Vilniuje susirinkę liberalai svarsto tolesnę partijos veiklą (2)

Eugenijus-Gentvilas-Alkas-lt-nuotr

Eugenijus-Gentvilas-Alkas-lt-nuotr.

Vilniuje posėdžiauja opozicinio Liberalų sąjūdžio taryba. Per posėdį laikinasis liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas Liberalų teigė, kad partijai buvo siūlyta sumokėti 45 tūkst. eurų už gautą naudą per mokymus, kad partija neprarastų valstybės dotacijos, tačiau šis siūlymas atmestas, kad tai nebūtų panaudota baudžiamojoje byloje.

Tačiau jis neįvardijo, kas partijai buvo pateikęs tokį pasiūlymą.

„Atrodo labai gundantis dalykas – susimokame, pripažindami, kad mes gavome naudą, vadinasi, esame kalti, susimokame 45 tūkst. eurų ir tada iš mūsų neatimama dotacija“, – sakė E. Gentvilas.

Jis taip pat informavo, kad lapkričio mėnesį turėtų būti baigtas su Liberalų sąjūdžiu susijęs ikiteisminis tyrimas, tada vyks susipažinimas su bylos medžiaga.

„Teisėsauga įvardijo, kad juridinio asmens kaltė kyla iš fizinio asmens kaltės. Šis santykis mums labai svarbus – kas mumis manipuliavo, kas už mus kalbėjo neturėdamas jokių teisių ar įgaliojimų. Tai paaiškės tik teismo proceso metu“, – kalbėjo laikinasis vadovas.

Prieš porą savaičių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šiurkščiu finansavimo įstatymo pažeidimu pripažino buvusio Liberalų sąjūdžio nario Šarūno Gustainio įsteigto Taikomosios politikos instituto surengtus mokymus. VRK šiuos per 45 tūkst. eurų kainavusius mokymus pripažino nepinigine auka. Įstatymai draudžia partijoms imti aukas iš juridinių asmenų.

Rinkimų komisija remdamasi savo anksčiau priimtu sprendimu dėl šiurkštaus įstatymo pažeidimo praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžiui neskyrė pusmečio dotacijos iš biudžeto – apie 395 tūkst. eurų. Laikinasis liberalų lyderis pranešė, kad bus teismui skundžiamas ir šis VRK sprendimas.

Jis pabrėžė, kad nors partiją ir krečia teisėsaugos įtarimai, Vyriausiosios rinkimų komisijos sankcijos, Liberalų sąjūdžio nariai masiškai iš partijos nebėga. Pastaruoju metu partiją paliko 93 žmonės.

Tačiau, E. Gentvilo nuomone, jų išėjo priežastis greičiausiai nėra susijusi su įtarimais partijai.

Liberalų sąjūdis svarstė tolesnius partijos veiklos scenarijus. Iškelta siūlymų steigti naują liberalią partiją. Laikinasis partijos vadovas teigė tokiai idėjai nepritarė.

Po svarstymų partijos valdyba nusprendė, kad Liberalų sąjūdis nebus likviduojamas, partija veiks toliau, o naujasis lyderis bus renkamas suvažiavime, kuris vyks gruodžio 9 dieną.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: