Vilniaus senamiesčio niokotojai siekia įbauginti Valstybinę kultūros paveldo komisiją (4)

Statomi daugiabučiai Vilniaus senamiesčio širdyje – prie prie Misionierių ansamblio | Lietuvos.link.lt nuotr.

Statomi daugiabučiai Vilniaus senamiesčio širdyje – prie prie Misionierių ansamblio | Lietuvos.link.lt nuotr.

Liepos 18 d. Valstybinė kultūros paveldo komisija išplatino pranešimą, kad ją siekiama įbauginti dėl statybų šalia Vilniaus misionierių vienuolyno.

Pranešama, kad advokatų kontora, atstovaujanti UAB „Misionierių sodai“, kreipėsi į Valstybinę kultūros paveldo komisiją, reikalaudama atšaukti jos kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą dėl statybų šalia Vilniaus misionierių vienuolyno statinių ansamblio teisėtumo.

Rašte nurodoma, kad jei per 14 dienų Paveldo komisija neatšauks savo kreipimosi arba nenurodys juo nesivadovauti, sustabdžius statybas statytojas ketina kreiptis į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl Paveldo komisijos narių ir administracijos darbuotojų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn bei pareikšti ieškinius valstybei dėl žalos atlyginimo, į bylą trečiaisiais asmenimis įtraukdamas Paveldo komisijos narius, balsavusius už kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą bei darbuotojus parengusius kreipimosi raštą.

2017 m. birželio 2 d. Paveldo komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama ginti viešąjį interesą dėl daugiabučių gyvenamųjų namų su požemine automobilių stovėjimo aikštele statybų šalia Vilniaus misionierių vienuolyno ansamblio. Prašyta panaikinti kultūros ministro įsakymą, kuriuo buvo patvirtintas Misionierių vienuolyno specialusis paveldosaugos planas, kuris ir sudarė sąlygas vystyti šias prieštaringai vertinamas statybas itin jautrioje Vilniaus istorinio centro – UNESCO Pasaulio paveldo vietovės – teritorijoje.

Statybos šalia Misionierių vienuolyno!!! | vtpsi.lt nuotr.

Statybos šalia Misionierių vienuolyno!!! | vtpsi.lt nuotr.

Birželio 20 d. Generalinė prokuratūra informavo Paveldo komisiją, kad išnagrinėjusi jos kreipimąsi dėl statybų teisėtumo, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir uždrausti vykdyti statybas. Gindama viešąjį interesą Generalinė prokuratūra teismo paprašė panaikinti Kultūros paveldo departamento organizuotą Misionierių vienuolyno statinių ansamblio specialųjį paveldosaugos planą, statybas leidžiantį dokumentą ir pašalinti padarinius. 

Misionierių soduose numatyti statyti gyvenamieji namai | Ccontestus.lt nuotr.

Misionierių soduose numatyti statyti gyvenamieji namai | Ccontestus.lt nuotr.

Papildyta:

Žinoma paveldosaugininkė Gražina Drėmaitė dienraščiui „Respublika“ komentuodama UAB „Misionierių sodų“ bandymus įbauginti Paveldo komisijos narius, siekiančius apginti sostinės senamiestį, pavadino tai įžūlumo viršūne:

„Juk viskas yra aišku. Kažkas leido neteisėtai jiems veikti. Telieka nustatyti, kas davė leidimą statyti ir suderino projektą, bei iškelti jiems baudžiamąją atsakomybę. O statytojų veiksmus vertinu kaip bandymą įbauginti. Tai yra korupcinis dalykas, nes taip paprastai niekas negalėjo duoti leidimo statyti tokioje svarbioje Vilniaus vietoje. Tačiau negaliu nekaltinti ir Aplinkos ministerijoje esančios Statybų inspekcijos. Kodėl tik tada, kai žmonės sukilo ir ėmė rodyti pirštais, kad tai nelegalu, nubudo ir inspekcija? Taip pat negalima nekaltinti ir statytojų. Juk prokurorai kreipėsi dėl statybų sustabdymo, tačiau investuotojai apie tai net negalvoja. Po velniais, ar esame teisinė valstybė, ar nesame?“ – G. Drėmaitės žodžius cituoja Danas Nagelė rašinyje „Vilnius Lietuvai nebepriklauso!“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: