asmens (ar asmenų) pasiruošimą, specialią įrangą ir įgūdžius.

Seimo nariai atkreipė dėmesį, kad V. Rubavičiaus terorizavimas buvo siejamas su jo pažiūromis ir ankstesniais pasisakymais viešojoje erdvėje, todėl galimos nusikalstamos veikos, atliktos filosofo atžvilgiu, ne tik pažeidžia Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatas, bet ir pamatines žmogaus teises ir laisves. Atsižvelgdami į tai,  kad galima nusikalstama veika buvo padaryta sunkinančiomis aplinkybėmis, į jos atgarsį visuomenėje bei taikytus specifinius metodus, Seimo nariai paprašė generalinio prokuroro vertinti nusikalstamą veiką ne tik kaip grasinimą nužudyti arba žmogaus terorizavimą, bet kartu nustatyti, ar nebuvo pažeisti asmens privataus gyvenimo neliečiamumą reglamentuojantys Baudžiamojo kodekso straipsniai.                     

Seimo nariai pabrėžė, kad generalinė prokuratūra yra svarbiausia institucija, turinti ginti viešąjį interesą, todėl paprašė šią rezonansinę bylą, jei ikiteisminis tyrimas jau pradėtas kitose institucijose, perimti savo žinion.

Raštą generaliniam prokurorui pasirašė Seimo nariai: Povilas Urbšys, Petras Gražulis, Robertas Šarknickas, Česlavas Olševskis, Jaroslavas Narkevičus, Michalas Mackevičius, Juozas Varžgalys, Kęstutis Smirnovas, Artūras Skardžius, Aurimas Gaidžiūnas, Eugenijus Jovaiša, Naglis Puteikis, Zenonas Streikus, Zbignevas Jedinskis, Arūnas Gumuliauskas, Stasys Tumėnas, Stasys Jakeliūnas, Rūta Miliūtė, Algimantas Kirkutis, Dainius Kepenis, Guoda Burokienė, Aušra Papirtienė, Gediminas Vasiliauskas, Juozas Rimkus, Lauras Stacevičius, Gintautas Kindurys, Vytautas Rastenis, Antanas Baura, Petras Valiūnas, Algirdas Butkevičius, Petras Čimbaras, Rimantas Sinkevičius, Gediminas Kirkilas, Antanas Vinkus, Vytautas Kamblevičius, Rimas Andrikis, Juozas Imbrasas.       

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Dar įdomesnis būtų nepasirašiusiųjų sąrašas….. Lyderiai Gabrielius Landsbergis, Ramūnas Karbauskis ir t.t. Gal juos kas nors kankino ir neleido pasirašyti? A, tai tie patys, kurie neatsakė į senelių Kedžių prašymą dėl informacijos apie jų augintą anūkę, Klonio mergaitę. Įdomu, o kaip perbėgėlė Dovilė Šakalienė, kuri visai neseniai kalbėjo apie Seimo orumą? Ar turi tik deklaruojama ar tikrą orumą? Gal ji bedvasė, kad vis neišgirsta Klonio mergaitės klyksmo? Neišgirdus Klonio mergaitės klyksmo….. pasidarai bedvasiu ir kurčiu. Kaip keista, tuo negirdinčių yra ir Seimo narys Povilas Urbšys?

  • Tvankstas:

   Povilas Urbšys pasirašiusiųjų sąraše yra PIRMAS, galiu Tamstai pasiūlyti pasitikrinti akis, nes reikalingos didesnės dioptrijos, neleisiančios vystytis ligotoms fantazijoms.

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Taigi prasikrapščiau akis ir labai aiškiai pamačiau, kad pirmas yra Povilas Urbšys, todėl jį ir paminėjau paskutinį. Nepastebėjai, akių neprasikrapštei? Selektyvus pastebėjimas? Labai gerai, kad gina V.Rubavičių, ir labai labai labai negerai, kaip apanka ir apkursta, kai kalba eina apie nekalto ir baisiai nuskriausto vaiko klykiančio pagalbos šauksmo negirdėjimą. Balsavo už tai, kad panaikinti neliečiamybė N.Venskienei dėl to, kad ji pasiaukojimai gynė savo brolio dukrą. Kas jį kankino, kad taip padarė?

 2. Tvankstas:

  Pirmas klausimas – kur dar 104 Seimo nariai ?
  Antras klausimas – turime suprasti, kad V. Pranckietis, R. Karbauskis, A. Kubilius, G. Landsbergis ir Co. remia veiksmus prieš V. Rubavičių kaip normalius teisinėje valstybėje ?

  • Kęstutis:

   Pranskietis, Karbauskis nepasirašė manau dėl susiklosčiusių aplinkybių, gal kur išvykę ar taip vietoje nebuvo. Greičiausiai, kad reikėjo kuo greičiau surinkti reikiamą kiekį parašų ir kreiptis į generalinį. Maldeikienė irgi dalyvavo spaudos konferencijoje ir nepasirašė. Nemanau, kad dėl nepritarimo… Bet va koncervatoriai su liberastais tai jau parodė savo tikrąjį snukį… Jakelaitis irgi prie snukininkų, savo dėmesio centre vakar pakalbėjo apie nieką, o tokio “nereikšmingo” dalyko net nepastebėjo… gal šiandien po seimo narių kreipimosi pastebės?…

 3. Tvankstas:

  Pasižiūrėkite, žmonės, į Z. Vaišvilos spaudos konferenciją 2017.12.15 Seime, yra Youtube, suprasite dėsningumus, atvedusius į nebaudžiamą susidorojimą su V. Rubavičiumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: