Anykščių regioninis parkas surengė „Naktigonę“ (0)

VSTT.lt nuotr.

VSTT.lt nuotr.

Ilgėjant vasaros naktims,  rugpjūčio 24-ąją  stovyklavietėje „8-tas kilometras“ vyko naktigonės šventė.  Siekiant prisiminti ir atgaivinti naktigonės paprotį Anykščių regioninio parko direkcija jau 6-tą kartą rengia simbolinę „Naktigonę“. Tai išnykęs senovės paprotys, kurio metu vasaros ir rudens naktimis buvo bendrai ganomi kaimo arkliai, o į naktigonę dažniausiai jodavo jaunesnieji šeimos nariai.

Kad naktimis mažiau imtų miegas, piemenys užsiimdavo įvairia veikla: maudydavo žirgus, gamindavo rankdarbius, žaisdavo, pasakodavo istorijas prie laužo. Stovyklavietė, kurioje vyko renginys, patenka į Natura 2000 teritoriją – Šventosios senvages, kuriose  saugomos užliejamos  stepinės pievos ir buveinės. Čia jau keletą metų ūkininkų ganomos kelios avių bandos bei ožkytės prisideda prie šių natūralių pievų išsaugojimo. Todėl jau tradiciškai į jaukų gamtos prieglobstį ristūnai su šeimininkais atvyko iš Andrioniškio kaimo bei „Mikadoras“ ir  „Vilartas“ žirgynų.

Visus svečius, arklių ir gamtos mylėtojus šiltai pasitiko Andrioniškio kaimo kapelos „Pelyša“  muzikantai. Liaudiška muzika, Anykščių Arklio muziejaus darbuotojų demonstruojami amatai bei Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos rankdarbių mugė, penkerių metų naktigonės šventės akimirkų nuotraukų paroda, kupinas siurprizų „Laimės ratas“, vaikų žaidimų kiemelis, žirgų pristatymas ir maudynės Šventosios upėje – visa tai džiugino renginio dalyvius.

Mažieji šventės dalyviai mėgavosi galimybe pajodinėti ant žirgų bei poni arkliukų, žirgynų „Mikadoras“ ir  „Vilartas“ augintinių.  Už nekasdienes pramogas ristūnai buvo palepinti morkomis, kopūstais ir kitomis daržovėmis. Didžiulio naktigonės šventės dalyvių dėmesio sulaukė pilkas mielas asiliukas vardu Pedro – naujasis „Vilarto“ augintinis, o „Mikadoro“ žirgas –  šuolininkas į aukštį – demonstravo puikų sportinį pasirengimą. Galėjome stebėti  kaip žirgų treneris – kaustytojas Virginijus Baltrušaitis ristūnui kaustė kanopas, o aplink susibūrusieji  smalsuoliai  gavo atsakymus į daugybę jiems rūpimų klausimų apie šį senovinį amatą. Daug džiaugsmo visiems sukėlė ir Anykščių regioninio parko simbolio – Voveriuko  pasirodymas. 

Šalia esančiose pievose dar ilgai ganėsi žirgai, o prie šviesaus ir kaitraus laužo,  ragaudami kvapnią žolynų arbatą, žaisdami smagius piemenėlių žaidimus vaikams ir suaugusiems, naktigonės dalyviai mėgavosi miela besibaigiančios vasaros vakaro draugija.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: