Bus įteikti konkurso „Kolumbas LT 2017“ nugalėtojų apdovanojimai (0)

ZurnalistuBirželio 2 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje nuo 15 val. vyks renginys skirtas Kelionių ir pramogų klubo dešimtmečiui paminėti. 15–17 val. kino salėje, V a., bus demonstruojami du filmai. 17.30 –19.30 val. konferencijų salėje, V a., iškilmingai apdovanojami Lietuvos aktyviausių keliautojų konkurso „Kolumbas LT 2017“ nugalėtojai.

Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubas įkurtas 2007 metais. Per dešimtmetį suorganizuoti net 368 renginiai, parodos, pristatymai, konkursai, žygiai, ekskursijos ir ekspedicijos. Klubo nariai aktyviai dalyvauja kūrybinėje veikloje, parašyta ir išleista kelios publicistinės knygos, sukurtos dešimtys TV laidų ir dokumentinių filmų. Kelionių ir pramogų klubo vėliava „Oranžinė sraigė“ plevėsavo beveik visose Europos valstybių aukščiausiose viršūnėse, Amerikos, Azijos, Afrikos, Australijos žemynuose, taip pat įvairių Okeanijos salynų kalnuose.

Vienas iš žymesnių klubo renginių jau ketvirti metai Lietuvos visuomenei organizuojamas kūrybinis kelionių žurnalistikos „Kolumbas LT“ konkursas, skirtas pagerbti aktyviausiems metų keliautojams, kurie nori pažinti pasaulį ir moka savo įspūdžiais pasidalyti su kitais.

Minint Kelionių ir pramogų klubo jubiliejų, renginyje bus rodomi du filmai, kuriuose pasakojama apie didį Lietuvos idealistą ir keliautoją Matą Šalčių: „Saulė šviečia lygiai visiems“ (redaktorius Gerimantas Statinis, režisierė Aida Vėželienė) ir „Filipinai. Didysis Tolimųjų Rytų pasaulis“ (redaktorius G. Statinis, režisierė Miglė Greičiuvienė). Abu filmai įtraukti į LRT „Aukso fondą“.

Pirmasis filmas – tai kelionės po Pietų Ameriką dienoraštis, joje bandoma rasti M. Šalčiaus kapavietę. Antrasis žiūrovus nukels į Filipinus, kur didysis keliautojas klajojo tyrinėdamas pasaulį ir bandydamas atsakyti į iki šiol svarbų klausimą – kodėl žmonės kariauja? Filmus pristatys pats autorius, žurnalistas, keliautojas G. Statinis.

Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubas kviečia visus keliauninkus ir jiems prijaučiančius susitikti  Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir paminėti klubo veiklos dešimtmetį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai, Žiniasklaida, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: