Lietuvių kalbos institute vyks seminaras apie nediskriminavimą (3)

Punskas-lietuviski-uzrasai-navinyku-mokiniai

punskas.lt nuotr.

Gegužės 20 d., 10-16 val., Lietuvių kalbos institute (P.Vileišio g. 5, Vilniuje) vyks Seminaras nediskriminavimo tautybės, rasės ir kalbos pagrindu ugdymui.

Seminare mokslininkai, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų  ir valstybės įstaigų atstovai skaitys pranešimus apie nediskriminavimo skatinimo priemones, gerąją praktiką, taip pat kels problemos su kuriomis susiduria Lietuvoje gyvenantys asmenys. Renginio pranešėjai ir klausytojai galės sudalyvauti diskusijoje, aptarti konfliktinių situacijų ypatumus, jų sprendimų galimybes.

Šį seminarą rengia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvių kalbos institutas įgyvendindami vieną iš numatytų nediskriminavimo skatinimo tarpinstitucinio veiklos plano priemonių.

Seminaras nediskriminavimo tautybės, rasės ir kalbos pagrindu ugdymui

Vilnius, 2015 m. gegužės 20 d., Lietuvių kalbos institutas

9.45-10.00 Registracija

10.00 Renginio pristatymas ir sveikinimo žodžiai: Kultūros viceministrė Patricija Poderytė ir Lietuvių kalbos instituto direktoriaus pavaduotoja prof. dr. Grasilda Blažienė.

10.15 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės aprėpties departamento Lygių galimybių skyriaus vedėja Eglė Čaplikienė apie Nediskriminavimo skatinimo tarpinstitucinio veiklos planą patvirtintą Vyriausybės nutarimu.

10.30 Habil. dr. Kazimieras Garšva „Diskriminacijos elementai kalboje“.

11.00 Prof. habil. dr. Alvydas Nikžentaitis „Kalba kaip tautinės tapatybės dalis, komunikacijos priemonė ir galios simbolis“.

11.40 Kavos pertrauka.

12.15 Anatolijus Lapinskas „Diskriminacija ar „diskriminacija“?“

13.00 dr. Elžbieta Kuzborska „Nediskriminavimas kalbos pagrindu – Lietuvos praktika tarptautinių standartų kontekste“.

13.45 Pietūs.

14.45 Doc. dr. Grigorijus Potašenko „Apie (ne)diskriminaciją, moralinį jautrumą ir bendrą sugyvenimą šiuolaikinėje Lietuvoje“.

15.30 Pranešimus apibendrina Kultūros ministerijos Tautinių mažumų reikalų skyriaus vedėjas Kastytis Minkauskas. Diskusija.

16.00 Pabaiga

Apie ketinimą dalyvauti šiame seminare jo rengėjai prašo pranešti el. paštu kastytis.minkauskas@lrkm.lt

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Bartas:

  Ir ką reiškia pasakymas ; “…seminaras apie nediskriminavimą”, vos liežuvio nenusisukau, lietuviškai. Gal , kas išvers.

 2. Gyvs:

  Išsiversk pats,kas trukdo? Dašliauži iki Alko,nusikapanok ir iki LKŽ…

  • Bartas:

   Tikrai , nemeluoji? Jei taip, bandau “dašliaužti ” iki LKŽ . Ėjau lengvesniu keliu , bet atsirado piktas “Gyvs” ir privertė : ” Dašliauži iki Alko,nusikapanok ir iki LKŽ…” . Nusikapanojau. Na ir ir ką, pikčiūrna. Tai ne lietuviški žodžiai. Ar supratai? Įsirėžk sau ant nosies. Tai iš lotynų kalbos paimti žodžiai. Ir lietuviškai kalbantis Lietuvis , niekada nespjaudys svetimžodžiais. “Seminaras”- daigynas (pilvą sopa iš juoko). “Diskriminacija”- atskyrimas. Privertei padirbėti ir už tai ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: