Paminklo Dainavos apygardos partizanams konkursas bus skelbiamas iš naujo (7)

Vytautas Grigaravičius | asmeninė nuotr.

Vytautas Grigaravičius | Asmeninė nuotr.

Paminklo Dainavos apygardos partizanams konkursas bus skelbiamas iš naujo. Taip nuspręsta su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovybe.

„Kilus dalies gyventojų  pasipriešinimui ir dėl vietos, ir dėl paminklo koncepcijos, savivaldybė buvo tapusi savotiška situacijos įkaite“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės  meras Vytautas Grigaravičius. „Priimtas sprendimas stabdyti konkursą reiškia, kad visa procedūra bus pradėta iš naujo, įskaitant ir vietos paiešką. Apgailestauju, kad Alytuje iki šiol nesuspėta pagerbti Dainavos apygardos partizanus“.Paminklo konkursas buvo pradėtas organizuoti 2016 metais. Siekiant gauti maksimalų rezultatą, įdėta daug pastangų – bendradarbiauta su politinių kalinių ir tremtinių  bei laisvės kovų dalyvių organizacijomis, bendruomene ir architektų atstovais, derinta ir galiausiai sutarta vieta bei paskelbtas konkursas. Kad būtų išrinktas aukštą meninę, išliekamąją vertę turintis kūrinys, į jo komisiją pakviesti autoritetingi šios srities ekspertai. Tačiau vienai visuomenės daliai pasiūlyta paminklo idėja patiko, bet pasirodė netinkama jo vieta, kitai – vieta tiko, tačiau nepriimtinas pats paminklas.

Nutraukus konkursą, jo laimėtojui skulptoriui Rytui Jonui Belevičiui, taip pat antros ir trečios vietos nugalėtojams  bus išmokėti konkurse numatyti piniginiai prizai, viso penki tūkstančiai eurų.

Paminklo projektas | Alytaus sav. nuotr.

Paminklo projektas | Alytaus sav. nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: