Kur valgo lietuviai? (3)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Baltijos šalių maisto vartojimo įpročių tyrimas parodė, kad lietuviai pietauja ar vakarieniauja restoranuose arba kavinėse beveik kas antrą savaitės dieną. 70 proc. tyrimo  dalyvių per dvi savaites vidutiniškai apsilanko penkiuose skirtingose restoranuose, daugiausia rinkdamiesi greito aptarnavimo restoranus.

Greito aptarnavimo restoranuose lankosi šiek tiek daugiau nei 30 proc. visų kavinių ir restoranų lankytojų. Taigi greito aptarnavimo restoranai tampa labiausiai lankomomis valgymo vietomis. Kiek mažiau lietuvių valgo valgyklose, penktadalis reguliariai lankosi restoranuose, o apie dešimtadalis šalies gyventojų renkasi maistą išsinešti.

Atlikto tyrimo duomenys rodo, jog dažniausiai lietuviai ne namuose valgo pietus arba vakarienę. Beveik 40 proc. lietuvių dažniausiai ne namuose valgo pietus, ketvirtadalis  kavinėse ar restoranuose dažniausiai vakarieniauja.

Vidutinė pinigų suma, išleidžiama valgant restorane arba kavinėje, yra 7,8 euro. Tradiciškai didesnės sumos yra išleidžiamos restoranuose, jos vidutiniškai siekia 9,5 euro. Greito aptarnavimo restoranuose išleidžiama daug mažiau – vidutiniškai apie 5 eurus.

Vis tik kitaip nei Lietuvoje, Latvijos gyventojai rečiau lankosi restoranuose (13 proc.) bei rečiau renkasi greito aptarnavimo restoranus (26 proc.). Jie taip pat išleidžia mažiau pinigų valgymui ne namuose. Vieno vizito kavinėje ar restorane metu Latvijos gyventojai vidutiniškai išleidžia 6,5 euro, tai yra 20 proc. mažiau nei lietuviai.

Estijoje žmonės rečiausiai renkasi valgymą ne namuose. Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, tik 60 proc. estų restoranuose ar kavinėse per savaitę apsilanko du ir daugiau kartų. Greito aptarnavimo restoranus renkasi 28 proc. estų, 26 proc. renkasi kavines, o 22 proc. valgo restoranuose. Palyginimui, vidutinė suma, kurią maistui išleidžia estai, yra tokia pati kaip ir lietuvių – 7,8 euro.

Atlikto tyrimo metu, Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – apklausta 1909 žmonės. Tyrimas buvo atliktas tarptautinės tyrimų kompanijos „TNS“.

Kategorijos: Baltų žemėse, Gamta ir žmogus, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Pikc:

    Na va – o skundžiamės sunkiu gyvenimu. Statistika aiškiai sako – kas antrą dieną į restoranus einam. Buožės tiesiog. 🙂
    Išvada – niekas taip nepakoreguoja tikrovės vaizdo, kaip statistika. 😀

  2. Iš tikro norisi pasilepinti, vieniems rečiau, kitiems dažniau. Aš nesimaudau piniguose, bet vis tiek norisi kažkur nueiti, naujo pamatyti, paragauti, prabangiai pasėdėti. O ir šiaip dabar vis labiau populiarėja maistas išsivežimui, sutaupoma laiko ir maistas įvairesnis gaunamas. Manau reikia mažiau skųstis, o atsipalaiduoti ir tiesiog gyventi.

  3. Rimgailė:

    Aš tikrai nepatenku į tą statistiką, tikrai rečiau lankausi maitinimo įstaigose. Bet kartai sau leisti manau privalu. Atsipalaiduoti, jaukiai pasėdėti su gera kompanija. Labai mėgstu atviras terasas vasaros metu, nuo kurių atsiveria puikūs vaizdai. Sesers vestuves šventėme skybar Kaune, tikrai neapsakomi įspūdžiai, ypatingai sužibus naktiniam miestui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: