Tautininkai ragina palaikyti Lenkiją pasisakančią prieš ES diktatą (video) (20)

Tautininkai | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Tautininkai | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Sausio 15 d. 10:30 val. Seimo  spaudos konferencijų salėje įvyko Nepriklausomybės akto signataro, išrinktojo Lietuvių tautininkų sąjungos (LTS) pirmininko Audriaus Rudžio spaudos konferencija „Solidarumas su Europos sąjungos biurokratų puolama Lenkijos Respublika ir ES migracijos politikos grimasos“. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus LTS išrinktas vicepirmininkas ideologijai Marius Kundrotas bei Profesinės sąjungos „Solidarumas։ koordinacinės tarybos ir LTS tarybos narys Ričardas Garuolis.

Šioje Spaudos konferencijoje tautininkai pareiškė savo nuomonę dėl naujai išrinktos Lenkijos valdžios ir valdančiosios partijos „Teisė ir Teisingumas“ (lenk. PIS – Prawo i Sprawiedliwość)  šalyje vykdomų reformų sukėlusių Europos sąjungos biurokratų nerimą ir pasipiktinimą dėl demokratijos raidos šioje valstybėje.

LTS atstovai spaudos konferencijoje išsakė savo kritinę nuomonę dėl ES migracijos politikos, bei siūlys Lietuvoje išrinktiems europarlamentarams inicijuoti Europos Parlamente diskusiją šios politikos pasekmėms įvertinti ir jos korekcijoms numatyti. 

Spaudos konferencijoje taip pat buvo pristatytas tautininkų rengiamas solidarumo su Europos sąjungos biurokratų puolama Lenkijos Respublika piketas prie Lenkijos Respublikos ambasados (Smėlio g. 20A, Antakalnis), kuris įvyks sausio 15 d. 12:15–12:45 val.

„Piketo dalyviai su Lietuvos, Lenkijos ir Tautininkų Sąjungos vėliavomis, bei palaikymo plakatais rinksis prie Lenkijos ambasados  reikšdami savo solidarumą su Lenkijos piliečiais ir jų teisėtai išrinkta valdžia, vykdančia savo tautos gerovei naudingus sprendimus, kuriems visaip sutrukdyti taikosi Europos sąjungos biurokratinės institucijos“, – sako LTS išrinktasis pirmininkas A. Rudys.

LTS pirmininkas, Nepriklausomybės akto signataras dr. Audrius Rudys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

LTS pirmininkas, Nepriklausomybės akto signataras dr. Audrius Rudys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

LTS pirmininkas A. Rudys, vicepirmininkas Julius Panka ir sekretorius Artūras Vileita po piketo planuoja susitikti su Lenkijos ambasados oficialiais asmenimis ir įteikti jiems LTS-pareiškimą, kuriame rašoma, kad LTS „sveikina Lenkiją, Vengriją, Slovakiją, Slovėniją, Chorvatiją ir kitas Vidurio ir Rytų Europos šalis, saugančias savo valstybinį suverenumą, doros ir šeimos vertybes, tautinį tapatumą, siekiančias užtikrinti savo visuomenių saugumą“.

Pasak tautininkų tvirta dabartinės Lenkijos valdžios ir visuomenės pozicija, sprendžiant ES centralizacijos, didžiųjų valstybių diktato, masinės imigracijos ir imigrantų smurto, moralinės ir kultūrinės degeneracijos problemas – sektinas pavyzdys visam Vidurio-Rytų Europos regionui. Pasak tautininkų, dabartinė Lenkijos valdžia vienodai aiškiai supranta tiek Briuselio diktato, tiek Maskvos imperializmo grėsmę ir laikosi sveikos pusiausvyros tarp nacionalinio suverenumo ir būtino euroatlantinės integracijos lygio.

„Atmetame Europos ir mūsų šalies žiniasklaidoje bei politiniuose sluoksniuose platinama šmeižtą, jog dabartinė Lenkijos valdžia pažeidžia demokratijos taisykles. Konstitucinių teismų diktatas – opi demokratijos problema. Kai kuriose šalyse, įskaitant Lietuvą, ši institucija kelia save aukščiau pačios Konstitucijos, išreiškiančios piliečių valią, ir tampa nacionalinių valstybių suvereniteto ribojimo įrankiu. Nerenkama įstaiga diktuoja tiek parlamentui, tiek piliečiams teisines ir politines nuostatas, kaip galutinis arbitras. Sveikiname Lenkiją pažabojus Konstitucinio tribunolo tironiją“, – rašoma LTS pareiškime.

Tautininkai taip pat sveikina Lenkijos valdžios siekį susigražinti valstybinės žiniasklaidos kontrolę. „Demokratinėje šalyje privalo būti atskirta privati ir valstybinė žiniasklaida, vengiant painių tarpinių variantų, iškreipiančių visuomeninės kontrolės principus. Valstybinėje žiniasklaidoje privalo būti atspindimos įvairios politinės ir visuomeninės pozicijos, ypač rinkimų kampanijų, visuotinių referendumų ir svarbių visuomeninių diskusijų atvejais. Ji turi būti laisva nuo privačių interesų ir vienos politinės srovės diktato. Juk žodžio ir spaudos laisvę užtikrina ne valstybinių masinės informacijos priemonių nebuvimas, o įvairių nuosavybės formų žiniasklaidos egzistavimas“, – rašoma tautininkų pareiškime.

Lietuva-Lenkija-herbaiTautininkai taip pat palaiko ryžtingus dabartinės Lenkijos valdžios sprendimus dėl Lenkijos Konstitucinio tribunolo (KT), kuriais, pasak tautininkų  KT išlaisvinamas iš liberaliųjų ir kairiųjų politinių jėgų diktato, kuriuo siekta primesti savo pažiūras valstybei ir visuomenei.

„Vienareikšmiai palaikome dabartinės Lenkijos valdžios ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ veiksmus šiais klausimais, esame pasirengę aktyviai įsijungti į koordinuotą Vidurio ir Rytų Europos tautinių valstybių veiklą, kurios tikslas būtų šių valstybių suvereniteto apsauga ir nacionalinių interesų gynimas nuo Briuselio biurokratų bei eurofederalistų diktato“, – rašoma LTS pareiškime, kuris šiandien bus oficialiai įteiktas Lenkijos ambasadai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Na matai, kaip ir tarpukariu smetoniniai Lietuvos valdžios tautininkai, taip ir dabar nors ir ne valdžioje esant taikosi būti Lenkijos filialas (“kresas”)… Kitko ir negalima buvo tikėtis jiems iširenkant vieną po kito vis prolenkiškesnius vadovus…

  • taip:

   Jūs neteisi.Teisingai elgias.Paskaitykit “cipelino” įžvalgas,kas vyksta-kokie imigrantų žiaurūs galimi “žaidimai” vyko Vokietijoje ir kitur.Reikia vienytis ir su Lenkija ir su Vengrija ir kitomis ES šalimis.Čia jau išlikimo ne tik w raidės klausimas.
   Šaunuoliai Tautininkai.Ir spaudos konferencija-geras,išmintingas, kultūringas sumanymas.Pagarba

   • Dėtis su Vengrija – taip, bet su Lenkija niekada. Bet koks dėjimasis su Lenkija, kaip sakė Oskaras Milašius, yra Lietuvos prapultis. Taip ir atsitiko Smetonai, būtent “dėdamasis” su Lenkija – praganė valstybę… Na, o “cipelino” įžvalgos tegul jau lieka jūsų skaitalu….

    • taip:

     Taigi su ja nesiženija.Išlikti tautinėms valstybėms galima tik padedant viena kitai.Kitaip niekaip.Tai kas svarbiausia.Milašiaus laikas buvo kitas,kitos pasaulinės problemos.

     • lyvis:

      Kiek daug Lietuvoje stribų prolenkiškų, prorusiškų visa tautininkų partija. lyvis

      • ????????:

       Gal kas užprogramavo kad tą patį vis šnekat .

       • lyvis:

        Užprogramavo stribai tokie kaip Songaila kuris visur lenda ir kt. lyvis

        • deja:

         Songaila “ne stribas”,jį pažįstam ir yra nuoseklus,nepersimainė.O tamsta nežinom kas?Tik aišku labai mėgstat žodį”stribas”kaip vaikas saldainius.

         • Pikc:

          Ar verta kreipti dėmesį į nusišnekėjimus? 🙂
          O LTS ėjimas nėra blogas – jie gi Lenkijai palaikymą išreiškia ne VISUOSE, o tik ŠIUO klausimu, o dėl Lenkijos kišimosi į vidaus reikalus LTS pozicija, kiek žinau, nėra pasikeitusi. Kad eurosajūzas siekia valstybes-nares paversti “sajūzinėmis respublikomis” – akivaizdu, todėl reikia priešintis patiems ir palaikyti kitas besipriešinančias šalis. Pasikartosiu – kalbama TIK apie šį klausimą.

          • deja:

           Pritariu,mielas Pikc.Labai patiko per konferencija Tautininkų ideologijos pristatymas.Šaunuolis Marius,jam labai tinka būti kultūringam,o gebėjimais Dievo(Dievų) apdovanotas.Tik tas Rudžio”anglėjimas”,pro”Primena pasaką apie gandrą ir varlę.Lyg sutinka,kad būtų suvirškintas,bet tik svarbu kas virškins.Bent iš kelių pasisakymų tokia pozicija peršasi.Manau yra svarbiausia Lietuvos interesai.Ir nieks neturi trukdyti vienybei jų gynimo klausimaisJei statai sąlygą kitų valstybių interesus, reiškia Tavo kaip savo valstybės interesai sąmonėje yra ne esminiai bet daliniai.Ir čia taškas.

 2. dar 2 spaudos konferencijos:

  ekspertai.eu/sausio-15-ddvi-spaudos-konferencijos-seime86788/

  Laukia daug bendrų darbų dėl Lietuvos. JUNGAIMĖS

  Sausio 15 d. 10 val. įvyks Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencija „Birželio 3-iosios grupė ir Lietuvos pensininkų partija jungiasi bendrai veiklai“.

  Dalyvaus Lietuvos pensininkų partijos pirmininkas Vytautas Jurgis Kadžys ir „Pilietinės žiniasklaidos“ vadovas Gediminas Paplauskas.

  Iš karto po to, 10 val. 15 min. įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Birželio 3-iosios grupės, Nacionalinio intereso ir Lietuvos pensininkų partijos pilietinės iniciatyvos“.

  Dalyvaus „Nacionalinio intereso“ atstovas Marius Jonaitis ir Lietuvos pensininkų partijos pirmininkas V. J. Kadžys.

 3. Goda:

  KLAIDA STRAIPSNYJE

  „Vienareikšmiai palaikome dabartinės Lenkijos valdžios ir partijos „Tvarka ir teisingumas“

  Manau turėtų būti partijos “Teisė ir teisingumas”, bent jau taip yra pačiame pareiškime.
  Patariu prie tos partijos pavadinimo kiekvieną sykį pabrėžti “Lenkijos partija”, kitaip ji ir skaitytojams visur asocijuosis su paksistais, matot, kad net patys painiojatės.

 4. Mindaugas:

  Antradienį 19 sausio EP bus svarstomas Lenkijos “klausimas”.
  Gal reikėtų EK atstovybei taip pat parašyti protestą: “Nesikiškite į suverenios valstybės reikalus”.

 5. Juozas:

  Išklausęs konferenciją – dar kartą reiškiu komplimentus LTS. Šis piketas ir yra ĖJIMAS ŽIRGU politikoj. Netikėtas priešininkams, apgalvotas, meistriškai pasirinkus tiek temą, tiek laiką.

  Net abejonių nekyla, kad bus mūsų “objektyviosios” žiniasklaidos nutylėtas, kaip ir “mūsų” europarlamentarų.
  Bet vis tiek – ŠAUNAU!

 6. Atgal i CCCP:

  Isvertus i zmoniu kalba. Pavadinimas turetu skambeti taip: Tautinikai ragina palaikyti lenkijos priimta antikonstitucini istatyma, suvarzanti laisva zodi, ivedant spaudos cenzura. Ura tavarisci, revoliucija sovershilas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: