Lietuvos piliečiai – renka savo Seimą 2016 (rinkimų žemėlapiai, tiesioginė transliacija, video) (17)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Spalio 9 d. Lietuvoje įvyko 2016-ųjų metų Seimo rinkių pirmasis ratas.

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) patikslinus išankstinius Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje iki tol pirmavusią Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) aplenkė konservatoriai.

Išankstiniais duomenimis, balsavimo rezultatai daugiamandatėje apygardoje yra tokie:

PARTIJA Balsai (% ir gauti mandatai)
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai 21,66 (20+2 ) 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 21,55 (19)
Lietuvos socialdemokratų partija 14,43 (13)
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 9,04 (8)
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 5,49 (5+2)
Partija Tvarka ir teisingumas 5,33 (5)
Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) 6,06 (0)
Darbo partija 4,69 (0)
Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) 2,14 (0)
Lietuvos žaliųjų parija 1,94 (0)
Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ 1.72 (0)
Lietuvos liaudies partija 1,01 (0)
S.Buškevičiaus ir Tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“ (Partija „Jaunoji Lietuva“, Tautininkų sąjunga) 0,54 (0)
„Drąsos kelias“ politinė partija 0,28 (0)

Rezultatai vienmandatėse apygardose tokie:

1. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 2 mand.;  2 pateko į antrą ratą
2. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai 2; 41
3. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 0; 42
4. Lietuvos socialdemokratų partija 0; 21
5. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 0; 11
6. Partija Tvarka ir teisingumas 0; 5
7. Darbo partija 0; 5
8. Save išsikėlę 0; 2
9. Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) 0; 2
10. Lietuvos centro partija 0; 1
11. Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ 0; 1
12. Lietuvos žaliųjų partija 0; 1

Seimą sudaro 141 narys, 71 iš jų renkamas tiesiogiai vienmandatėse apygardose, 70 – daugiamandatėje apygardoje pagal partijų pateiktus sąrašus.

Dabartiniame kadenciją baigiančiame Seime Socialdemokratų partija turėjo 40 savo atstovų, Tėvynės Sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai – 30, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 1, Liberalų sąjūdis – 12, partija Tvarka ir teisingumas – 9, Darbo partija– 28, Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga – 8, Drąsos kelias – 7.

***

Spalio 9 d. Lietuvoje vyks 2016-ųjų metų Seimo rinkimai. Balsavimas vyks nuo 7 iki 20 valandos apylinkės rinkimų komisijos nurodytoje patalpoje. Rinkėjai, įrašyti į savo apylinkės rinkėjų sąrašą turės balsuoti šioje rinkimų apylinkėje. Rinkėjai komisijai privalo pateikti asmens dokumentą, gavę rinkimų biuletenį – pasirašyti galutiniame rinkėjų sąraše, užpildyti biuletenius ir įmesti į juos balsadėžę.

Rinkėjas, deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje, bet atvykęs balsuoti ne į savo, o kitą rinkimų apylinkę, esančią toje pačioje rinkimų apygardoje, rinkimų komisijai turi:

2) palaukti (kol: bus užpildyta ir išsiųsta užklausa į jo rinkimų apylinkę, patikrinant, ar dar nebalsavo ir rinkimų apylinkės rinkėjų sąraše prie rinkėjo pažymės, kad rinkėjas balsuos kitoje rinkimų apylinkėje; komisija gaus iš jo apylinkės atsakymą-sutikimą dėl jo balsavimo kitoje rinkimų apylinkėje; bus atspausdinta pažyma);
3) pasirašyti pažymą balsuoti kitoje rinkimų apylinkėje ir gauti rinkimų biuletenius;
4) užpildyti biuletenius ir įmesti į juos balsadėžę.
Seimo rinkimai 2016

Seimo rinkimų biuletenio pildymo pavyzdys | VRK nuotr.

Seimo rinkimų biuletenio pildymo pavyzdys | VRK nuotr.

Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje yra 14 sąrašų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas. Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis – 7 procentai.

Rinkimuose dalyvaujančios partijos ir koalicijos:

 1. Lietuvos socialdemokratų partija;
 2. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai;
 3. Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai);
 4. S. Buškevičiaus ir tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“ (Tautininkų sąjungos ir Partijos „Jaunoji Lietuva“ koalicija);
 5. Partija „Tvarka ir teisingumas“;
 6. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga;
 7. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis;
 8. Darbo partija;
 9. Politinė partija „Drąsos kelias“;
 10. Lietuvos liaudies partija;
 11. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga;
 12. Lietuvos žaliųjų partija;
 13. Politinė partija „Lietuvos sąrašas“;
 14. Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koalicija (Lietuvos centro partijos ir Lietuvos pensininkų partijos koalicija).

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, spalio 5-7 dienomis išankstiniame balsavime savivaldybėse, specialiuose paštuose bei namuose jau balsavo 137 842 piliečiai, tai sudaro 5,53 nuošimčių visų rinkėjų.

Rinkimų aktyvumo žemėlapis:

Šiame žemėlapyje pateikiami duomenys apie rinkėjų aktyvumą, pradedant išankstiniu balsavimu, baigiant duomenimis gautais rinkimų dieną. Rinkėjų aktyvumas rinkimų dieną pateikiamas kas valandą (nurodytu laiku yra nustatomas rinkėjų aktyvumas, o duomenys yra pateikiami su tam tikru vėlavimu):

Rinkimų rezultatų žemėlapis:

VRK spaudos konferencijos

Spalio 9 d., Seimo rinkimų dieną, VRK surengs 4 spaudos konferencijas – 11, 15, 20 ir 24 valandomis. Spaudos konferencijos vyks VRK posėdžių salėje (201 kab., Gynėjų g. 8, Vilniuje).

Spaudos konferencijas bus galima tiesiogiai stebėti ČIA, arba pasižiūrėti jų vaizdo įrašus:

11 val. spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

vrk-tv

15 val. spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

untitled-1

20 val. spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

vrk-tv3

Spalio 10 d. 12 val. Spaudos konferencijoje Seime VRK komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pristatys 2016 m. Seimo rinkimų vaisius.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginę transliaciją:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. Aistis:

  Konferencija reikalinga, o žurnalistų – tik keli. Ir dar vienas tikriausiai – šlykštus saugumo seklys, vaidinantis telefonistą.

 2. Kaunietis:

  Renka “savo Seimą” (?!)… Na, liaukitės, gerbiamieji, šitas Seimas tikrai nėra “mano”. Ir jis tol nebus “mano”, kol bus partinė rinkimų sistema, t.y., kol į valdžią rinksime “draugus” bei “švogerius”… Deja.

 3. Prusas:

  nesamones, nes toks pats scenarijus jau visus 26 metus…ant bangos atseit (cia taip ziniasklaida teigia) laimi, o tada visos vagiu partijos stabiliai islieka seime 😀 ir kaskarta net procentai tie patys 😀 kol nesukontroliuosime balsu “skaiciavimo” ir vrk, tol niekas nesikeis

 4. Gerai, kad į seimą pateko Čmilytė, Alekna. Jie kiek tai atvers libsąjūdininkų maklerius.
  Blogai, kad koloradiniai liAnkai gauna geresnius rezultatus nei per praeitus rinkimus, todėl vilniečiai, susivienykite nors dabar ir kirskite koloradams į kailį – dar bus antras ratas.
  Užtenka ir konserverių bei “valstiečių” – pabalsuokime už socdemus, kad lemiamos jėgos neįgytų buvusi (?) Prunckienės partija (valstiečiai) bei liaudies plėšikai konserveriai.

 5. VILNIETIS:

  Toatalizatoriuje prognozavau, kad liberalai gaus 7 proc. Gavo 9.

  O kad valstiečiai ir konservatoriai tiek daug gaus – tikrai neisitikėjau.

  Tik labai smalsu, kaip liberalai ir saugiklininkai valstiečiai sugebės dirbti bendroje koalicijioje. Juk jų požiūriai kardinaliai skiriasi 🙂

  • jo:

   iš kur tokios iliuzijos, kad jų požiūriai skiriasi nuo liberalų? Žiūriu pavardes jų sąraše ir atrodo, kad jų pažiūros bus labai „lanksčios“ ir suderinamos su liberalais: Simulikas, Šakalienė, Skvernelis, o kiek dar nežinomų tipų…

 6. Mintis:

  Ačiū,kad susiskaldėte,ačiū,kad tautininkas prieš tautininką,kaip brolis prieš brolį stojote vienoje apygardoje,ačiū,kad kitų pravardžiavimais atnešėte ar naudos ,ar žalos padėdami vešėti susipriešinimui ne vienybei?Ambicijos ir didybė aukščiau už viską.To pasekmė-suskilus gelda.Klausimas būtų:kokia nauda nešama Lietuvai ir žmonėms toks susiskaidymas,negebėjimas šnekėtis,susiprasti,suprasti?

 7. Pikasas:

  Kai kas jau aiškina, kad “konservatoriams džiūgauti nėra ko”, nes antrame ture jie pralaimės. . O ko jiems virkauti pirmą rinkimų turą laimėjus? To labiau, kai visokios reitingų agentūros TS LKD partijai rodė įprastai žemus rodiklius. Žinoma,. LSDP pernelyg gudrūs, kad tuo tikėtu ir nesuprastų visokių “Vilmorus” patikimumo. Kadangi socdemai nebepasitikėjo savo galia, tai gal bandė spekuliuoti įvairiais “antrais pasirinkimais”. Niekai visa tai…
  Nebūtinai antras turas TS LKD partijai turi būti nesėkmingas. Tam yra konkretesnių priežasčių.

  PASIAIŠKINKIME: LVŽS partija yra politinės pozicijos prasme netgi labai nevienalytė. Du lyderiai prisiviešinę, o kas daugiau? Margumynas. .. Kaip ir A.Valinsko “prisikėlėlių” atveju gali įvykti skilimas bet kuriuo prisijungimo atveju. Rinkėjai į tokius besiblaškymus “kas daugiau pasiūlys” žiūri įtariai. Be to, R.Karbauskis be jokių išlygų pareiškė, kad jei valstiečiai ir žalieji bus pirmi, tai premjeru taps tik S.Skvernelis ir niekas kitas. Kažin ar šį asmenį daug kas įsivaizduoja tokiame aukštame poste? Dar daugiau. Į koaliciją R.Karbauskis, atseit, kvies tik tuos, kurie sutiks su visais LVŽS planais. Dalis jų jau dabar kelia rimtų abejonių. Ėjimas “buldozeriu” dar daugiau supriešintų ne tik pačią LVŽS, bet ir sukeltų problemų su kitomis partijomis. Jei atvirai, tai išeidamas iš Seimo nario pirmininko posto A.Valinskas man atrodė patikimesniu, negu keistą politinį šleifą paskui save tempiantis R.Karbauskis. Tiek jis, tiek ir A.Paulauskas buvo aktyvūs propagandistai prieš Lietuvos įstojimą į NATO. O tai netgi labai rimtas rodiklis. Netgi rimtesnis už referendumo rengimą dėl atominės. Net i Lietuvos socialdemokratinė kairė “grybautojų su tankais ” Lietuvoje nenori. Tikėjausi, kad abi grupuotės DP ir TT bus iš Seimo iššluotos. Viena liko apkramtyta. Tiesa, jau be savo “erelio”. Jei būtų išstumta TT, tai Puteikio ir Krivicko koalicija greičiausiai būtų perlipusi per labai iškeltą 7 procentų barjerą. Žinau daugelio antro turo dalyvius . atstovaujančius dešinei. Manau , kad jų įdirbis yra apygardose žinomas. LVŽS dabar ant bangos, tačiau ne kiekviena banga sėkmingai net prityrusį banglentininką išneša saugiai į krantą. Tai kokia ta patyrusi LVŽS žinomo tandemo aplinka? Nežinau jos gebėjimų. Ar panorės rinkėjas rizikuoti su LVŽS siūlomu premjeru ir valstiečiu R. Karbauskiu sužinosim po dviejų savaičių. Matysim…

  • Kemblys:

   ,,Ar panorės rinkėjas rizikuoti…”
   Pikasai, balsavimus lemia visai nieko nesuvokiančių rinkėjų nevienalytė dauguma. Tuo žaidžiama jau 25 metus. ‘Žaidėjai’, kurie daug daug kartų buvo išrinkti, tą žaidimą išmano.

 8. Kai pamatau tokius rinkimų rezultatus, pagalvoju: „Be komentarų“. Jau geriau biuletenį gadinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: