„Aktualioji istorija“: Kur ieškoti Vytauto Didžiojo palaikų? (video) (2)

Tomas Baranauskasir Saulius Poderis | alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskasir Saulius Poderis | alkas.lt nuotr.

Vasario 16-osios akto atradėjas prof. Liudas Mažylis pajuokavo, kad dabar atėjo eilė atrasti Vytauto Didžiojo kapą. „Aktualiosios istorijos“ laidoje Tomas Baranauskas ir Saulius Poderis nejuokauja, o rimtai gilinasi į Vytauto palaikų atradimo problemą.

Ar gali būti, kad Vytauto Didžiojo palaikų atradimas iš tiesų bus sekantis simbolinę reikšmę turintis atradimas po Vasario 16-osios akto? Kaip atsitiko, kad jis apskritai buvo „pamestas“? Ar kalta maskvėnų invazija 1655–1661 m.? O gal – visai kiti įvykiai? Kiek valdovų iš viso buvo palaidota Vilniaus katedroje ir kiek jų iki šiol nerasta? Kartu su kokiais valdovais buvo paguldyti Vytauto Didžiojo palaikai tuo metu, kai jų buvimo vieta buvo užmiršta?

Kas liudija, kad Vytautas turėjo gulėti šalia Aleksandro, kuris… buvo rastas 1931 m. ir kurio kapas dabar yra žinomas? O jeigu taip, kodėl Vytautas nebuvo rastas kartu? O gal buvo? Kiek iš tiesų palaikų galėjo gulėti kriptoje, kurioje, kaip skelbta, rasti tik trys palaidojimai? Kokias užuominas paliko tyrinėtojai ir kodėl tyrimų vadovas Julius Klosas, kuris, nušalintas nuo darbų ir apšmeižtas, paslaptingomis aplinkybėmis rastas negyvas, nepraėjus nė pusmečiui nuo Karalių kriptos atradimo? Ar sutapimas, kad kitą tyrinėtoją Ferdinandą Ruščicą po metų ištiko paralyžius?

Saulius Poderis mano, kad tai, kas vyko Vilniuje 1931-aisiais ir vėliau yra detektyvas, vertas filmo. Ir mes turime visas galimybes surasti Vytauto palaikus, kuriuos greičiausiai dar 1931 m. matė lenkų tyrinėtojai, bet dėl politinių aplinkybių nusprendė jų kol kas neviešinti.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. neziniukas:

  Manau i visus klausimus, geriausiai atsakytu Va-tik-anas. Manyciau jeigu Ali6auskas ir Ali6auskiene netrukdytu, galetume suzinoti labai daug … Ar isdris is3ori4u bailiu komanda ?

 2. Tomas:

  Pamenu, muziejininkas, dailėtyrininkas Romualdas Budrys (g. 1933 m. liepos 26 d.) kalbėjo šia tema per TV (tai buvo gal prieš 20 metų). Jis sakė maždaug taip: “beveik žinau, kur yra Vytauto Didžiojo palaikai, bet bijau to, kas bus tuomet kai jie bus rasti”.
  Pamenu pasipiktinau tada tokia jo mintimi, istorikui tai nedaro garbės.

  lt.wikipedia.org/wiki/Romualdas_Budrys

  Kaip suprantu, Romualdas Budrys dar gyvas? Istorikai – ar neketinate pamatyti jį ir paklausti – ką jis tada turėjo omeny? Reik paskubėt..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: