Seimas spręs dėl naktinių taikiklių riboto naudojimo medžioklėje (3)

 vmvt.lt nuotr.

vmvt.lt nuotr.

Seimas po pateikimo pritarė pristatytoms Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIP-3833), kuriomis siekiama pakeisti šiuo metu esantį draudimą naudoti naktinius taikiklius civilinėje apyvartoje ir leisti juos ribotai naudoti medžioklėje. Už šiuos pakeitimus balsavo 38 Seimo nariai, prieš – 25, susilaikė 10 parlamentarų. Tolesnis pataisų svarstymas vyks Seimo komitetuose.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, siūlomos naujos teisinio reguliavimo nuostatos leistų naktinius taikiklius ribotai naudoti medžioklėje – medžioti šernus jų tykojant iš bokštelių. Naktinių taikiklių naudojimo medžioklėje tvarką turėtų nustatyti Aplinkos ministerija.

Naktinius taikiklius galėtų įsigyti tik leidimą medžiokliniam ginklui laikyti gavęs asmuo, o priskyrus optinius, lazerinius ir naktinius taikiklius prie D kategorijos ginklų Policijos departamentas galėtų sukontroliuoti taikiklių įvežimą į šalį ir prekybą.

Projekto iniciatoriai šių pataisų reikalingumą argumentuoja kylančiu pavojumi dėl afrikinio kiaulių maro plitimo, ūkininkų skundais dėl didėjančios daromos žalos žemės ūkio pasėliams. „Pažymėtina, kad šiuo metu ES naktinius taikiklius medžioklėje leidžiama naudoti trijose valstybėse: Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje ir kaimyninėje Latvijoje“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 14 d.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Kemblys:

    Gaila man tų šernų – dar tik naktinių taikiklių betrūko…

  2. Bartas:

    Taigi , taigi . Įstatymų leidėjus labiausiai jaudina ne Lietuvos piliečių bėdos, o šernų medžioklė. Reiškia Lietuvoje gyvenimas yra labai “aukštame lygmeny”. Ar ne taip, mieli, Tautiečiai?

  3. Dronas:

    Beje, dar siuloma atnaujinti versline zvejyba vidaus vandenyse. Kas del JK, tai ten labai grieztai viskas sutvarkyta, todel piktnaudziavimo atvejai labai reti, o baudos uz nusizengimus kandziojasi. Latvija ir tiek maziau, Cekija – salys turincios gilias korupcijos tradicijas, todel nelabai nustebau. Na, o dabar matyt laikas parodyt, kad ir Lietuva turi tokias ne maziau gilias tradicijas. Pasiteisinimai gripu ar zala paseliam, tiesiog juokingi. Pirmu atveju, pilnai uztenka paprastu gyvunu kontroles priemoniu. O kas del ukininku , beda ne tame, kad ukininkam truksta naktiniu taikikliu, velgi, pilnai uzteks iprastu priemoniu, taciau, ukininkas NEGALI nusauti gyvuno kuris jam daro zala. Tai yra net aptikes kenkeja “nusikaltimo vietoje” jis neturi teises i ji sauti. Todel tai isvis pezalas. Bradauskis ir kiti raudonskuriai senai svajojo prastumt tokia nesamone, dabar kada komunistu kedes braska, stumia visokius kenkejiskus istatymus skubiai ir atkakliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: