Iš parodos 120-osioms Balio Buračo gimimo metinėms Čiurlionio dailės muziejuje (nuotraukos) (0)

Elzė Jankauskienė su tautiniais drabužiai B. Buračo nuotr.

Elzė Jankauskienė su tautiniais drabužiai | B. Buračo nuotr.

Paroda 120-osioms Balio Buračo gimimo metinėms Čiurlionio dailės muziejuje veikė 2017-08-17 – 2017- 09-17. Nežinau, ar ji buvo labai lankoma, bet, nepaisant visko, Balys Buračas yra vienas iš labiausiai nusipelniusių Lietuvai ir mums visiems fotografijos klasikų. Parodos kuratorė – Monika Gineikienė. Dideliausiai jai dėkoju! Fragmentų iš parodos paskelbiau savo paskyroje Facebooke.

Tai pamačiusi, parodos kuratorė man parašė: „Dėkoju, kad perkėlėte parodą į Facebook erdvę. Reikia skleisti žinią apie Balį Buračą kuo plačiau, nes jis to nusipelnė išvaikščiojęs basas su fotoaparatu Lietuvą ir paliko mums vertingą fotografinį palikimą. Ekspozicija buvo gausiai lankoma. Ją matė japonai, prancūzai, italai, ispanai ir kiti lankytojai. Stebino mane ir tai, kad parodą lankė jaunimas“. Atsakydama į žmonių komentarus, Monika Gineikienė informavo: „ Ko gero, dar pavyks parodyti Kaune. Šiuo metu vedamos derybos. Vėliau paroda keliaus į Kupiškį, Šalčininkus…

Džiaugiuosi, kad šis trumpas parodos fragmentų užfiksavimas pasieks ir „Saulės arkliukų“ skaitytojus.

Kaip žinia, Balys Buračas (1897 m. sausio 18 d. SidaruoseŠiaulėnų valsčius – 1972 m. liepos 28 d. Kaune) – lietuvių pedagogas, fotografas, etnografas, kraštotyrininkas, spaudos bendradarbis, etnografinės fotografijos kūrėjas. Plačiau apie šią įžymią asmenybę skaitykite kad ir čia.

Balio Buračo nuotraukos iš parodos Čiurlionio dailės muziejuje:

Kategorijos: Etninė kultūra, Etninės kultūros paveldas, Kultūra, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: