Trečiadienis, 22 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Akiračiai

R. Navickas. Dabar Barnevarnet aiškinsis – ar nebus skandalo aukščiausiu lygiu? Lietuviams naujoji tvarka vargu padės

Raimondas Navickas (Blogeris Zeppelinus), www.facebook.com/blogeris.zeppelinus
2015-12-30 22:45:18
25
PERŽIŪROS
5
Blogeris Zeppelinus

Blogeris ZeppelinusRašoma, jog svetainėje Barnevernet.org paskelbtos naujos taisyklės, kaip ši prieštaringai vertinama organizacija nagrinės vaikų atėmimo iš šeimos bylas, jei tėvai ir vaikai yra užsieniečiai.

Bernevarneto tarnautojai įpareigojami papildomai įvertinti alternatyvų vaiko konfiskavimui variantą: ar kartais vaikui nebūtų geriau, jei juo būtų pasirūpinta užsienyje, vietoj to, kad jis būtų perduotas globėjams Norvegijoje?

Mat perimant vaikų iš Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Rusijos ir Indijos globą, vaikų konfiskavimo bylas lydėjo ypač dideli konfliktai, kuriuose dalyvaudavo aukščiausio lygio tų šalių vadovai ir diplomatinės tarnybos.

Šios bylos susilaukė didelio tų valstybių politikų ir žiniasklaidos dėmesio, o Norvegijos Bernevarnetas ne kartą viešai buvo įvardintas, kaip nacių veiklos metodus taikanti organizacija.

Ir štai pagaliau Norvegijos Vaikų teisių, lygių galimybių ir integracijos ministerija susizgribo ir Benevarneto padaliniams išsiuntinėjo raštą. Jame nurodoma, jog Bernevarnetas, prieš rengiant bylą apie globos perėmimą, turi išsiaiškinti, ar vaikas neturi ryšių su kita šalimi.

„Jei vaikas turi stiprius ryšius su kita šalimi, Bernevarnetas išsiaiškins, ar ne geriau, jei juo pasirūpins užsienyje, užuot perėmus globą ir perkeliant vaiką pas globėjus Norvegijoje“, – sakė vaikų teisių, lygių galimybių ir integracijos ministrė Solveiga Horne. Jos teigimu, taisyklių, kaip tokios bylos turi būti tvarkomos, paprašė savivaldybės.

Kitaip sakant, iš tarptautinių skandalų nebeišlipanti vaikų konfiskatorių kontora yra įpareigojama prieš atimant vaiką iš užsieniečio šeimos visgi pasidomėti – ar nekils tokiu atveju aukščiausio lygio skandalas?

Ar vaikas nėra iš šalies, kurios vadovybė ir pilietinė visuomenė kategoriškai ir aršiai gina savo piliečius nuo kitų šalių valdžios organų neteisminės savivalės? Ar šeima kartais neturi įtakingų užtarėjų savo šalies valdžioje?

Tokiu atveju Bernevarnetas vaiko, matyt, atimti nebedrįs. Geriau leis išvežti į jo Tėvynę.

Taigi, naujienos lyg ir neblogos. Ledas pajudėjo.

Bėda tik tame, kad lietuvių šeimoms iš to ministerijos parėdymo vargu ar kas gero nutiks.

Mūsų valstybė, deja, nepatenka į šalių, kurių vadovybė kryžium gulasi bei tvirtai reikalauja, kad atimti iš tėvų mažieji jų piliečiai grįžtų į savo Tėvynę, o ne būtų nutautinti norvegų globoje.

Visa reali pagalba, kurios iš mūsų aukščiausios valdžios instancijų ir vaikų teisių apsaugos tarnybų sulaukė iš tėvų atimti mažamečiai Lietuvos piliečiai tebuvo graudus mekenimas, bejėgiški padūsavimai ir „norvegai mūsų neklauso, jūs patys dėl visko kalti“ stiliaus aiškinimai.

Todėl dingojasi man, kad absoliučioje daugumoje atvejų, kuomet vaikai bus planuojami konfiskuoti iš lietuvių šeimų, Bernevernetas po tyrimo nustatys, kad pas norvegų globėjus jiems bus žymiai geriau, nei pas gimines Lietuvoje. Ir atims, žinodamas, kad jokio rimto skandalo su Lietuvos valdžia dėl to nekils.

Tai tas atvejis, kuomet labai norėčiau būti prastu pranašu. Nepraraskime vilties…

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. R. Navickas. Nenugalimieji Somalio piratai – dar pamenate tokius? O juk irgi buvo „neišsprendžiama“ problema
  2. R. Navickas. Kodėl Lietuva turi rūpintis pabėgėliais iš musulmoniškų Artimųjų Rytų? Argi tai ne jų turtingų kaimynų pareiga?
  3. R. Navickas. Nusišypsokite – mus tyrinėja! Blogeriai laboratorinių žiurkių vaidmenyje
  4. R. Navickas. Europos standartai pavardžių rašyme. Iliustracija – kaip tai atrodo Lenkijoje
  5. Visas pasaulis pasmerkė vaikų grobimo sistemą (video)
  6. J. Miškinytė. Diena, kai netenkate savo vaikų
  7. Norvegijos lietuviai Oslo centre protestavo prieš „Barnevernet“ sprendimus dėl G. Bumbulio (nuotraukos)
  8. Kaip ginsime vaikų ir Lietuvos piliečių teises užsienyje?
  9. Seime – diskusija apie vaiko teisių apsaugą Lietuvoje ir užsienyje (video)
  10. Lietuva dėl savo vaikų teisių Norvegijoje gali kelti klausimą Jungtinėse Tautose
  11. Klausimas: kokią bausmę skirti 15-metei nužudžiusiai „Barnevern“ darbuotoją?
  12. R. Paliulis. Norvegijoje lietuviai tildomi pačių lietuvių, arba seną KGB metodą prisiminus
  13. „Žydų genocidas nėra baisesnis, nei kiti genocidai“: Izraelyje gimusi Holivudo žvaigždė N. Portman pasmerkė Holokausto kultą

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. Žemyna says:
    11 metų ago

    Na, jie vis tiek SAU palieka teisę spręsti, kas bus toliau su vaiku! Jie ne perduos reikalą valstybės Vaikų teisėms, kurios pilietis tas vaikelis yra, bet PATYS spręs… Tai mes valstybė, ar ne valstybė, jei Norvegija nesuteikia mums teisė spręsti? O mūsų ministrai, Vaikų kontrolierė kas – pašluostės? Kuo jų elgesys nuo Putino skiriasi? Elgiasi, kaip nori. Jiems jokios teisės neegzistuoja.

    Atsakyti
    • Pikc says:
      11 metų ago

      “Tai mes valstybė, ar ne valstybė, jei Norvegija nesuteikia mums teisė spręsti?” – geras klausimas. O štai ir atsakymas – atsiverskite ir palyginkite nepriklausomos Lietuvos pasą ir naująjį “sajūzinį”: nepriklausomos Lietuvos pase buvo rašoma “Asmenį, turintį šį pasą, GINA IR GLOBOJA Lietuvos Respublika”, o naujame, sajūziniame, to nebeliko – dabar “Lietuvos Respublikos vardu visos kompetentingos įstaigos PRAŠOMOS LEISTI piliečiui, kuriam išduotas šis pasas, laisvai ir saugiai keliauti, prireikus jį GLOBOTI ir suteikti jam visą būtiną pagalbą”. Tad atitinkamas ir elgesys – prašome, o jeigu prašymo neišklauso – ką jau padarysi. Šiuo požiūriu linksevičiui net nelabai yra kaip papriekaištauti – jis elgiasi “pagal instrukcijas”. 🙂

      Atsakyti
  2. fanera says:
    11 metų ago

    Nematau problemos. Jei jau išvažiavai svečion šalin, tai būk malonus paklust tenykščiams įstatymams.
    Jie nepatinka? Drožk namo! Ir kaltink tik save, kad durnas esi!

    Atsakyti
  3. Dionyzas says:
    11 metų ago

    Prieš rinkimus galima spausti seimo narius,kad jie tarnauto Tautos labui ir vaikų teisėmis

    Atsakyti
  4. Žemyna says:
    11 metų ago

    Negalima sutikti, kad Barnevernetas sąlygas Lietuvoje vertintų savo valstybės gerovės matu.
    Skurdas ne įrodymas, kad vaikui čia bus blogai! Žmonės gyvena ir vertina savo gyvenimą lygindami save su aplinkiniais.
    Mūsų šalies žmonių gerovės lygiai jau net nesveikai skiriasi, tai tiesa, tačiau tai nereiškia, kad skurdesnėmis sąlygomis vaiko širdelei bus blogiau, negu turtingesnių svetimšalių glėbyje!
    Pradėti reikia nuo to, kad vaikas NEPRARADO LT PILIETYBĖS, todėl jokia svetima valstybė neturi teisės kišti prie jo nagų! Tik mažojo piliečio artimieji ir jo valstybė turi spręsti tolesnį jo likimą. Vaikas – ne daiktas, jo KONFISKUOTI negalima! Net už kieno nors skolas. Net už tai, kad Norvegija skiria didelę finansinę paramą įv. projektams. Vaikais NEPREKIAUJAME mainais už paramą!

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Klaipėdos Vasaros estrada
Lietuvoje

Klaipėdos Vasaros estrados atnaujinimas: projektas juda pirmyn

2026 07 22
Susitikimas
Lietuvoje

Ieva Andriulaitytė: svarbu suderinti nacionalinio saugumo ir gamtos apsaugos klausimus

2026 07 22
Kelio darbai
Lietuvoje

Ties Gėluvos viaduku automagistralėje A1 bus taikomi eismo ribojimai

2026 07 22
Sosnovskio barštis
Gamta ir ekologija

Sosnovskio barščiai – pradedami naikinti ir privačiuose sostinės sklypuose

2026 07 22
Buriniai laivai
Lietuvoje

Trims Kuršių nerijos paveldo projektams skirta lėšos

2026 07 22
Vytautas Juozapaitis
Lietuvoje

I. Kižienė kreipėsi dėl Vytauto Juozapaičio tinkamumo eiti vadovaujančias pareigas

2026 07 22
Miškas
Gamta ir ekologija

Miškuose pažeidimų plotai sumažėjo daugiau nei perpus

2026 07 22
Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą minėjimas Pščelnike
Istorija

Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą minėjimas Pščelnike

2026 07 22
Tretinio sifilio pėdsakai Šv. Stepono bažnyčioje palaidotos jaunos moters kaukolėje
Istorija

Bioarcheologinis tyrimas Lietuvoje: mokslininkai atkūrė senovės vilniečių gyvenimo istorijas

2026 07 22
Kai praeitis puošia dabartį – tautinio drabužio atgimimas
Etninė kultūra

Kai praeitis puošia dabartį: tautinio drabužio atgimimas

2026 07 22
Vilniuje vykusi tarptautinė biologijos olimpiada
Lietuvoje

Pirmąkart Vilniuje vykusioje tarptautinėje biologijos olimpiadoje – puikus Lietuvos mokinių pasirodymas: iškovojo sidabrą ir bronzą

2026 07 22
Policija
Gamta ir žmogus

Palangoje – kitoks policijos patikrinimas

2026 07 21

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Susan Kokinda Two Systems (Promethean Updates) apie I. Vėgėlė. JAV kontratakuoja Europos leftizmą
  • klaustukas apie A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?
  • klaustukas apie Bioarcheologinis tyrimas Lietuvoje: mokslininkai atkūrė senovės vilniečių gyvenimo istorijas
  • klaustukas apie Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą minėjimas Pščelnike

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Klaipėdos Vasaros estrados atnaujinimas: projektas juda pirmyn
  • Ieva Andriulaitytė: svarbu suderinti nacionalinio saugumo ir gamtos apsaugos klausimus
  • Ties Gėluvos viaduku automagistralėje A1 bus taikomi eismo ribojimai
  • Sosnovskio barščiai – pradedami naikinti ir privačiuose sostinės sklypuose

Kiti Straipsniai

Susitarimo pasirašymas

Pasirašytas memorandumas su Norvegija dėl jūrinių pajėgumų vystymo 

2026 07 09
VDI inspekcija stiprina paskelbtų prastovų patikrinimus

VDI rengs bendrus patikrinimai Norvegijoje

2026 05 05
Kūdikis

LVI: siūlomi pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimai prieštarauja Konstitucijai

2026 04 09
Jaunos šeimos | pixabay.com nuotr.

J. Milukas. Pagalbinis apvaisinimas visoms – vaiko teisių ir ateities sąskaita

2026 04 07
„Norwegian“ lėktuvas

„Norwegian“ pradėjo skrydžius iš Palangos į Bergeną

2026 04 02
Ričardas Garuolis

R. Garuolis. Skandinavijoje darbuotojų geriau neapgaudinėti

2025 11 02
Renovacija 2

Norvegijos kino šventėje Haugesiunde – išskirtinis dėmesys į Baltijos šalis

2025 08 15
Lietuvoje lankosi Norvegijos gynybos ministras

Lietuvoje lankosi Norvegijos gynybos ministras

2025 05 19
„airBaltic“ lėktuvas

Iš Vilniaus – nauja skrydžių kryptis į Sandefjordą

2024 10 30
V. Zelenskis Šveicarijoje vykstančiame Taikos aukščiausiojo lygio susitikime 2024 06 15 | president.gov.ua nuotr.

Kuklūs susitikimo Šveicarijoje dėl taikos rezultatai

2024 06 17

Skaitytojų nuomonės:

  • Susan Kokinda Two Systems (Promethean Updates) apie I. Vėgėlė. JAV kontratakuoja Europos leftizmą
  • klaustukas apie A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?
  • klaustukas apie Bioarcheologinis tyrimas Lietuvoje: mokslininkai atkūrė senovės vilniečių gyvenimo istorijas
  • klaustukas apie Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą minėjimas Pščelnike
  • Mikabalis apie Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą minėjimas Pščelnike
Kitas straipsnis
Sijono audinys. Latvija, Vidžemė, Lielupė, XIX a. Latvijos nacionalinis istorijos muziejus.

Latvių audinių raštai (nuotraukos)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai