Gręžinys „Laisvė“ Seimo kieme – geologų indėlio atkuriant Nepriklausomybę simbolis (0)

Šulinio dangtis Laisve_lgt,lt

lgt.lt nuotr.

Balandžio 28 d. Geologų dienos proga Seimo rūmų vidiniame kieme vyko artezinio gręžinio „Laisvė“ dangčio pakeitimo ceremonija. Šis 1991 m. sausio 20 d. įrengtas 30 metrų gręžinys išliko iki šių dienų. Jis, kaip juokavo Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) direktorius Jonas Satkūnas, yra legalus – įregistruotas LGT Žemės gelmių registre pavadinimu „Laisvė“.

Senasis gręžinio dangtis šiandien pakeistas nauju, išlietu iš bronzos. Ant jo išspausti žodžiai: „Vandens gręžinys „Laisvė“ Nr. 27075. 1991 m. sausis. Lietuvos geologai Parlamento gynėjams“. Naujasis dangtis, pasak ceremonijoje dalyvavusio aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, simbolizuoja geologų pastangas padedant ginti Parlamentą. „Vanduo ir laisvė tuo sunkiu metu buvo neatskiriamai susiję – kaip vanduo ir gyvybė. Šį gręžinį verta išsaugoti ateities kartoms kaip geologų indėlio atkuriant Nepriklausomybę simbolį“, – sakė ministras.

Per dangčio pakeitimo ceremoniją savo prisiminimais ir mintimis pasidalijo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Gečas, gręžinio „krikštatėvis“ Jonas Algirdas Misiūnas.

Į Joną Algirdą Misiūną, tuometės Vilniaus hidrogeologijos ekspedicijos vyriausiąjį inžinierių, 1991 m. sausį, kilus grėsmei, kad Seimo rūmai gali būti atkirsti nuo geriamojo vandens tiekimo, kreipėsi Seimo gynėjai su idėja skubiai įrengti autonominio vandens tiekimo sistemą. Jis iškart tam pritarė. Gręžinys buvo išgręžtas ir įrengtas per kelias dienas, negailint nei jėgų, nei laiko. Jame buvo sumontuotas giluminis siurblys ir automatinė jo valdymo sistema.

Po gręžinio „Laisvė“ dangčio pakeitimo ceremonijos Seimo Vitražo galerijoje buvo atidaryta Geologų dienai skirta fotografijų paroda. Šiose fotografijose jų autoriai, LGT darbuotojai, įamžino daugeliui mažai žinomus šalies geologinius objektus – karjerus, atodangas, versmes, akmenis ir uolas, taip pat geologų darbą laukuose.

Geologo profesiją ministras Kęstutis Trečiokas, atidarydamas parodą, apibūdino kaip ypatingą, nors kartais nelabai matomą, kartais per mažai įvertinamą. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas pažadėjo siekti, kad Geologų diena būtų įtraukta į atmintinų dienų sąrašą. Pasveikinęs geologus su jų profesine švente, R. Paliukas įteikė Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėkas LGT direktoriui Jonui Satkūnui ir Hidrogeologijos skyriaus vedėjui Kęstučiui Kadūnui.

Daugiau nuotraukų rasite: čia

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: