Palanga pradeda vasaros atostogų laikmetį (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Gegužės 15 dieną pradėdama tris dienas truksianti kurorto šventė, Palanga primena – atostogos jau ne už kalnų. O kad laikas, praleistas prie jūros, paliktų tik malonius prisiminimus, didžiausias Lietuvos kurortas savo svečiams, kaip ir kasmet, parengė naujovių.

Nuo penktadienio Palangos paplūdimiuose budėjimą pradėjo gelbėtojai. Tiesa, darbo kol kas jie turi nedaug – jūros vanduo dar nespėjo įšilti, tad drąsuolių, besiryžtančių bristi į šaltą vandenį, kol kas nėra. Nepaisant to, centrinėje gelbėjimo stotyje nuo šiandien gelbėtojai budės kasdien – nuo 8 val. iki 20 val.

Visi, vykstantys į Palangą automobiliu, netruks įvertinti vieną iš svarbiausių šio sezono naujovių – prieš pusantros savaitės oficialiai atidarytą Palangos aplinkkelį, nukreipiantį tranzitinių, ypač – sunkiasvorių automobilių eismą nuo kurorto.
8,25 kilometro ilgio Palangos aplinkkelis 23-ejus metus bus prižiūrimas privačiomis lėšomis. Valstybė už atliktus darbus ir suteiktas paslaugas investuotojams pradės mokėti nuo trečiųjų projekto įgyvendinimo metų ir atlygį išmokės per 23-ejus metus.

Vykstantieji į Palangą visuomeniniu transportu liks maloniai nustebinti kita naujiena – jau keletą mėnesių į kurortą vykstantys autobusai suka nebe į senąją, o į naują, modernią ir itin patogią tiek keleiviams, tiek ir vairuotojams, autobusų stotį. Naujojoje autobusų stotyje įrengta moderni laukimo salė, bilietų kasos, tualetai.

Balandžio pabaigoje lankytojams duris atvėrė atsinaujinęs Gintaro muziejus. Restauracijos ir atnaujinimo metu variniu pakeistas grafų Tiškevičių laikus menančių rūmų stogas, pastatas pritaikytas neįgaliesiems, taip pat – dideliems turistų srautams priimti. Išplėstos ir muziejaus erdvės – įengtas cokolinis aukštas, kuriame įkurtas ne tik modernus lankytojų aptarnavimo terminalas bei konferencijų salė, bet ir sukurtas Baltijos šalių kultūrinių susitikimų ir meno renginių centras.

Nuostabą pateiks ir Palangos perlu vadinamas Birutės parkas – ši kurorto erdvė kasmet gražinama, kad taptų dar patrauklesnė poilsiautojams. Šiųmetė vasaros naujovė – naktinis parko apšvietimas, kad pajūryje palydėję saulę, kurorto svečiai įsimintiną romantišką vakarą galėtų pratęsti jaukiame gamtos prieglobstyje.

Parko apšvietimas bus įjungtas kiekvieną vasaros vakarą pradėjus temti, ir džiugins naktinėtojus iki ryto.

Birželį tiek palangiškių, tie poilsiautojų dėmesį neabejotinai trauks muzikuojantis fontanas, įrengtas rekonstruotos Jūratės gatvės aikštėje. Trumpąja žinute užsisakę patinkančią muziką, pramogautojai galės mėgautis įspūdingu vandens bei šviesų šokiu.

Palangoje intensyviai vyks darbai net ir prasidėjus vasarai – šiuo metu rekonstruojama Koncertų salė, kuri lankytojams duris atvers dar šiais metais. Pastatas jau yra įgavęs apvalią formą bei yra maždaug 4 tūkst. kv. metrų ploto.

Metų pabaigoje bus baigta ir grafų Tiškevičių laikus menančios medinės vilos „Anapilis“ restauracija. Jos metu bus sutvarkyta ne tik „Anapilio“ išorė (pakeista stogo danga, atkurti balkonai, pagal poreikį pakeisti arba restauruoti vilos langai bei durys), bet ir atlikta vidaus apdaila, pastatas apšiltintas iš vidaus, iš medinės į gelžbetoninę bus pakeista ir rūsio perdanga.

Šiais metais bus baigtas ir europinius standartus atitinkančio kempingo Nemirsetoje antrasis statybos darbų etapas. Pirmuoju darbų etapu, įgyvendintu praėjusiais metais, teritorijoje buvo įrengta visa kemperiams reikalinga infrastruktūra – 46 autopriekabų-karavanų vietos, įvažiavimo – išvažiavimo postas, pastatyti ir sanitarinės- higieninės paskirties bei maisto gaminimo pastatai.

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: