Atradimams bet kokiu oru – pamatykLietuvoje.lt muziejų gidas (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Vis žvarbesnė žiema – pats geriausias metas aplankyti muziejus. Juose galime ne tik šiltai, bet ir naudingai praleisti laiką, sužinoti daug naujo ir įdomaus. Šiuolaikiniai muziejai labai skiriasi nuo ankstesniųjų „eksponatų rankomis neliesti“ muziejų. Būdami modernūs, interaktyvūs jie sugeba sudominti ir įtraukti tiek vaiką, tiek suaugusį. Muziejuje įgytos žinios ir laikas praleistas kartu, turbūt geriausia, ką savo vaikams gali padovanoti tėvai.

Keista, tačiau dažnas mūsų apie Europos ar net pasaulio muziejus žinome daugiau, nei apie tuos, kurie įsikūrę visai šalia mūsų, Lietuvoje. Nors Lietuvos turizmo statistika džiugina – kasmet vis daugiau vietinių atranda muziejus, informacijos apie juos vis dar trūksta arba ji tiesiog išbarstyta interneto platybėse. Dėl šios priežasties dažniausiai nepastebėti lieka „mažieji“, bet kaip taisyklė, ypatingai jaukūs ir įdomūs muziejai.

„Muziejų gidą sukurti paskatino draugai ir pamatykLietuvoje.lt žemėlapio naudotojai“ –  teigia projekto pamatykLietuvoje.lt sumanytojas Arvydas Dotas. „Dažnas, kuriam tekdavo pasakoti apie savo šeimos atradimus muziejuose nustebdavo, kad tokių įdomių vietų randame Lietuvoje“.

Į „Muziejų gidą“ įtraukti 22  įdomiausi ir išskirtiniai muziejai. Naudotojų patogumui gidas padalytas į keturias dalis: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų Lietuvos vietų muziejai. Kiekvienas muziejus trumpai aprašytas, pateikiamos nuotraukos, darbo laikas, kontaktai, vieta žemėlapyje, bilietų kainos ir kita naudinga informacija. Gidu patogiai galite naudotis tiek kompiuteryje, tiek išmaniajame telefone.

Apie projektą www.pamatykLietuvoje.lt:

Projekto www.pamatykLietuvoje.lt tikslas skatinti keliavimą Lietuvoje, padėti kiekvienam atrasti naujas, įdomias vietas ir reikalingą informaciją apie jas, paraginti keliautojus dalintis savo įspūdžiais ir atradimais su kitais.

Sistemos pagrindas – žemėlapis, tiksli kiekvieno turizmo objekto vieta bei informacija apie jį. Interaktyvus žemėlapis veikia tiek kompiuteryje, tiek išmaniuosiuose telefonuose. Jau dabar žemėlapyje pateikiamos tikslios vietos, nuotraukos, aprašymai apie daugiau kaip 8000 objektų. Pirmoji sistemos versija viešai buvo pristatyta 2016 balandžio 1 d. ir sulaukė didelio keliautojų susidomėjimo. Šiuo metu kuriama nauja sistemos versija, kuri neabejotinai bus daug patogesnė, informatyvesnė ir leis pasiūlyti daugiau paslaugų ir galimybių naudotojams. Ateities planuose ir daugiau įvairių dedikuotų, teminių sprendimų (mobilios aplikacijos, be interneto veikiantys sprendimai, teminiai pasakojimai ir t.t.), kurių pagrindu išliks pamatykLietuvoje.lt duomenų bazėje sukaupti duomenys.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: