Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininku siūloma skirti Audrį Antanaitį (7)

Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lapkričio 14 d. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša seimo nariams pristatė nutarimo „Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko paskyrimo“ projektą, kuriuo pasiūlė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininku skirti Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽŠ) į VLKK deleguotą LŽS pirmininko pavaduotoją Audrį Antanaitį.

„Procedūra numato tai, kad išrinkus valstybinės komisijos narius (jų yra 17) būtų balsuojama dėl galimo kandidato į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos

pirmininkus. Toks slaptas balsavimas įvyko. Jo rezultatai yra tokie: už A. Antanaitį – 6 balsai, už kandidatę Daivą Vaišnienę – 4 balsai. Todėl salėje tvirtinti arba netvirtinti yra teikiamas A. Antanaitis“, – pristatydamas Švietimo ir mokslo komiteto balsavimo rezultatus sakė E. Jovaiša.

Seimo nariams prisistatęs A. Antanaitis išvardijo svarbiausius uždavinius pagrindiniuose komisijos darbo baruose – kalbų politikos, kalbos norminimo bei sklaidos ir švietimo.

„Kalbų politikos smaigalyje – būtinybė plėtoti lietuvių kalbos vartojimą valstybėje, skleisti ją užsienyje, pirmiausia per išeivių lituanistines mokyklas, baltistikos mokslo centrus, pabrėžiant jo svarbą bendrojoje Europos kultūros istorijoje. Akcentuočiau kalbos demokratėjimą priartinant šią politiką prie vartotojo, siekiant kalbos suprantamumo, patrauklumo ir modernumo, pritaikant ją kasdieniniam patogiam vartojimui. Dar vienas svarbus kalbos politikos klausimas – konstitucinis Valstybinės lietuvių kalbos įstatymas, kurio greitesnį priėmimą komisija turėtų nuolat skatinti bendradarbiaudama su Seimu ir kitomis valstybės institucijomis“, – sakė A. Antanaitis.

Po pateikimo procedūros Seimo statute nustatyta tvarka vyks frakcijų susitikimai su kandidatu į komisijos pirmininkus.

Seimo nutarimu iš pareigų siūloma atleisti ir iki šiol VLKK pirmininkės pareigas einančią Daivą Vaišnienę. Už tai numatantį nutarimą „Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko atleidimo“ (projektas Nr. XIIIP-1302) po pateikimo balsavo 54, prieš buvo 4, susilaikė 31 Seimo narys.

Audrio Antanaičio gyvenimo aprašymas

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: