Jaunieji mokytojai prisideda prie Lietuvos ateities kūrimo (0)

Socialinė akcija „Aš mokau vaikus. Kokia tavo supergalia“ | Kurstoti.lt nuotr.

Socialinė akcija „Aš mokau vaikus. Kokia tavo supergalia“ | Kurstoti.lt nuotr.

Jaunas mokytojas – naujas gaivus gūsis mokymosi įstaigoje. Visuomet norisi sužinoti: kas tie jauni, veiklūs, perspektyvūs ateities švietimo pirmeiviai, kurie pasirenka mokytojo kelią? Didžioji dalis jaunų mokytojų – ne tik sėkmingai baigę bakalauro ar magistro studijas, bet turintys pasiekimų mokslo, literatūros, kultūros, sporto, tarptautinių projektų srityse. Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tęsia socialinę akciją „Aš mokau vaikus. Kokia tavo supergalia“, kuri įamžina jaunus, perspektyvius švieitmo darbuotojus.

Tatjana Stepanova mokytojos kelią nusprendė išmėginti tik baigusi lietuvių filologijos bakalauro studijas. „Suderinti magistrantūros studijas ir darbą mokykloje nebuvo lengva, bet verta. Mokytojo darbas neleidžia stovėti vienoje vietoje. Nuolat judi, ieškai, atrandi, tiri, mokaisi ir tobulėji“, – teigia lituanistė.

Tatjanos teigimu, dirbant mokykloje visada sulauki grįžtamojo ryšio: „Geriausia dovana mokytojui yra mokinių patiriamos sėkmės, atradimo ir pažinimo džiaugsmas“. Kasdien mergina būna ne tik lietuvių kalbos mokytoja, bet ir psichologe, vaikų drauge: „Moksleiviai į mokykla atsineša ne tik kuprinę, vadovėlių ir sąsiuvinių. Jie ateina kartu su savo išgyvenimais, nerimu, džiaugsmais. Mokytojas turi matyti, girdėti, jausti“.

Jauno mokytojo, atėjusio į mokyklą, laukia ne vienas iššūkis ir baimė: kaip priims moksleiviai, vyresni kolegos, kaip seksis dirbti su skirtingais žmonėmis? „Jaunam ir nepatyrusiam pedagogui iškyla daugybė klausimų. Visada gera žinoti, kad šalia yra kolegų, kurie patars ir padės įveikti įvairiausias kliūtis“, – tikina T. Stepanova.

Mokytoja Tatjana Stepanova | LEU nuotr.

Mokytoja Tatjana Stepanova | LEU nuotr.

Kita lietuvių kalbos mokytoja, Greta Botyriūtė, mokykloje dirba ketverius metus. Dvidešimt šešerių mokytoja pradėjo dirbti mokymosi įstaigoje, ką tik baigusi lietuvių filologijos bakalauro studijas LEU. „Nesigailiu savo sprendimo, kadangi jau pirmą kartą  peržengusi mokyklos slenkstį žinojau, kad čia pasiliksiu ilgam“, – teigia G. Botyriūtė.

Nuo pat mažens Greta norėjo būti pedagoge. Iš Marijampolės kilusi mergina vaikystėje su jaunesne seserimi Monika, pusbroliais ir pusseserėmis žaisdavo mokyklą. „Jau tada „mano mokinės“ išmokdavo ilgiausius Salomėjos Neries, Vytės Nemunėlio ir kitų žinomų autorių poemas mintinai, dainuodavo dainas, vaidindavo spektakliuose, darydavo dekoracijas“, – pasakoja lietuvių kalbos mokytoja.

Greta dirba Vilniaus lietuvių namuose, kuriuose mokosi mokiniai iš daugiau nei trisdešimt skirtingų pasaulio šalių. Anot pedagogės, mokiniai yra su skirtingais interesais, charakteriais, kultūromis. Tokioje mokymosi įstaigoje mokytojas priverstas tobulėti kiekvieną dieną. „Esu įsitikinusi, kad net, jei mokykloje dirbi visą gyvenimą, nepravedi dviejų visiškai vienodų pamokų. Nors programose ir yra numatyta, ko turi išmokyti, tačiau turi pilną laisvę, kaip to mokyti. Kūrybiškumas, inovatyvumas padeda tokiose pamokose“, – tikina jauna mokytoja.

Prieš metus G. Botyriūtė baigė lyginamąsias lietuvių filologijos magistrantūros studijas. Magistro darbas „Moters tapatybės šiuolaikinėje moterų literatūroje (Lenos Eltang „Akmeniniai klevai“ ir Birutės Jonuškaitės „Didžioji sala“) buvo įvertintas prestižine Vytauto Kavolio premija. Apdovanojimas teikiamas už geriausius visų Lietuvos universitetų lituanistinius bakalauro, magistro darbus lietuvių literatūros ir kultūros temomis. Lietuvių kalbos mokytoja džiaugiasi, kad studijos buvo naudingos ir produktyvios: „LEU – mano alma mater. Būtent čia sutikau pačius nuostabiausius dėstytojus, kurie padėjo suvokti, jog sėdžiu savo rogėse ir važiuoju ta teisinga kryptimi.“

Mokytoja Greta Botyriūtė | LEU nuotr.

Mokytoja Greta Botyriūtė | LEU nuotr.

Dar viena jauna mergina Gintarė Staugaitytė mokytoja svajojo būti nuo mokyklos laikų. G. Staugaitytei renkantis pedagogo profesiją, įtaką padarė anglų kalbos mokytoja ir savanorystė jaunimo organizacijoje „Lietuvos skautija“, kuriai priklauso daugiau nei septyniolika metų ir vykdo edukacines veiklas su vaikais. Baigusi universitetą, Gintarė pradėjo dirbti anglų kalbos mokytoja Vilniaus krikščionių gimnazijoje.

Paklausta, kas ją motyvuoja mokykloje, Gintarė atsakė: „Mano mokinukai, mokau pradinių klasių vaikus, o jie yra labai nuoširdūs ir dalinasi savo meile. Žinau, kad mokant juos, prisidedu prie Lietuvos ateities kūrimo“.

Mokytoja Gintarė Staugaitytė | LEU nuotr.

Mokytoja Gintarė Staugaitytė | LEU nuotr.

Projekte „Aš mokau vaikus. Kokia tavo supergalia“ įamžinti 9 mokytojai: pradinių klasių mokytojos Veronika Naumova, Aida Audickaitė, krepšinio sporto treneris Tomas Tarasevičius, istorijos mokytojai Dalius Miknevičius, Simona Baltakytė-Levinienė, lietuvių kalbos mokytojos Greta Botyriūtė, Tatjana Stepanova, socialinis pedagogas Tomas Morkūnas, anglų kalbos mokytoja Gintarė Staugaitytė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: