Airijos lietuviai trumpiausią metų naktį šventė Jonines (nuotraukos) (5)

jonines-airijoje

Airijos lietuviai trumpiausią metų naktį šventė Jonines | D&S photography nuotr.

Jau antrus metus iš eilės Airijoje, Dundalko mieste yra švenčiama viena iš seniausių lietuviškų švenčių Joninės. Šiemet Dundalko Lietuvių bendruomenė vėl visus pakvietė į smagią šventę.

Visi atėjusieji turėjo įeiti pro įvairiomis gėlėmis ir augalais papuoštus vartus. Šventės metu buvo pinami vainikai ir jais pasipuošė ne viena šventės dalyvė. Atvykusius į šventę linksmino lietuvių folkloro ansamblis „Dobilas“, Lietuvių liaudies kolektyvas „Spiečius” ir „Gintarėliai“. Vedėjas Tomas išjudino visus su žaidimų gausybe, visi sveikino Jonus ir Jonukus, apdovanojo juos dovanomis ir papuošė ąžuolo vainikais. O kur dar loterija, akcijos, atrakcijos tiek dideliems, tiek mažiems…  Visus džiugino ir savo dainomis šildė airių duetas „Paddy and Sean“.

Po to visi vaišinosi lietuvišku alumi, cepelinais, šašlykais, žuvimi, paraugintais agurkėliais… Prekybininkai siūlė ir savo rankų darbo grožybių. Tikrai buvo visko, ko tik lietuviška širdis geidžia.

Geros nuotaikos šventės dalyviams nešykštėjo ir dangus. O į pavakarę pasirodė „Viper Vixens“ ugnies reginių meistrai.

O vakaro netikėtumu tapo Lietuvos estrados princas Rytis Cicinas švenčiančiuosius pakvietęs ne tik šokti, bet ir prisiminti smagias estradines dainas.

Kam nepavyko šiemet rasti paparčio žiedo šventės rengėjai žada sudaryti proga jo paieškoti kitų metų Joninėse.

Kategorijos: Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos, Etninė kultūra, Kultūra, Naujienos, Skaitiniai, Šventės, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. Skalvė:

  Viena iš seniausių lietuviškų švenčių yra Rasos / Kupolės.

 2. Regina:

  Šaunuoliai, kad prisimena lietuviškus papročius…Kas sakė, kad išvažiuoja tik padugnės?
  O dėl pavadinimo nereikėtų kabinėtis- svarbu esmė.

 3. Bartas:

  O man lygiai tas pat , ką jie švenčia, ką daro . Oi pamiršau . Šaunuoliai – pabėgėliai , prisimindami lietuviškus papročius laukia, kada Lietuvoje pensininkai su kirkilais , šiaulienėm, kubiliais viską pakeis į ” gerą pusę” . Va tada jie švęs Rasas namuose. Jei nenutautės.

 4. Regina:

  Aš irgi taip galvojau, kol mano pačios vaikas nebuvo priverstas išvykti…Ne išvažiavusus reikia kaltinti, ne jais reikia piktintis, o tais, kuriems tautos išsivaikščiojimas – dzinnn

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: