Vyks mokslinis-praktinis seminaras – „Biblioteka ir šimtmetis: kodėl ir kaip turėtume minėti?“ (0)

Įvyks mokslinis–praktinis seminaras – „Biblioteka ir šimtmetis: kodėl ir kaip turėtume minėti?“ | Pixabay nuotr.

Įvyks mokslinis–praktinis seminaras – „Biblioteka ir šimtmetis: kodėl ir kaip turėtume minėti?“ | Pixabay nuotr.

Lapkričio 17 d., 10 val. Lietuvos Mokslų Akademijos (LMA) Vrublevskių bibliotekoje, vyks mokslinis–praktinis seminaras „Biblioteka ir šimtmetis: kodėl ir kaip turėtume minėti?“, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui.

Seminaro tikslas yra aptarti, kaip galėtume prasmingai paminėti Valstybės šimtmečio jubiliejų. Iš skirtingų Lietuvos miestų susirinkę jaunieji bibliotekininkai savo pranešimuose aptars tarpukario Lietuvos politinio, socialinio bei kultūrinio gyvenimo aspektus.Seminare busskiriamas dėmesys šiandien svarbiems klausimams ir sumanymams. 2018-ais metais, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bus rengiama daugybė įvairių renginių, kuriuose bus prisiminti šios valstybės tėvai – Vasario 16-osios akto signatarai, jų veikla, kiti svarbūs žmonės ir įvykiai. Visgi modernią Lietuvą kūrė ne tik signatarai, bet ir daugybė kitų šiandieninei visuomenei mažiau žinomų žmonių ir įvykių.

Artėjant atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimui, derėtų prisiminti ir tuos, kurie augino Akto signatarus, buvo šalia, juos rėmė bei padėjo, tęsė jų pradėtus darbus ar jiems priešinosi, kalbėjosi, ieškojo kitų kelių. Reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į epochinius, bet ir į vietinius įvykius, kurie taip pat padėjo kurtis Lietuvai tokiai, kokią ją matė ir ateities kartoms jos palikimą perdavė Sibiro tremtiniai, partizanai, išeiviai, o galiausiai ir tie, kurie išgyveno okupaciją. Prisiminti šiuos dalykus ir juos paversti svarbiais pirmiausia sau patiems yra kviečiami visi šalies piliečiai, kurie, ieškodami naujų žinių ar norėdami atgaivinti bei pagilinti jau turimas, ateis į Lietuvos bibliotekas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: