R. Navickas. FAKE NEWS jau ir Lietuvoje (7)

fake-news-alkas-lt-koliazass

FAKE NEWS | Alkas.lt koliažas

FAKE NEWS – ne legenda ir ne sąmokslo teorija. Deja, tai liūdna XXI a. pradžios realybė Lietuvoje ir JAV.

Mūsų spauda pamėgo šaipytis iš JAV Prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) kovų su tos šalies liberalios-kairuoliškos žiniasklaidos bosais. Ypač juos erzina tai, kad Prezidentas ir jo komanda su visais įrodymais įvardina tas žiniasklaidas FAKE NEWS kūrėjais. Girdi, tai tėra legenda ir konspirologinis mitas.

Tačiau pažvelgus, kaip mūsų pačių spauda nušviečia Prezidento Trampo vizitą ir jo istorinę kalbą Lenkijoje bei smurtines riaušes G20 lyderių susitikimo Hamburge metu, vienintelis tinkamas epitetas tai kreivai šleivai informacijai apibūdinti tėra tas pats FAKE NEWS!

Savo ausimis klausiausi Prezidento Trampo kalbos Lenkijoje ir po to girdėjau jai skirtą reportažą grupės draugų de facto privatizuotos valdiškos LTV „Panoramoje“.

Tiesiog negalėjau patikėti savo ausimis tais keistais antitrampiškais bei prieš Lenkijos Vyriausybę nukreiptais akcentais bei išryškinimais, kurie buvo pateikti Lietuvos žiūrovams, kaip pagrindiniai, visiškai nutylint tai, kas išties buvo esmingo ir svarbaus toje istorinėje kalboje. Kokią minutę pranešėja postringavo apie tai, kad D.Trampas paminėjo „teisės viršenybę“, tuo neva prikišdamas Lenkijos Vyriausybei jos politiką, dėl ko pastaroji tariamai liko labai nepatenkinta.

Kitaip sakant, tie, kas Trampo kalbos patys negirdėjo, iš [formaliai vis dar] valdiškos televizijos jokio adekvataus supratimo apie jos turinį neįgijo. Pasiklausė leftistinių blėnių, ir tiek žinių.

Bet juokingiausia istorija nutiko su kairuolių leftistų surengtomis riaušėmis Hamburge, kur vyksta G20 šalių lyderių susitikimas.

Pranešdama naujienas apie organizuotų smurtautojų masinį siautėjimą ir ginkluotus susirėmimus su vokiečių policijos pajėgomis mūsų tolerantiška spauda visais įmanomais ir neįmanomais būdais stengiasi nukreipti skaitytojų dėmesį nuo to FAKTO, kad tenykščiai smurtautojai yra ideologiškai artimi mūsų spaudos šeimininkams ir veikėjams kraštutiniai KAIRIEJI, t.y. pabėgėlių draugai, kovotojai prieš homofobiją, už gyvūnų ir žmogaus teises, neapkenčiantys nacionalizmo, rasizmo bei fašizmo.

Smurtautojų kairuoliškumas niekada nefigūruoja antraštėse, o tekste jis maskuojamas visais įmanomais būdais, vadinant ultrakairuolius smurtautojus „radikalais“, „kovotojais“, „antiglobalistais“, „demonstrantais“ ir pan. neutraliais terminais.

Tačiau kad bus prieita iki tiesioginio faktų klastojimo, bandant įdiegti kvailesnių skaitytojų/klausytojų galvose mintį, kad Hamburge siautėja NE ultrakairuoliai, bet jų ideologiniai priešininkai, t.y. DEŠINIEJI, net aš nesitikėjau.

Pasirodo, be reikalo buvau toks naivus.

Šiandien važiuojant automobiliu pribloškė per Radiocentro naujienas nugirsta žinia, kad Hamburge po mūšių su smurtautojais policija sulaikė per tūkstantį kraštutinių DEŠINIŲJŲ pažiūrų kovotojų!

Negalėjau patikėti savo ausimis. Net pamaniau, kad diktorius tiesiog suklydo skaitydamas tekstą ir iš tolerantiško įpratimo visas blogas naujienas sieti tik su dešiniaisiais ne taip perskaitė, kas buvo parašyta.

Tačiau vėliau internete pamačiau komentarus, kad mūsų spauda išties skleidžia tokią keistą žinią, kurios kitaip nei FAKE NEWS pavadinti negalima.

Tuomet pasidomėjau – ir likau priblokštas!

Taip, tai iš tiesų yra FAKE NEWS – į tikrą informaciją įkomponuotas akivaizdžiai melagingas teiginys, skirtas tam, kad žioplesnio klausytojo/skaitytojo galvoje/atmintyje smurtas ir riaušės Hamburge asociatyvia sąsaja susikabintų su kraštutiniais dešiniaisiais, kuriuos mūsų spauda nuolat pateikia kaip neva pagrindinę grėsmę Europos gyventojų saugumui ir ramybei.

Ir tos FAKE NEWS šaltinis yra naujienų agentūra BNS. O platina ją DELFI, Kauno Diena bei Radiocentras – čia tik tie, kuriuos girdėjau savo ausimis ar skaičiau savo akimis.

Gal yra ir kitų FAKE NEWS platintojų, netikrinau.

Žinoma, gali atsirasti koks naivuolis, kuris pradės aiškinti, kad visos tos žiniasklaidos tiesiog sąžiningai suklydo, visai netyčiomis pakeisdamos informacijoje apie smurtautojų ideologinius įsitikinimus „kairę“ į „dešinę“, bet teks tik nusišypsoti į tokius postringavimus.

Vienas žmogus gali suklysti – ypač jeigu tai kokia jauna magistrė, lietuviško aukštojo išsilavinimo auka. Tačiau kad tokios akivaizdžios nesąmonės nepastebėtų jos kolegos kitose redakcijose, patikėti neįmanoma. Nes tai skamba, kaip sąmokslo teorija apie tai, kad beraščių dundukų gauja užgrobė valdžią ir formuoja darbotvarkę Lietuvos žiniasklaidoje.

Deja, yra ir paprastesnių paaiškinimų tam, ką mes visi regime savo akimis: FAKE NEWS aktyviai taikomas jau ne tik JAV, bet ir Lietuvos žiniasklaidoje.

#fake_news
#bns
#delfi
#radiocentras
#kauno_diena
#LRT_panorama

Šaltiniai ir nuorodos:

A. BNS: Prieš G-20 viršūnių susitikimą Hamburge įsiplieskė audringi protestai

Hamburgas, liepos 6 d. (AFP-BNS). Taikūs protestai ketvirtadienį vakare, JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) sudėtingo pirmojo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse, virto smurtiniais, vokiečių policijai susirėmus su kaukėtais demonstrantais, protestavusiais prieš kapitalizmą ir mėčiusius akmenis bei butelius.

Hamburge buvo tikimasi taikios demonstracijos, kurioje turėjo dalyvauti apie 12 tūkstančių žmonių, protestuojančių prieš globalizaciją, bet policija apie tūkstantį kraštutinių DEŠINIŲJŲ pažiūrų kovotojų išvaikė panaudojusi vandens patrankas ir ašarines dujas.

B) Delfi.lt: G-20 susitikimo Hamburge išvakarėse – protestai (papildyta 08.20)

Taikūs protestai ketvirtadienį vakare, JAV prezidento Donaldo Trampo sudėtingo pirmojo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse, virto smurtiniais, vokiečių policijai susirėmus su kaukėtais demonstrantais, protestavusiais prieš kapitalizmą ir mėčiusius akmenis bei butelius.

Hamburge buvo tikimasi taikios demonstracijos, kurioje turėjo dalyvauti apie 12 tūkstančių žmonių, protestuojančių prieš globalizaciją, bet policija apie tūkstantį kraštutinių DEŠINIŲJŲ pažiūrų kovotojų išvaikė panaudojusi vandens patrankas ir ašarines dujas. Per šiuos susirėmimus buvo sužeisti 76 policijos pareigūnai, naujienų agentūrai AFP sakė Hamburgo policijos atstovas. „Policija tebepuolama“, – teigė jis.

C. Kaunodiena.lt: Prieš G-20 viršūnių susitikimą Hamburge įsiplieskė audringi protestai

Vokietijos Hamburgo mieste protestai Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse virto smurtiniais.

Po kruvinų susirėmimų ketvirtadienį, šiandien Hamburge per naują smurto proveržį prieš G-20 viršūnių susitikimo pradžią policija susirėmė su protestuotojais, kurie padegė kelis patrulinius automobilius ir blokavo kelius.

Ketvirtadienį Hamburge buvo tikimasi taikios demonstracijos, kurioje turėjo dalyvauti apie 12 tūkstančių žmonių, protestuojančių prieš globalizaciją, bet policija apie tūkstantį kraštutinių DEŠINIŲJŲ pažiūrų kovotojų išvaikė panaudojusi vandens patrankas ir ašarines dujas. Per šiuos susirėmimus buvo sužeisti 76 policijos pareigūnai.

Pareigūnai per garsiakalbius demonstrantams liepė nusiimti kaukes, tačiau į prašymą nereaguota ir buvo toliau svaidomi įvairūs daiktai. Taigi, policijai teko atskirti smurtaujančius protestuotojus nuo kitų, rašoma policijos „Twitter“ paskyroje.

D. Tas pats tekstas buvo skaitomas per radiją „Radiocentras“ naujienų rubrikoje.

E. Kas iš tiesų niokojo Hamburgą ir ginkluotu smurtu sužalojo dešimtis vokiečių policininkų?

Ogi KAIRUOLIAI iš Juodojo bloko – skaityti ČIA.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: