Palangoje pasklis tarptautinio M. K. Čiurlionio klasikos garsai (0)

mode.com nuotr.

mode.com nuotr.

Ketvirtą kartą Lietuvos pajūrį stebinsiantis tarptautinis M. K. Čiurlionio renginys visada pasiūlo ryškiausių Lietuvos ir užsienio klasikos žvaigždžių.

Šventė, pirmą kartą įvykusi 2013 m. Palangoje, o nuo 2014 m. rengiama ir Vilniuje, pristatė beveik keturias dešimtis įvairiausių renginių. Lietuvos klausytojai išgirdo pasaulinio lygio klasikinės muzikos atlikėjų – K. Kener (JAV), I. Lazko (Prancūzija), A. Pritchin (Rusija), Luką ir Petrą Geniušus, A. Žlabį (JAV), G. Gedvilaitę (Vokietija), V. Nosiną, J. Starodubrovskają (Rusija), T. Naranjo ir R. Olalde ansamblį „Artik Duo“ (Švedija-Meksika), Jaroslavą, Jakateriną ir Stanislavą Drzevieckius (Lenkija), A. Budrį, V. Noreiką, tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso nugalėtojus, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestrą, chorą, Kauno VDU kamerinį orkestrą, chorus „Aukuras“, „Dagilėlis“ ir kt. Sukurta baleto kompozicija pagal M. K. Čiurlionio muziką „Karalių pasaka“. Tai originalus tarpdisciplininis projektas, jungiantis muziką, šokį, video projekcijas, muzikines improvizacijas ir aktoriaus skaitomus M. K. Čiurlionio tekstus.

Renginio metu išskirtinai tik M. K. Čiurlionio kūrinius atlieka ir paskaitas skaito iškiliausias M. K. Čiurlionio kūrybos tyrėjas V. Landsbergis. Galimybė muzikuoti renginio koncertuose suteikta beveik šimtui jaunųjų solistų iš įvairių Lietuvos regionų. Vyko dailės ir muzikos pasirodymas pagal M. K. Čiurlionio ir amžininkų muziką, paskaitos, atlikėjų susitikimai su visuomene.

Taiką nešantis vasaros renginių ciklas Palangoje šiemet pasiūlys visą puokštę ryškiausių klasikinės muzikos atlikėjų: pianistus – melomanų numylėtinį Petrą Geniušą ir jaunosios kartos žvaigždę iš Danijos Gustav Piekut, elegantiškąjį Janos (Yanos) ir Filopo Subotino (Philllip Subbotin) fortepijoninį duetą iš Čekijos „Duo Eleganza“, žavųjį Vilijos Kuprevičienės (sopranas) ir Aleksandros Žvirblytės (fortepijonas) ansamblį bei visų labai laukiamus ekstremaliai klasikos ribas tikrinančius akordeonininką Martyną Levickį ir styginių kvartetą „SinChronic“. Tradiciškai festivalio metu išskirtinai tik M. K. Čiurlionio kūrinius atliks iškiliausias M. K. Čiurlionio kūrybos tyrėjas Vytautas Landsbergis.

Artėjant IV tarptautiniam M. K. Čiurlionio muzikos renginiui Palangoje, pakalbintas vienas iš užsienio atlikėjų, kylančių fortepijono žvaigždžių Gustav Piekut. Jį drąsiai galima įvardyti kaip ryškiausią ir įdomiausią jaunosios kartos Danijos pianistą. Tarptautinių konkursų nugalėtojas, po paskutinio rečitalio Berlyne „Allgemeine Zeitung“ pavadintas fortepijono poetu ir virtuozu.

– Kaip pradėjote groti fortepijonu? Ar iš karto mokėtės profesionaliai, ar muzikavimas buvo vienas laisvalaikio užsiėmimų?

– Pradėjau groti šešerių, nes siaubingai blogai žaidžiau futbolą. Žinoma, pradžioje muzikavimas buvo tik hobis.

Kaip muzika pakeitė Jūsų gyvenimą, kai pradėjote groti?

– Iš tiesų, ji nieko nepakeitė. Muzika buvo su manimi nuo pat mano gyvenimo pradžios.

Įspūdingos Vilijos Kuprevičienės gastrolės Vokietijoje ir Šveicarijoje metų pabaigoje, o Jūs ją galite išgirsti kitą savaitę Palangoje.

Šventės rengėjus pasiekė puiki žinia – solistė Vilija Kuprevičienė ką tik gavo pasiūlymą surengti koncertų turą su orkestru prestižinėse Vokietijos ir Šveicarijos salėse šių metų gruodžio mėnesį. Numatyti 7 koncertai šiose salėse: Tonhalle Ziuriche, Fridrihstadkirche Berlyne, Gewandhaus, Mendelson Hall Leipcige, Berliner Philarmonie, Chamber Music Hall Herbert von Karajan ir Great Hall Gewandhaus Leipcige.

Jau liepos 10 d. 20 val. galite paklausyti nuostabaus balso savininkės Vilijos Kuprevičienės, pasirodysiančios kartu su pianiste Aleksandra Žvirblyte ir fleitininke Ieva-Otilija Kuprevičiūte. Romantiškoje grafų Tiškevičių rūmų aplinkoje skambės gražiausios operų, miuziklų arijos, dainos, kurias atliks naujai Lietuvos padangėje sužibusi žvaigždė, operos solistė, šių metų Master Competition Varšuvoje Grand Prix laimėtoja Vilija Kuprevičienė.

„Festivalio preliudas“ – jaunieji atlikėjai penktadienio vakarą kviečia praleisti klasikos maratone.

Liepos 8 d. 19 val. kultūros bare „Kablys: Jūra. Kultūra“ – naktinis jaunųjų talentų maratonas „Festivalio preliudas“. Keturių valandų klasikinės muzikos maratone pasirodys net 15 atlikėjų nuo mažiausių iki studentų, nuo muzikantų iki dainininkų. Skambės fortepijono, smuiko ir fleitos garsai, o dauguma atlikėjų publikai atskleis M. K. Čiurlionio muzikos subtilumą ir išskirtinumą.

Bendradarbiaujant su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, atlikėjų gretas papildys ir neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro solistai. Koncertas nemokamas, o jauniesiems atlikėjams labai svarbus šiltas ir gausus publikos palaikymas.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: