Prie Seimo rengiamas taikus koncertas prieš siūlomus įvesti naujus draudimus (12)

Saulius_Urbonavicius_wikipedija.org

Saulius Urbonavičius-Samas, vedantis festivalį „Roko naktys 2006“ | Wikipedija.org nuotr.

Gegužės 16 d. nuo 16 valandos prie Seimo (Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje) rengiamas vienas didžiausių taikių koncertų per pastaruosius metus – „Laisvė rokenrolui“. Kaip skelbia koncerto rengėjai, jų tikslas – garsiai kartu pasakyti Seimo nariams ir Vyriausybės atstovams, kad visuomenė moka švęsti atsakingai ir nenori naujų draudimų.

Koncerte už laisvę rinktis, prisiimti atsakomybę ir spręsti patiems pasisakys kultūros atstovai, festivalių ir koncertų organizatoriai, taip pat visuomenės veikėjai. Tikimasi sulaukti ir politikų palaikymo.

Vieni pirmųjų prie koncerto prisijungė grupės „G&G Sindikatas” ir „Bix“. Pastarosios grupės lyderis Saulius Urbonavičius – Samas kalbėjo, kad rokas nugriovė ne vieną valdžią: „Manau, kad jokia valdžia nepasieks jokių rezultatų, jei nesikalbės su savo piliečiais. O šiandien viskas vyksta kitaip – kažką kažkas susitarė, kažką išmetė į viešą erdvę, susprogdino granatą ir paskui visi aiškinasi, ką draus, o ko ne. Kas laukia toliau? Išsivaikščiojusi Lietuva ir nepatenkinti žmonės, nes su jais elgiamasi kaip su karvėmis“. Muzikantas sako, kad jis yra gyvas pavyzdys, kaip galima gyventi kitaip, kadangi alkoholio nevartoja jau 11 metų.  Tačiau S. Urbonavičius-Samas nieko neturi prieš žmones, kultūringai vartojančius alkoholį, ir pasisako už asmeninį kiekvieno pasirinkimą.

Koncerto rengėjai jau pranešė ir daugiau atlikėjų, prisijungsiančių prie taikaus koncerto. Tarp tokių – grupės „Baltasis Kiras“, „Solo ansamblis“ ir „The Station“. Koncerte ant scenos lips ir atlikėjas Benas Aleksandravičius – ba., jau anksčiau griežtai pasisakęs prieš valdančiųjų siūlomas neadekvačias priemones kaip mažinti alkoholio prieinamumą. Už laisvę rinktis ir spręsti patiems dainuos bei specialią dainą pristatys Vidas Bareikis, pasirodymą surengs ir Leonas Somovas su Jazzu.

Rengėjai primena, kad „Laisvė rokenrolui“ – taikus koncertas, todėl prašoma visų dalyvių laikytis tvarkos bei nesinešti alkoholinių gėrimų: „Šiame koncerte mes renkamės linksmintis be alkoholio, nes vis dar turime laisvę rinktis. Parodykime, kad mokame švęsti atsakingai!“.

Gegužės 16 d. nuo 16 valandos ateik ir tu į Nepriklausomybės aikštę (prie Seimo) Vilniuje ir kartu garsiai pasakykime, kad mes esame už laisvę!

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. ExO:

  Sveikinu. PAGALIAU! Pakvieskime visus ir sekančiam žingsniui – į koncertą, kur laisvė rinktis, prisiimti atsakomybę ir spręsti patiems dėl saikingo kokaino vartojimo. Nepamirškite atsivesti vaikų ir būkit sąmoningi 🙂

 2. markas:

  Kokie “sąmoningi” piliečiai. Koks organizuotumas, susitelkimas, vienybė. Tik ar neužsakytas koncertas? Nes šiaip yra daug rimtesnių dalykų, dėl kurių tikrai verta rengti protesto koncertus.

 3. Stasys:

  Nei euro įvedimas, nei naujasis darbo kodeksas, niekam nei atlyginimų kėlimas ar prekybos centrų pažabojimas -nekėlė tokio sąmyšio. Duok lietuviui pigiai prisigerti ir gali jam ant galvos šikti. Kokia alkoholis jėga, vienijanti inteligentą ir prasčioką, kokie gražūs žodžiai randami: “švęsti atsakingai”, “laisvė pasirinkti”, “kultūringas vartojimas”. Sutinku alkoholio vartojimo draudimai – kvailokas sprendimas, bet tikiuosi šie sprendimai, bus paskutinis lašas tautos mulkinimui, pakels lietuvos piliečių savi vertę ir norą priversti valdžią tarnauti savo piliečiams.

 4. Žemyna:

  Jei tą energiją, kurią Samas skiria, kad nieks neužtvenktų svaigalų upių bėgimo, kad alkoholis lietųsi laisvai bet kur ir bet kada, jis skirtų elektrinėms sukti, mums nereiktų jos brangiai importuoti.
  Pagalvok, p. Samai, gal ir pačiam pelningiau būtų?

 5. Nuostabu matyti, kaip Alkas.lt – prisistatantis kaip LIETUVIŠKAS, kaip UŽ TAUTĄ, kaip UŽ MŪSŲ ŽMONES, realybėje nučiulpinėja išgamų žydkrikščių atneštai ir su jų paaliminimu vykdomai LIETUVIŲ TAUTOS GENOCIDOS programai.

  Šitie, taip vadinami “atlikėjai”, persiprašant “laisvės šaukliai” – tėra paprasčiausi parazitinės SISTEMOS etatiniai klounai, visa savo “kūryba” prisidedantys prie MŪSŲ TAUTOS durninimo ir degradacijos.

  Jūs Už tokią LIETUVĄ? Rokenroline, su laisvu pasirinknimu nuo kokių narkotikų padvėsti? Už scenines kekšes, Masinio Surninimo Organų pastangomis pakeltas iki stabukų statuso? Jūs pasirašote ant šio vakaroidinės popso ir roko “kultūros” lozungo: “Gyvenk greitai – mirk jaunas!” ?

  Malonu, matyti, ko JŪS, mieli, atsiprašant “tikratikiai” esate verti iš tikrųjų.

  Kaip sakė du klasikai: Šikau ir tapšnojau. Дебилы, блять.

  • LosAngeles:

   Rimtai cia tamsta, bet… labai teisingai. O komentarus skaityti smagu, matosi kad zmones (tikrai ne vienetai) supranta kas vyksta. Ir tokiems kaip straipsnyje pasisakantis ‘zvaigzdunas’ turetu buti sarmata, bet velgi… sistema juos ir laiko etatiniais, kad dirba, ir akivaizdu neblogai dirba. Koks susirupinimas, ims tautele ir prablaives. Blaivas zmogus- blasivai ziuri ir i gyvenima, o cia kaip kam jau didele problema

 6. Sigitas:

  Samas papirktas ir ne kitaip.Pats kultūringai nevartojantis jau 9 metus..Absurdas.Lietuvą valdo alkopramonė tik toks paaiškinimas.Uždraudė kažkada rūkymo reklamą,kas nori tas rūko iki šiol pasaulis neapsivertė gi.Nu daba ko čia reikia pūsti tokį burbulą..Atminkit tik vieną.Kultūringo alkoholio vartojimo nėra,tai tik mitas sugalvotas alkopramonės

  • Žemyna:

   Nei Švedija, nei Suomija neužsidarė ir nebankrutavo dėl to, kad griežčiausius ES įstatymus turi. Turistai nenustojo lankytis ir koncertus žmonės lanko.
   Ar tas lakalas yra geriausia, kuo galima dūšią pamaloninti Samo koncertuose? O muzikos norintiems geriau neiti, nes tokios negėręs neklausysi?
   Taip, alkoholikams nepadės joks įstatymas. Tačiau tiems, kas dar nepradėjo, taip pat tiems, kas „moka gerti” labai padėti gali nė nepradėti arba neįsivažiuoti. Svarbu, kad visuomenė išsiugdytų nepakantumo alkoholio kriokliams jausmą. Kad žinotų, jog „mėgėjai” gali užmiršti apie karjerą, net ir apie paprasčiausią darbą; kad jie nepageidaujami kompanijose ir t.t.
   Dabar gi yra priešingai. Pabandyk „Delfio” portale pažiūrėti kokį įrašą – rytą vakarą pirmiausia turėsi išklausyti, kokie vyriški, kokie reikšmingi yra tie, kas geria.

 7. Juta:

  Neateisim. Dirbam iki 22 val. Pardavejos- konsultantes ne zmones, jos(-jie) jokiu teisiu neturi.

 8. Vytis:

  Tie patys kuriems reikia protestuoti Juokai

 9. Petras Mureika: ekspolicijos pareigūnas...:

  gal man ten padainuoti….?

 10. Smirnoffan:

  O liux ateisiu palupti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: