Antradienis, 1 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Švietimas

Metų mokytoja V. Meškaitienė: Dirbti mokykloje be pašaukimo būtų sunku

www.alkas.lt
2015-03-31 16:45:14
0
Metų mokytoja V. Meškaitienė: Dirbti mokykloje be pašaukimo būtų sunku

V. Meškaitienė | asmeninio archyvo nuotr.

V. Meškaitienė | asmeninio archyvo nuotr.
V. Meškaitienė | asmeninio archyvo nuotr.

Mokiniams, svarstantiems apie pedagogo kelią, šiemet Metų mokytojo premiją gavusi Šakių „Varpo“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vilija Meškaitienė patartų pagalvoti apie tai, kad jie renkasi vieną iš atsakingiausių darbų. Šis apdovanojimas mokytojai – svarbiausias jos darbo įvertinimas. „Gavusi šį apdovanojimą pagalvoju, kad ėjau teisingu keliu“, – tvirtina Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) absolventė V. Meškaitienė. Beveik 30 metų dirbanti pedagogė įsitikinusi, kad, norint išlikti įdomiam, reikia daug domėtis, ypač naujais dalykais, ir suprasti vaiko raidos procesą, nes tik tada jis galės tobulinti savo talentus.

Svajojo nuo vaikystės

„Tikriausiai jau nuo pirmos klasės žinojau, kad noriu būti mokytoja. Tam įtakos turėjo mano pirmoji mokytoja E. Šimkūnienė, lietuvių kalbos mokytojos G. Alinskienė, N. Masteikaitė. Dar svajojau stoti į aktorinį, lankiau dramos būrelį, bet neišdrįsau. Ši veikla man paliko didžiulį pėdsaką. Mano gyvenime atsirado teatras“,– prisimena V. Meškaitienė, kuri ne tik moko lietuvių kalbos, bet yra ir teatro mokytoja ekspertė, mokyklos vaikų ir jaunimo dramos studijos vadovė ir režisierė.

1984 m. baigė Lietuvos edukologijos universitetą (anksčiau VVPI) ir pradėjo dirbti lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. Pedagogė 25 metus vadovauja dramos studijai. „Mokykla prieš 15 metų pasirinko kryptingo meninio ugdymo programą, tai dirbu ir teatro mokytoja“, – pasakoja V. Meškaitienė.

Metų mokytoja tvirtina, kad nė dienos nepasigailėjo pasirinkusi šias studijas. „Tai pašaukimas. Dirbti mokykloje be pašaukimo būtų sunku“, – sako LEU absolventė.
„Pedagoginis institutas (dabar LEU – aut. past.) buvo erdvė, kurioje man buvo gera. Čia įgavau ne tik žinių, bet ir sutikau daug įdomių dėstytojų, kurie sugebėjo ne tik perteikti savo dėstomą dalyką, bet ir mokė nepalūžti, atkakliai siekti tikslo, domėtis menu. Negaliu nepaminėti dėstytojos Irenos Veisaitės. Jos paskaitos ir teatro seminarai buvo atgaiva jaunam žmogui, jos elegancija, erudicija man paliko pačius šilčiausius prisiminimus. Jai turiu padėkoti ir už bendravimą po studijų. Manau, kad būtent ši dėstytoja mane užkrėtė geruoju teatro virusu“, – prisiminimais dalijasi V. Meškaitienė.

Mokosi ir pati

V. Meškaitienė sako, kad mokydama mokosi ir pati: „Mano mokiniai yra ir pirmokai, ir antrokai, ir ketvirtokai, ir šeštokai, ir aštuntokai, ir vienuoliktokai, ir dvyliktokai. Dramos studijoje dalyvauja mokiniai nuo 8 iki 12 klasių, todėl susitinku su įvairaus amžiaus žmonėmis. Pamokos irgi skirtingos. Pradinukai žavi savo nuoširdumu ir žaismingumu. Jie duoda geros energijos pliūpsnį. Iš vyresniųjų klasių mokinių įgaunu jaunatviškumo. Būtent jie man neleidžia sustoti, kai kažkas nesiseka“.

Metų mokytoja V. Meškaitienė, paprašyta palyginti save su šiuolaikiniais mokiniais, sakė, kad šiandien mūsų visuomenė ir mokykla labai keičiasi. „Šiandieniniai mokiniai daug imlesni, išmano naująsias technologijas, juos sunkiau sudominti. Manau, kad mano kartos mokiniai labiau skaitė knygas. Mokytojas buvo žinių šaltinis, o dabar jis – vienas iš šaltinių“, – tvirtina ji.

Reikia domėtis

„Pedagogo darbe svarbu parodyti žmogiškumą, mokėti susitarti su mokiniu, stengtis jį suprasti, mokėti išklausyti, turėti kantrybės, kartais negirdėti tai, ką girdi. Mokiniams, svarstantiems apie pedagogo kelią, patarčiau pagalvoti apie tai, kad jie renkasi vieną iš atsakingiausių darbų, kad jie visą gyvenimą turės studijuoti dėstomą dalyką ir dalinti save mokiniams“, – sako ji.

Pasak Metų mokytojos premiją gavusios LEU absolventės V. Meškaitienės, šiuolaikinėje visuomenėje reikia ugdyti šiuolaikišką mokinį. „Kai aš mokiausi mokykloje, mokytojo žodis buvo paskutinis ir neginčijamas. Dabar mokytojas ir mokinys yra partneriai. Jei nori išlikti įdomus kaip mokytojas, kaip asmenybė, turi labai daug domėtis, ypač naujais dalykais. Reikia suprasti vaiko raidos procesą, nes tik tada jis galės tobulinti savo talentus, išmoks gerbti kitus žmones, taps žmogumi, kuris atsakingai priims sprendimus, darysiančius įtaką jo ir šalia esančių žmonių ateičiai.

Paklausta, kokia bus ateities mokykla, Metų mokytoja atsakė, kad ateities mokykloje dirbs laisvas nuo standartų, bet labai atsakingas mokytojas. Jis sugebės sparčiau ugdyti mokinių gebėjimus, reikalingus ateities pasauliui.

Svarbiausias įvertinimas

„Tai svarbiausias mano darbo įvertinimas“, – sako šių metų kovo mėnesį Vyriausybėje kartu su dar keturiais pedagogais geriausio Metų mokytojo premiją gavusi Šakių „Varpo“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, teatro mokytoja ekspertė, mokyklos vaikų ir jaunimo dramos studijos vadovė ir režisierė ir LEU absolventė V. Meškaitienė. Tačiau priduria, kad labai brangina ir Šakių rajono savivaldybės apdovanojimus „Aitvaras“: už kultūrinę veiklą 1997 ir 2006 m. Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos dramos studija apdovanota „Metų kolektyvo“ nominacija. 2011 m. dramos studija, kaip geriausias metų kolektyvas, gavo Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtą apdovanojimą „Aukso paukštė“ . Tai aukščiausias mėgėjų meno kolektyvo apdovanojimas Lietuvoje.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Pirmoji mokytoja, ar reikia ją pažinti?
  2. Seniausioje Kauno mokykloje – perspektyviausios specialybės paieškos (nuotraukos)
  3. Dirbti mokytoju – pats geriausias būdas išlikti jaunatviškam
  4. A. Porutis: Jei būtų duota antra galimybė, tikrai vėl rinkčiausi tik LEU Istorijos fakultetą.
  5. Kuo naudingas privalomas mokslas iki 18 metų?
  6. Reguliariai internetu naudojosi 65 procentai visų 16–74 metų amžiaus gyventojų
  7. Mindaugas Nefas: Moksleiviai veržiasi studijuoti į užsienį, neišsiaiškinę galimybių Lietuvoje
  8. B.Meškonytė: Jei nepadedi žmonėms, gyvenimas prabėgs veltui
  9. A.Gustainytė: Fizikos studijos ir tyrimai šioje srityje yra kūrybinis, perspektyvus darbas
  10. V. Miliūnas: Mokinių saviraiška turėtų būti kiekvieno mokytojo siekis
  11. Vilniuje prasideda ES Jaunimo konferencija
  12. Manoma, kad 2020 m. internetu naudosis iki 85 proc. Lietuvos gyventojų
  13. Seime vyks konferencija, skirta Meilės Lukšienės gimimo metinėms ir veiklai pažymėti (tiesioginė transliacija)
  14. Mokytojų reikėjo, reikia ir reikės
  15. LEU ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija pasirašė sutartį dėl pilietinio ugdymo mokytojų rengimo

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Sukčiavimas internete
Gamta ir žmogus

Sukčiai kuria netikras draudimo svetainės

2025 07 01
Šilumos siurblys
Energetika

Nuo liepos – kvietimas paramai už šiuolaikinius šildymo įrenginius

2025 07 01
„Wizz Air“ lėktuvas
Lietuvoje

Atnaujinami skrydžiai tarp Vilniaus ir Bilundo

2025 07 01
Nacionaliniai architektūros apdovanojimai
Gamta ir žmogus

Panevėžyje apdovanoti geriausi šalies architektai

2025 07 01
Šauktiniai | KAM, I. Budzeikaitės nuotr.
Lietuvoje

Šauktinių sveikatos draudimas bus apmokamas valstybės

2025 07 01
XXII tarptautinė tradicinių šokių stovykla Salų dvare
Etninė kultūra

Į Salų dvarą kviečia XXII tarptautinė tradicinių šokių stovykla

2025 07 01
Autobusas
Lietuvoje

Nuo liepos sostinėje keičiasi kelionių kainos

2025 07 01
Pasitarimo dalyviai | lzs.lt nuotr.
Lietuvoje

Seime – tarpinstitucinis susitikimas dėl dirbtinio proto klastojamų žurnalistų veidų ir balsų

2025 07 01

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikas apie Seime – apskritojo stalo diskusija „Tauta ir Konstitucinis Teismas: kaip atkurti pasitikėjimą?“
  • >Vilna apie M. Navys, M. Sėjūnas. JAV pralaimėjimas. Ar pergalė Irane?
  • P.Skutas apie Seime – tarpinstitucinis susitikimas dėl dirbtinio proto klastojamų žurnalistų veidų ir balsų
  • Rimvydas apie Juodonyse – XXIV prigimtinės kultūros seminaras „Prigimtinė kultūra ir šiuolaikinis dvasingumas“

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Sukčiai kuria netikras draudimo svetainės
  • Nuo liepos – kvietimas paramai už šiuolaikinius šildymo įrenginius
  • Atnaujinami skrydžiai tarp Vilniaus ir Bilundo
  • Panevėžyje apdovanoti geriausi šalies architektai

Kiti Straipsniai

Kultūros kongresui – 100

Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos

2025 06 27
Mokytojų apklausa: ruošiantis brandos egzaminams gelbsti skaitmeninės mokymosi priemonės | Asociatyvi nuotr.

Naujovės švietime: ko reikia, kad kiekvienas mokinys pasiektų sėkmę?

2025 06 18
Programos bendraįkūrėjos Eglė Pranckūnienė ir Marina Vildžiūnienė | renkuosimokyti.lt nuotr.

Dvi kartos, viena misija: „Renkuosi mokyti!“ renginyje – padėkos ir nauja pradžia

2025 06 18
Mokytojas | Pixabay nuotr.

Renkami geriausi šalies mokytojai – „Ateities kūrėjai 2025“

2025 06 17
Prezidentas skaito 2025 m. metinį pranešimą

Lietuva – tvirtovė, kuri žvelgia į ateitį: Prezidentas Gitanas Nausėda metiniame pranešime ragina stiprinti gynybą, puoselėti istorinę atmintį ir atskleidžia valdžios spragas

2025 06 05
Darbą pradeda naujoji Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija | D. Rimeikos nuotr.

Darbą pradeda naujoji Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

2025 05 30
Darius Kuolys

D. Kuolys. Kaip sugriauti Respubliką? Kaip nuginkluoti ir pavergti laisvą tautą?

2025 05 21
VDU mokslininkė dr. V. Vančugovienė pelnė aukščiausią „Marsh“ apdovanojimą už švietimo pamokas botanikos soduose | Asmeninė nuotr.

VDU mokslininkė pelnė aukščiausią „Marsh“ apdovanojimą už švietimo pamokas botanikos soduose

2025 05 20
Varžytuvių „Kai garsas kuria vaizdą“ apdovanojimų iškilmės Kanuose | unesco.lt nuotr.

Varžytuvių „Kai garsas kuria vaizdą“ apdovanojimų iškilmės Kanuose

2025 05 20
Paveldo komisija pabrėžia paveldo reikšmę valstybės nacionaliniam saugumui | vkpk.lt nuotr.

Paveldo komisija pabrėžia paveldo reikšmę valstybės nacionaliniam saugumui

2025 05 19

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikas apie Seime – apskritojo stalo diskusija „Tauta ir Konstitucinis Teismas: kaip atkurti pasitikėjimą?“
  • >Vilna apie M. Navys, M. Sėjūnas. JAV pralaimėjimas. Ar pergalė Irane?
  • P.Skutas apie Seime – tarpinstitucinis susitikimas dėl dirbtinio proto klastojamų žurnalistų veidų ir balsų
  • Rimvydas apie Juodonyse – XXIV prigimtinės kultūros seminaras „Prigimtinė kultūra ir šiuolaikinis dvasingumas“
  • Kažin apie K. Urba. Kultūros kongreso jubiliejaus pamokos
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Pamainą baigiantys JAV kariai susitiks su Lietuvos gyventojais (dienotvarkė)

Į Lietuvą atvyksta JAV Kongreso delegacija

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai