Pratęstas laikas karo prievolininkams pranešti Lietuvos kariuomenei apie savo išvykimą (1)

Pratęstas laikas karo prievolininkams pranešti Lietuvos kariuomenei apie savo išvykimą | kam.lt, I Budzeikaitės nuotr.

Pratęstas laikas karo prievolininkams pranešti Lietuvos kariuomenei apie savo išvykimą | kam.lt, I Budzeikaitės nuotr.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir sudarymo tarnyba primena, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės sudarymo skyrių ar poskyrį ir įsirašyti į karinę įskaitą.

Siekiant sudaryt palankesnes sąlygas ir suteikti pakankamai laiko atlikti privalomus veiksmus, iki šiol nepranešusiems apie savo išvykimą

karo prievolininkams, pranešimo laikas pratęsiamas iki š. m. gruodžio 31 d.

Išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, karo prievolininkai, nuo 18 iki 60 metų vyrai, privalo nedelsiant pranešti savo regioniniam Karo prievolės sudarymo skyriui ar poskyriui apie savo dabartinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

Pranešti reikia el. paštu arba nuvykus į regioninį Karo prievolės ir sudarymo skyrių ar poskyrį, kurio teritorijoje karo prievolininkas gyveno prieš išvykdamas arba į artimiausią, jam patogų, regioninį Karo prievolės ir sudarymo skyrių ar poskyrį (visų skyrių ir poskyrių adresai – www.karys.lt/kontaktai).

Karo prievolininkai taip pat gali atvykti dėl įrašymo į karinę įskaitą ir į artimiausią, jiems patogų, regioninį Karo prievolės ir sudarymo skyrių ar poskyrį.

Po šios datos asmenims, neįvykdžiusiems karo prievolininko pareigų, gali būti taikoma administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą nuo trisdešimt iki šešiasdešimt eurų. Pakartotinis tokių pareigų neatlikimas, gali užtraukti baudą iki šimto keturiasdešimties eurų. Šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimas gali netgi užtraukti baudžiamąją atsakomybę su ilgiausio termino laisvės atėmimo iki trijų metų taikymu.

Karo prievolininkų patogumui regioniniai karo prievolės ir sudarymo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 19.00 val., o penktadieniais – nuo 8.00 iki 17.45 valandos.

Taip pat visus reikiamus duomenis apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokamu pasiteiravimo telefonu – 8 800 12340.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Skalvis:

    Duoda daugiau laiko pabėgti : o leis grįžti po apokaliptinio Zapad ? Ar čia ilgalaikis tikslas parduoti kuo daugiau Lietuvių vakarams ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: