Skiautinių parodoje – šedevrai iš tekstilės atliekų (0)

am.lt nuotr.

am.lt nuotr.

Europos atliekų mažinimo savaitės proga Aplinkos ministerijoje eksponuojama dešimtys tikrų meno kūrinių iš atliekų – skiautinių. Tai margaspalviai, įvairių raštų bei piešinių kilimai, antklodės, staltiesės ir kiti interjerą puošiantys daiktai. Šie meno kūriniai pagaminti naudojant tekstilės atliekas, įvairių medžiagų gabalėlius ir atraižas.

Europos atliekų mažinimo savaitės tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką.

Skiautinių klubo „Urtė“ vadovė, pagal profesiją dailėtyrininkė Aldona Tamonytė–Dorrity sako, kad skiautinys – tai ne tik antrinio atliekų panaudojimo būdas, visų pirma – tai meno kūrinys, į kurį skiautininkės iš visos Lietuvos sudėjo nesuskaičiuojamą kiekį darbo valandų ir energijos. Klubo vadovė sako, kad jai brangiausias skiautinys – iš 2000 spalvotų skiaučių pagamintas kilimas. „Jame įsiūtos skiautės iš man brangių žmonių drabužių: tėvelio marškinių, mamos suknelės, mano vaikystės rūbų“, – sako A. Tamonytė–Dorrity. Šis darbas net pateko į Lietuvos rekordų knygą kaip skiautinys iš didžiausio skirtingų skiaučių skaičiaus.

Lapkričio 29 d. Aplinkos ministerijoje A. Tamonytė–Dorrity visus norinčius išmokys, kaip pasigaminti skiautinį. Tereikia atsinešti senus marškinius (patartina su rankogaliais). Norintys dalyvauti kviečiami registruotis iš anksto el. paštu brigita.stankeviciute@am.lt.

Daugiau parodos eksponatų rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: