Z. Vaišvila. Mitas apie pabėgėlius – kodėl mūsų valdžia negerbia savęs? (52)

Zigmas Vaišvila sausio 13-osios dienos minėjime Seime | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Kas nutiko 2015 m. lapkričio 26 d. Seimui skubos tvarka pakeitus Lietuvos Respublikos Užsieniečių teisinės padėties įstatymą? Lietuvos valdžia, vykdydama neprivalomus ir neteisėtus Europos Sąjungos (ES) nurodymus, tiesiog sugriovė egzistavusią užsieniečių patekimo į Lietuvą tvarką, pagal kurią šie teikdavo savo dokumentus Lietuvos ar kitos ES šalies ambasadoms užsienyje ir laukdavo sprendimo – įleis juos ar neįleis?

Pasinaudota taip vadinamu „pabėgėlių privalomo perkėlimo“ pretekstu ir sugriauta egzistavusi tvarka. Negalima kaip nors kitaip tai vadinti, jei per 24 val. įsipareigojome teisėtai ar neteisėtai į Lietuvą patekusiam užsieniečiui suteikti leidimą gyventi Lietuvoje, leisti jam laisvai išvykti ir vėl atvykti, niekam – net Jungtinėms Tautoms – neteikti informacijos apie juos, jei jie nemalonės sutikti. Ir dar vaidiname, kad per šias 24 val. patikrinsime, kas atvyko, jei šis asmuo, atplukdytas iš Turkijos į Graikiją policininko akivaizdoje suplėšė savo pasą ir pagal jo žodinį paaiškinimą šis policininkas baltame rašte surašė jam naują asmens tapatybę Toks lapas – bilietas kelionei po visą Šengeno erdvę, visapusiškas išlaikymas ir socialinės garantijos.

Uolus mūsų Seimas tęsia šį mūsų piliečių diskriminavimą pagal ES nurodymą – svarstymui įregistruotos šios įstatymo pataisos, kurios įpareigotų darbdavį tokiems asmenims mokėti didesnį nei vidutinis darbo užmokestis, suteiktų socialines garantijas ir leistų neatidėliotinai ir palengvintai jiems atsivežti šeimas. Kodėl ir kam to reikėjo? Tikrai ne mūsų piliečiams ir valstybei. Visų pirma, šie asmenys į ES ir Lietuvą pateko neteisėtai, už ką Lietuvos BK 291 str. numato atsakomybę iki dvejų metų laisvės atėmimo, o LR BK 292 str. nustato laisvės atėmimo bausmę net iki dešimties metų jų talkininkams.

Beje, šie nelegalai pateko į ES ne iš karinių konfliktų šalių, o iš teisės kalba taip vadinamų trečiųjų šalių. Visų pirma, iš mūsų šantažuotojos Turkijos.

Suprantama, kad kuriamas chaosas dėl kol kas dar nedeklaruojamo mums tikslo. Kodėl mes turime sutikti su šia akivaizdžiai grėsminga nežinia – tik retorinis kausimas. Šveicarijoje leidimas užsieniečiui laikinai gyventi įpareigoja jį savo sąskaita mokėti visus socialinio draudimo mokesčius ir mokytis kurios nors vietinės kalbos, nesuteikia leidimo gyventi nuolat. Leidimas nuolat gyventi dar nereiškia leidimo dirbti.

Mūsų valdžios bestuburiškumas primena Sąjūdžio priešaušrį. Maskvoje tuomet jau daug kas keitėsi, net mūsų disidentai grįždavo iš įkalinimo vietų. Bet Lietuvos valdžia buvo beviltiška Maskvos instrukcijų vykdytoja. Štai ir šiandien viceministras TV ekrane skaito „špargalkę“ apie neegzistuojantį „pabėgėlių perkėlimo įstatymą“, dėl kurio esą protestuoja ši pilietinė akcija, o ne TV ekrane sako: vyrai, aš irgi prieš, bet supraskite, Briuselis liepia.

Atkreipčiau ir ministro Sauliaus Skvernelio dėmesį į jo neteisėtus balsavimus ES Taryboje 2015 m. rugsėjyje dėl privalomų šių nelegalų perkėlimo. Visų pirma, mūsų ar p. A. Merkel šių nelegalų palaiminimai neatleidžia nuo atsakomybės nei jų, nei nelegaliai į ES jiems padėjusių atvykti asmenų. Antra, šie ES Tarybos nutarimai priimti neteisėtai, nes nevienbalsiai. Saugumo klausimais net po Lisabonos sutarties būtinas vienbalsis ES valstybių sprendimas. Ne tik to nebuvo. Tad nenuostabu, kad šie sprendimai jau apskųsti teismui. Bet ne Lietuva tai padarė.

Patartina ministrui S. Skverneliui ir kitiems ministrams, balsuojantiems ES Tarybose, suprasti, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija nesuteikia teisės Lietuvos Seimo Europos reikalų komitetui atstovauti Lietuvą užsienyje ir sutekti tokius įgaliojimus Lietuvos atstovams. Pasikeis valdžia ir tikrai patikrins šių mūsų vardu balsuojančiųjų įgaliojimus ir veiksmus.

Beje, pagal neteisėtus ES Tarybos sprendimus dėl privalomų kvotų ES valstybėms narėms į Lietuvą šie asmenys bus perkeliami Vyriausybės nutarimais, kas dar kartą patvirtina, jog jokio „pabėgėlių perkėlimo įstatymo nėra. Mes renkame 50000 Lietuvos Respublikos piliečių parašų, kad Seimas svarstytų „Užsieniečių teisinės padėties“ įstatymo pataisų, paskubomis priimtų 2015 m. lapkričio 26 d., panaikinimą. Chaosą reikia stabdyti jo gimimo pradžioje ir epicentre.

O Lietuvos valdžia, nuolat klaidina dėl mūsų iniciatyvos, nes postringauja apie neegzistuojantį „pabėgėlių perkėlimo įstatymą“, o nelegaliai ir masiškai į ES gabenamų imigrantų privalomo perkėlimo į Lietuvą pretekstu griauna buvusią tvarką, priešpastato atvykėlius Respublikos piliečiams, kuria chaosą Lietuvoje.

Todėl mūsų Vyriausybei ir kitiems pareigūnams pasakysiu paprastą tiesą – nieko nėra amžino. Valdžios taip pat neamžinos. Todėl Jūs pagalvokite ir apie Jūsų atsakomybę – galimą laisvės atėmimą pagal LR BK 123 str. (piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais – iki aštuonerių metų), 228 str. (piktnaudžiavimas – iki 7 metų), 229 str. (tarnybos pareigų neatlikimas – iki dvejų metų), 294 str. (savavaldžiavimas – iki penkerių metų). Beje, jei, atsirastų Jūsų globojamų asmenų tarpe ir teroristai, tai BK 2504 str. už teroristinės veiklos finansavimą ir rėmimą numato laisvės atėmimą iki dešimties metų.

Be visa kita, tai yra ir baudžiamoji atsakomybė (iki septynerių metų) už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką (LR BK 118 str.). O LR BK 78 str. numatyta amnestijos teisė dėl nusikalstamą veiką padariusio asmens atleidimo nuo visos ar dalies bausmės atlikimo suteikta tik Seimui.

Todėl neapgaudinėkime savęs – rinkime šios pilietinės iniciatyvos parašus!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: