Vasario 22 d. mokytojai pradės streiką (0)

Mokytojų streikas | Alkas.lt koliažas

Mokytojų streikas | Alkas.lt koliažas

Vasario 19 d. įvyko švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimas su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi.

A. Butkevičius susitikime siūlė ieškoti bendro sutarimo ir atidėti planuojamą mokytojų streiką. „Problemas turime spręsti ne streikais, o stengdamiesi išgirsti vieniems kitus ir žingsnis po žingsnio siekdami kompromiso“, – sakė premjeras A. Butkevičius, pabrėždamas, kad tik bendras darbas veda prie konkrečių rezultatų.

A. Butkevičius posėdžio metu pavedė Švietimo ir mokslo ministerijai iki šių metų gegužės 1 dienos parengti etatinio darbo apmokėjimo sistemos metmenis, kuriuos įvertinus etatinį darbo apmokėjimą būtų galima įvesti jau nuo kitų metų sausio 1 dienos. Be to, sutarta iš Švietimo ir mokslo ministerijos asignavimų skirti papildomas lėšas mokytojų atlyginimams didinti jau nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Siekiant ir toliau didinti mažiausiai uždirbančių mokytojų atlyginimus, Švietimo ir mokslo ministerija įpareigota ieškoti finansinių galimybių nuo rugsėjo 1 dienos mažiausius atlyginimų koeficientus padidinti iki vidutinių.  Kalbėta ir apie galimybę pakeisti mokinio krepšelio metodiką ir leisti savivaldybėms skirti lėšų neformaliajam ugdymui.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu vidutinis pedagogo atlyginimas siekia 823,4 eurus per mėnesį.

Nors Vyriausybė ir pateikė naujus pasiūlymus, tačiau, pasak švietimiečių, jie nėra detalūs, be konkrečių paskaičiavimų, o profesinių sąjungų iškelti reikalavimai posėdžio metu net nebuvo svarstyti.

Todėl Švietimo profesinės sąjungos vis tiek išplatino pranešimą, kad streikas, kaip ir buvo planuota, prasidės vasario 22 d. Pranešama, kad streikui yra pasiruošę apie 400 ugdymo įstaigų.

Vasario 22 d., švietimo profesinės sąjungos dar kartą ketina susitikti su Ministru Pirmininku. Susitikime  Vyriausybė pažadėjo profesinėms sąjungoms pateikti sukonkretintus savo pasiūlymus.

Vasario 22 d. 12 val.  Vilniuje, ELTA spaudos konferencijų salėje (Gedimino pr. 31/2) įvyks spaudos konferencija „Mokytojų streikas“, kurioje visų Lietuvos švietimo profesinių sąjungų lyderiai dar kartą pristatys profesinių sąjungų reikalavimus, streiko apimtis, streiko eigą, papasakos kaip vyks streikas mokyklose ir paaiškins kokių tikimasi pasiekimų.

Spaudos konferencijos dalyviaus: Eugenijus Jesinas  (Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas), Audrius Jurgelevičius (Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas) Jūratė Voloskevičienė (Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė), Aldona Kindurienė (Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė), Andrius Navickas (Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės  sąjungos pirmininkas) Ramutė Minkevičienė (Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė).

Primename švietimo darbuotojų profsąjungos Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai savo reikalavimus įteikė pernai lapkričio 16 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: