Pradeda darbą Baltijos muzeologijos mokykla (0)

Baltijos muzeologijos mokykla_lrkm.lt

Baltijos muzeologijos mokykla | lrkm.lt nuotr.

Rugpjūčio 20 d. Estijos nacionaliniame muziejuje Tartu (Estija) startavo ilgalaikio tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Baltijos muzeologijos mokykla“ mokymai, kurių tema šiais metais – „Muziejų informacijos valdymas“. Mokymai vyks iki rugpjūčio 26 d. ir juose savo patirtimi su Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkais dalinsis dėstytojos – Maija Ekosaari, Vapriikki muziejų centro (Suomija) projektų vadovė, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) tarptautinio Muziejų rinkinių apskaitos komiteto (CIDOC) pirmininko pavaduotoja bei Trilce Navarrete, Erasmus universiteto Roterdame (Olandija) lektorė, skaitmeninio paveldo istorinių ir ekonominių aspektų tyrinėtoja bei Olandijos kultūros paveldo skaitmeninės infrastruktūros kūrimo projektų vertinimo komisijos narė.

Baltijos muzeologijos mokykla – nuo 2004 m. kasmet vykstantis projektas, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkų profesiniams gebėjimams tobulinti ir jų kultūriniam bendradarbiavimui skatinti.

Pagrindiniai Baltijos muzeologijos mokyklos idėjos autoriai ir organizatoriai Latvijos Respublikos kultūros ministerijos Kultūros politikos departamento Muziejų skyrius. Mokyklos idėją remia Tarptautinės muziejų tarybos ICOM Europos regioninis skyrius. Savo šalies muziejininkų dalyvavimą mokykloje finansuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos Respublikų kultūros ministerijos.

Baltijos muzeologijos mokyklos tikslas – skatinti muziejinės minties sklaidą, derinant teorijos ir praktikos aspektus, siekiant Baltijos šalių muziejų profesionalėjimo, modernėjimo ir atvirumo visuomenei. Mokykloje siūloma pažvelgti į muziejų, jo vaidmenį visuomenėje bei analizuoti iškilusias problemas, garsių, pasaulyje pripažintų muziejininkystės teoretikų ir praktikų, akimis.

Mokykla kasmet organizuojama vis kitoje Baltijos valstybėje. 2004–2007, 2010, 2013, 2016 metais ji vyko Latvijoje, 2008, 2011, 2014 – Estijoje, 2009, 2012, 2015 – Lietuvoje. Savaitės trukmės mokymuose kviečiami dalyvauti po 10 muziejų specialistų iš kiekvienos Baltijos valstybės. Mokymu metu kasmet nagrinėjamos naujos ir muziejininkystei aktualios temos: „Muziejai ir jų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje“ (2004), „Muziejus – paroda – lankytojai“ (2005), „Paveldas muziejuose“ (2006), „Muziejų vadybos muzeologiniai aspektai“ (2007), „Socialinis muziejaus vaidmuo: šventovė ar forumas?“ (2008), „Pokyčių vadyba muziejuose“ (2009), „Nematerialusis paveldas ir muziejai“ (2010), „Muziejų parodos“ (2011), „Muziejų rinkiniai kaip bendravimo su visuomene būdas” (2012), „Paveldas ir bendruomenė. Muziejų vaidmuo“ (2013), „Kaip muziejai bendrauja su savo auditorijomis – matomomis ir nematomomis“ (2014), „Muziejų etika XXI a. kūrybinės ekonomikos kontekste“ (2015), „Inovacijos ir strategijos šiuolaikinio muziejaus veikloje“ (2016).

2018 m. Baltijos muzeologijos mokykla vyks Lietuvoje.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: