P. Urbšys. Nieko asmeniško (10)

Povilas Urbšys | lrs.lt O. Posaškovos nuotr.

Povilas Urbšys | lrs.lt nuotr.

Praėjusią savaitę dviem Lietuvos Seimo partijoms pareikšti įtarimai kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Mažai ką nustebino antrą kartą pareikšti įtarimai Darbo partijai, daugiau triukšmo sukėlė įtarimai Liberalų sąjūdžiui. Nors iš bylos eigos ir pareikštų įtarimų jau buvusiems vadovams buvo aišku, jog tai – tik laiko klausimas.

Gabrielius Lansbergis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vedlys, pirmas suskubo ištrimituoti laidojimo maršo garsus Liberalų sąjūdžiui. Sielodamasis dėl sąžiningų liberalų likimo tėviškai pasiūlė savo glėbį. Nevykusiai bandydamas paslėpti savo troškimą pribaigti artimiausius konkurentus ir tapti vieninteliu pasirinkimu liberaliam „sveiko proto“ rinkėjui. Ir pagaliau užbaigti konservatoriško-krikščioniško demokratiško-liberalaus politinio kentauro konstravimą.

O kaip kitaip atnaujinti į amžinybę tiesiogine prasme iškeliaujantį savo elektoratą? Deja, dėl tos priežasties liberalizmas tampa geidžiamiausia ne tik konservatorių, bet ir kitų politinių jėgų ideologinio mišinio sudedamąja dalimi. Iš to, manau, ir kyla iniciatyvos prie lietuviškos abėcėlės trisdešimt dviejų raidžių pripliusuoti dar tris – Q, W, X – ar per Stambulo konvencijos ratifikavimą įteisinti vadinamąją socialinę lytį, kai moterimi ar vyru tampama ne pagal prigimtį, o pagal seksualinį poreikį.

Tik čia gal reikėtų sustoti ir grįžti prie korupcinės temos. Šiandieną uoliai liberalėjantis konservatorių lyderis, demonstruodamas išskirtinį politinį skaistumą, tiesmukiškai užsimena apie galimą koalicijos nutraukimą su liberalais Vilniaus miesto savivaldybės taryboje. Mat sklindantis iš liberalų korupcinis kvapelis tampa tiesiog nepakenčiamas.

Tiesiog įkvepiantis vakarietiškos politinės kultūros pavyzdys. Tik… kyla klausimas, kodėl tos vertybinės nuostatos galioja tik atskiroms Lietuvos teritorijoms. Kodėl tos nuostatos, pavyzdžiui, negalioja Širvintų savivaldybėje, kur vienintelė į savivaldos tarybą nuo TS-LKD išrinkta narė tapo nepakartojamos Darbo partijos merės Živilės Pinskuvienės pavaduotoja. Ar Radviliškio rajono savivaldybėje, kur Gabrieliaus vadovaujami konservatoriai be jokių moralinių skrupulų vieninteliai iš parlamentinių partijų Lietuvoje per savivaldos tarybos rinkimus į mero kėdę įbruko nepakeičiamą A. Čepanonį, teisiamą už korupcinius nusikaltimus.

Atsakymas labai paprastas – NEAPSIMOKA.

Širvintų savivaldybėje turint tik vieną savo partijos narį atsisakius vicemero posto išankstinių rinkimų Širvintų rajone neišprovokuosi. O dėl Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nė neverta kalbėti – juk varnas varnui akies nekerta.

Būtent tokio politinio išskaičiavimo vedinas G. Landsbergis po Seimo rinkimų prievartiniu būdu tempė į koaliciją Liberalų sąjūdį visai nekreipdamas dėmesio į nuogąstavimus, jog partija su korupcijos šleifu gali tapti visų koalicijos partnerių galvos skausmu. Tada jis neslėpė, kad liberalai reikalingi didesniam politiniam svoriui įgyti prieš rinkimus laimėjusį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą. O dabar, pasikeitus politiniams vėjams, Gabrielius skuba tapti Liberalų sąjūdžio duobkasiu. Kaip mėgo sakyti italų mafijos tėvas Vitas Korleonė, „Nieko asmeniško“.

Taip politinė kova už vietą po saule darosi panaši į „Cosa Nostra“. Vieni ir kiti atrodome tarsi įbridę į tą pačią politinio išskaičiavimo ir savanaudiškumo pelkę, besidrabstantys tuo pačiu purvu. Ir todėl jau nieko nebestebina, kad Seime iš septynių parlamentinių partijų net trys („Tvarka ir teisingumas“, Darbo partija ir Liberalų sąjūdis) įtariamos kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, o ilgiausiai valdžioje išbuvusios socialdemokratų partijos atsinaujinimo veidu tampa Gintautas Paluckas, nuteistas už piktnaudžiavimą vadinamojoje „žiurkių byloje“.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Bartas:

  Pastebėjimas . Anūkas , Gabriukas, darosi tikras “politikas” . Jau išmoko, kaip senelis, sava ranka paglostyti, o kai reikia kam įspirti , pasinaudoja svetima koją. ” Šaunuolis”.
  Vardą iškraipiau ne iš piktumo. Aš taip vadinu savo anūkėlį.

 2. klausimas:

  “O kaip kitaip atnaujinti į amžinybę tiesiogine prasme iškeliaujantį savo elektoratą?”
  Kas čia? Vyresniųjų žmonių ižeidinėjimas?

 3. Viktoras:

  Daugelį rinkimų į Seimą metų balsavau už TS-KD partiją,bet pastebėjęs spartų šios partijos ,ypač vadovybės, ,,modernųjį” liberalėjimą , atsisakiau ją remti.Dabar Gabrielius jau tapo grynuoliu neoliberalu ir todėl nuolat šmėžuoja nūdienos įtakingos liberalios ,ypač LRT, žiniasklaidoje.Deja.

 4. Veronika:

  Naujasis konservatorių pirmininkas neturi jokių tradicinių konservatoriškų vertybių, yra liberalesnis už pačius liberalus. G. Landsbergis pasisako už šeimų įvairovę, leidžia iškraipyti lietuvių kalbą ir į pirmą puslapį rašyti nelietuviškas raides.
  Keista, kad nieko apie tai nežino Politiniai kaliniai ir tremtiniai, laisvės kovotojai, kitos patriotinės organizacijos, kurios vis dar tiki, kad konservatorių partijos vadovybė gina tautines vertybes. Apstatė patikėtiniais visas organizacijas, kurie saugo, kad jokia tiesa nepasiektų senyvo amžiaus žmonių. Ariogaloje per sąskrydį neleido kalbėti apie vardų-pavardžių rašybą pagal Latvijos pavyzdį, t.y. kitais rašmenimis tik kitame puslapyje. Gudriai, net klastingai veikia TS-LKD norėdami išardyti veikiančią koaliciją.

  • Bartas:

   Ką aš ir sakau. Sąjūdis ir “konservatoriai”(na ir pavadinimas) – diena ir naktis.

  • Žemyna:

   Mieloji p. Veronika,
   būtų labai naudinga, jei čia ir kitur paskelbtumėte savo komentarą su pavardėmis veikėjų, kuriems taip trukdo Valstybinė kalba, kad kitaip manantiems net žodžio nesuteikia. Gal jais kas nors giliau pasidomės? Gal ir daugiau „pažangių žygdarbių” yra nuveikę?
   Čia, „Alke”, „Varpe” (ir kitur), savo straipsnius viešina Laisvės kovotojas p. A. Zolubas, prašom žiūrėti čia:
   http://alkas.lt/?s=Algimantas+Zolubas
   Beje, savo neigiamą nuomonę Skverneliui, ūbaujančiam apie „LT patiriamą finansinę žalą” šiandien Delfyje labai dalykiškai pareiškė daugybė komentatorių:
   S. Skvernelis: delsimas įteisinti originalią pavardžių rašybą jau neša finansinę žalą valstybei
   delfi.lt/news/daily/lithuania/s-skvernelis-delsimas-iteisinti-originalia-pavardziu-rasyba-jau-nesa-finansine-zala-valstybei.d?id=75891971 ,

   Ar neįdomus sutapimas:
   kai rinkome parašus už „Talkos” paso projektą, mane vijo šalin lyg musę, kad nepasirašys konservatorių lape, nes šie neleidžia jų dukterims ir anūkams rašyti originalias pavardes. Teko aiškinti, kad ne visi konservatoriai tokie, kad dalis jų prieštarauja ne pavardės originalui, o tik Valstybinės kalbos išmetimui iš valstybės išduodamų dokumentų.
   Ar ne keista, kad rinkimų sąrašuose buvo nusikratyta būtent šių konservatorių, pasiūliusių dvikalbio paso idėja. Vadinasi, būtent konservatoriams TRUKDO GIMTOJI kalba? Kas vadovauja konservatoriams, kas sprendžia, katruos laikas lauk išmesti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: