Siekdami išvengti peršalimo gyventojai vartoja medų, vitaminus ir mankštinasi (0)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.

Šį rudenį peršalimo pradžia Lietuvoje pastebėtas neįprastai anksti. Metai iš metų jis dažniausiai prasideda spalio pabaigoje, tuo tarpu šiemet 35 proc. išaugusį susidomėjimą vaistais nuo peršalimo vaistinės fiksavo jau pirmąsias rugsėjo savaites.

Sveikatos specialistai įspėja, kad nors pirmoji peršalimo banga eina į pabaigą, pasirūpinti imuninės sistemos stiprinimu ne vėlu. Rugsėjo pradžioje vienos vaistinės užsakymu tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad 70 proc. respondentų prieš peršalimo sezoną rūpinasi imuniteto stiprinimu.Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė stiprinančių imunitetą vartoja specialias natūralias priemones – medų, užpilus ir arbatas. Kiek mažiau apklaustųjų vartoja vitaminus, mankštinasi, sportuoja, daugelis tiesiog stengiasi gerai išsimiegoti.

Vaistininkė Elvyra Ramaškienė komentuodama rezultatus sako, kad metai iš metų pasiteisinantys imuniteto stiprinimo būdai tinkami. „Artėjant peršalimo sezonui, taip pat rekomenduočiau paįvairinti mitybą vaisiais ir daržovėmis, todėl, kad šiuose produktuose gausu natūralių vitaminų. Be to imunitetą itin stiprina česnako preparatai. Jo vartojimas užkerta kelią virusinių ligų plitimui jūsų organizme. Yra įvairių česnako vartojimo formų: česnako milteliai, standartizuoti ekstraktai, aliejinių ekstraktų tabletės ar kapsulės. Žinoma, galima vartoti ir šviežią česnaką, tačiau paros norma neturėtų viršyti 4 gramų“, – patarimais dalijasi farmacininkė.

Anot jos derėtų nepamiršti kartais pasilepinti šiltomis aromatizuotomis vonelėmis, ypač kojų mirkymu. Tai ne tik paprastas būdas stiprinti imuninę sistemą, bet ir gera priemonė nuslopinti peršalimą pirmojoje jo stadijoje.

Kalbant apie vitaminų vartojimą, E. Ramaškienė pataria vartoti ne tik vitaminą C, bet ir bičių pikio, cinko, erškėčio, ežiuolės preparatus, vitaminą D, greipfrutų sėklų ekstraktus. „Organizmui taip pat naudingi ryklio ir žuvų taukai. Liaudies medicinoje šie taukai žinomi kaip organizmo atsparumą didinanti priemonė. Ryklių ir žuvų taukuose randama alkilglicerolių, kurie teigiamai veikia imuninės sistemos ląsteles“, – teigia specialistė.

Mankšta ir sportas taip pat turi teigiamą poveikį. „Mūsų imuninė sistema ypač silpsta bei tampa neatspari virusams dėl judėjimo ir gryno oro stygiaus, todėl svarbu kasdien bent šiek tiek pasimankštinti“, – pabrėžia vaistininkė.

Įtakos imuninei sistemai turi ir mūsų emocinė būklė. Pastebėta, kad nuolat stresą išgyvenantys, dažnai suirzę, linkę konfliktuoti žmonės peršalimą patiria dažniau. Dėl šių priežasčių svarbu tinkamai pailsėti, gerai ir pakankamai išsimiegoti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: