R. Alaunis. Vokietijos lėktuvo žūtis – nuotoliniu būdu valdoma katastrofa? (video) (23)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

2015 kovo 25 trečiadienį Prancūzijos Alpių kalnuose sudužo Vokietijos aviakompanijai Lufthanza priklausančios Germanwings bendrovės lėktuvas Airbus A320 – 4U9525, žuvo 150 keleivių. Vos tik prasidėjus katastrofos tyrimui Vakarų propagandinė žiniasklaida suskubo pranešti, kad tyrėjai iš pilotų kabinos audio įrašų nustatė, kad prieš lėktuvui sudūžtant pilotų kabiną paliko vienas pilotas, kuris po to negalėjo įeiti į kabiną. Tyrėjai pateikė versiją, kad likęs pilotas Andrėjas Liubicas (Andreas Lubitz) „užsirakino“ kabinoje ir įvykdė savižudybę, kurios metu iš viso žuvo 150 žmonių (144 keleiviai ir 6 įgulos nariai). Šią versiją remiantis anoniminiu karo ekspertu dar tą pačią tragedijos dieną pirmasis paskelbė JAV dienraštis „The New Yrok Times“. Sekančią dieną šią versiją jau išplatino ir Prancūzijos žiniasklaida. JAV į Prancūziją išsiuntė ir savo FTB tyrėjų grupę.

Lėktuvo siųstuvo duomenys rodo, kad kažkas likęs kabinoje pakeitė skrydžio aukštį iš daugiau, kaip 11,5 km į 1981.2 metrų aukštį, kuriame lėktuvas ir sudužo. Lėktuvas lėtėjo 8 minutes. Tai sudaro 1219.2 metrų per minutę.

Vokietijos Aviacijos pilotų asociacija Vereinigung Cockpit įspėjo nedaryti skubotų išvadų iš pirmų įspūdžių perklausius pilotų audio įrašą.

Tačiau, Vokietijos pilotas negalėjo užsirakinti iš vidaus taip, kad kitas pilotas negalėtų atrakinti durų, kadangi nėra tokios techninės galimybės.

Įėjimas į pilotų kabiną buvo sustiprintas po 2001 Rugsėjo 11 teroro aktų Niujorke, Nuo tada pradėti naudoti durų kodai. Išėjus iš kabinos durys automatiškai užsirakina, tačiau jas galima atidaryti surinkus durų kodą.

Durys yra taip patvariai pagamintos, kad jos gali atlaikyti ugnį ar rankinės granatos sprogimą. Yra naudojami dviejų tipų kodai: vienas įprastiems atvejams, kitas avarinėms situacijoms.

Kaip nurodyta civilinių lėktuvų durų valdymo instrukcijose (A320 Operating Manual Cockpit Door) pilotų kabinos durys turi tris elektronines durų užrakinimo ir atrakinimo valdymo pozicijas, kurios kontroliuojamos iš pilotų kabinos. Paprastai, kai pilotų kabinos durys yra uždarytos jos yra automatiškai „užrakintos“.

Kai kas nors iš lėktuvo įgulos narių nori įeiti į kabiną surinkus kodą, kabinoje 9 sekundes skamba skambutis. Tuomet viduje esantis pilotas gali nuspausti jungiklį į poziciją „atrakinti“ duris arba „užrakinti“ neleidžiant atidaryti durų.

Jei kabinos viduje esantis pilotas nuspaudžia „užrakinti“ duris, tuomet elektroninis durų atrakinimas gali būti užlaikomas nuo 5 iki 20 min. priklausomai nuo to, kaip užprogramuotas elektroninis užraktas. Tačiau remiantis Germanwings duomenimis, užlaikymo režimas nebuvo užprogramuotas. Vadinasi, pilotui neatidarius durų iš vidaus, likę įgulos nariai už durų vis tiek turėjo galimybę atrakinti avariniu skaitmeniniu kodu.

Kai durys yra „užrakintos“ iš vidaus ir į prašymus atrakinti duris nereaguojama, tada jau renkamas avarinis skaitmeninis užrakto kodas. Jei per 30 sekundžių niekas durų neatidaro iš vidaus, pasibaigus šiam laikui yra 5 sekundės per kurias galima atidaryti duris ir įeiti į vidų.

Tad žiniasklaidos pateikta versija, kad antrasis pilotas likęs kabinoje „užsirakino“ taip, kad niekas negalėtų atrakinti durų ir patekti į pilotų kabiną yra melas.

Visi komerciniai lėktuvai turi turėti du duomenų įrašus esančius „juodojoje dėžėje (ją sudaro du blokai). Vienas „juodosios dėžės“ blokas įrašo visus radijo perdavimo signalus: garsus pilotų kabinoje, variklio garsus, įspėjimo ir pavojaus signalus. Kitas įrašas įrašo lėktuvo skrydžio parametrus tokius, kaip greitis, aukštis reikalingus incidento atstatymui. Lėktuvo „juodoji dėžė“ yra lėktuvo gale ir pagaminta taip, kad atlaikytų didžiausią lėktuvo smūgį.

Dar tą pačią dieną rastose sudužusio lėktuvo „juodosiose dėžėse“ nebuvo rasta atminties kortelių, kuriose įrašyti šie lėktuvo skrydžio parametrai – garsiniai įrašai įgulos kabinoje, Išsamus kiekvienos skrydžio komandos skaitmeninis žurnalas, aplinkos kintamieji, paviršinis skrydžio valdymas, skrydžio aukštis, kursas (kryptis), kuro kiekis, temperatūra, slėgis, ir kt „Juodosiose dėžėse“ yra visi būtini duomenys reikalingi avarijos rekonstrukcijai siekiant sužinoti, kas atsitiko.

Pamesti atminties kortelių praktiškai neįmanoma. Jas galima išimti tik atsukus „juodosios dėžės“ varžtus. Manoma, kad jos galėjo būti pavogtos. Jei kažkas planavo tokią katastrofą, tie jau buvo pasiruošę ir nesunkiai galėjo surasti „juodąsias dėžes“, kurias iš tolo išduoda jų intensyvi oranžinė spalva.

Remiantis tyrėjų pateiktomis išvadomis žiniasklaida teigia, kad lėktuvo audio įrašai rodo, kad pilotas beldėsi ir šaukė atidaryti duris. Teigiama, kad oro kontrolieriai negalėjo susisiekti su lėktuvo įgulos nariais. Tačiau kodėl įgulos nariai nepasinaudojo palydoviniu telefonu ir nepaprašė skrydžių valdymo centro perimti automatinę skrydžio valdymo kontrolę, o „švelniai beldėsi į duris ir šaukė“? Šie palydovinio ryšio telefonai yra lėktuvo priekyje ir gale. Apie tai žiniasklaida taip pat nutyli.

Civilinės aviacijos pilotai yra pakankamai patyrę, kad jie pajustų 1000 metrų aukščio mažėjimą per minutę ir be prietaisų, ypač skrendant virš kalnų. Ir būtų naivu tikėti, kad pilotas „švelniai beldėsi į duris“.

Mažiausiai 12 keleivių sėdėjo pirmoje keleivių klasėje ir tikrai matė pilotų kabinos duris. Argi galima patikėti, kad jie sėdėjo ir šaukė, kaip iš audio įrašų teigia tyrėjai?

Šiuolaikiniai lėktuvai turi automatinę nuotolinio valdymo lėktuvo nutupdymo sistemą, kuri skirta apsaugoti lėktuvus nuo užgrobėjų ar kad lėktuvai neatsitrenktų į atomines elektrines.

Tačiau žiniasklaida verčia mus tikėti A. Liubico nelaiminga draugyste ir depresija, kuri tariamai pilotą pastūmėjo į savižudybę. Jo gimtojo miesto aviacijos klubo nariai sako, kad Liubicas atrodė laimingas, kai nuo 2013 metų rugsėjo mėnesio pradėjo dirbti Germanwings aviakompanijoje.

Buvęs Prancūzijos pilotas Žeraras Arnu (Gérard Arnoux) Prancūzijos TV kanalui „Canal +“ sakė, kad oficiali versija apie Airbus A320 – 4U9525 avariją yra prieštaringa ir ydinga. Neįmanoma išgirsti piloto kvėpavimo pilotų kabinos viduje. Tačiau šis elementas tyrėjams leidžia daryti išvadą, kad antrasis pilotas tuo metu buvo viduje. Be to, pilotas galėjo pasinaudoti avariniu durų atrakinimo kodu, kuriuo nepasinaudojo.

Taigi, Vokietijos Airbus A320 – 4U9525 katastrofa panaši į nuotoliniu būdu valdomą lėktuvo katastrofą. Vokietijos Airbus A320 -4U9525 piloto A. Liubico savižudybė yra imitacija.

Ironiška, tačiau po Rugsėjo 11 teroristinių aktų Niujorke taip pat nebuvo rastos „juodosios dėžės“, kurios sudužo lėktuvams atsitrenkus į dangoraižius, bet kažkodėl buvo rasti teroristų pasai, kas prieštarauja visiems fizikos dėsniams.

Kaip bebūtų, civilinės aviacijos transportas išlieka saugiausia susisiekimo priemone.

Pabaigai. Norint tapti aviacijos pilotu reikia turėti bakalauro laipsnį, piloto licenziją ir praktinių skrydžių sertifikatą. Vien šie praktiniai skrydžiai gali kainuoti iki 100 tūkst. JAV dolerių. O pradedantys pilotai dažniausiai per metus uždirba 15 tūks. JAV dolerių per metus.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. albinas:

  Kai tik išgirdau apie lėktuvo katastrofa iš kar pagalvojau, kad tai ne atsitiktinumas, bet kai pradėjo transliuoti per visas medias apie mūšį su užrakintom durim, o po to tiesiog romanui tinkanti istorija apie “‘savižudžio” gyvenimą, abejonių nebeliko.

  …Įdomu ar atsilaikys Europa prieš JAV…

 2. Ženklas:

  Net keista, kad taip ilgai nepasirodė ,,sąmokslo teorijos“. Garbė R. Alauniui,- pirmasis nesąmonių kūrime. Sėkmės kvailiams, nes ,,jie tiki nematę“. Kas nežino čia citata iš biblijos.

  • turbo:

   Pats tu kremliaus dezinformacijos -‘sąmokslo teorijų” auka. Ligi šiol nerasta antra dėžė. Smolensko tragedija tau “sąmokslas’, Amsterdamo-Malaizijos reiso numušimas liepos 17 rytų Ukrainoje rusų pajėgomis – sąmokslas, kovo 8 Malaizijos avialainerio pradingimas, atitraukęs gerą mėnesį savo nesėkmingomis paieškomis dėmesį nuo objekto ant vandens -Krymo užgrobimo – sąmokslas… Spec.tarnybos įvykdę diversiją, kaip taisyklė gan stipriai blefuoja ir dezinformuoja per purvasklaidos kanalus, jiems pakišinėdami įvairiausių versijų ir gandų kad užttrinti tikrus pėdsakus

  • LosAngeles:

   Na kad tamsta ‘matete’, tai be abejo turite pilna ‘teise garbinti’ autoriu. Ir kvailiu jik nepavadinsi, jei zmogus mate ir kalba…

 3. KS:

  Svaičiojimai o ne straipsnis, neklaidinkite žmonių:
  1. Durys po 9/11 yra sustiprintos ir turi funkciją užblokuoti bet kokį įėjimą iš išorės jei viduje yra sąmoningų žmonių.
  2. Nuotolinio lėktuvo valdymo NĖRA. Tai daug kartų svarstytas projektas ir nesunkiai įgyvendinamas tačiau nepritaikytas dėl atsirandančių dar didesnių saugumo spragų (hakerių ir įsilaužimo bei kontrolės perėmimo tikimybės).
  Turėjau gerą valandą pasidomėt kad išsklaidyčiau šio straipsnio sukeltas abejones. Melagiai

 4. Dan:

  Kaip supratau straipsnis yra tiesiog pasvarstymas apie galimą katastrofos versiją. Man tokia mintis irgi buvo kilusi, kad tai gali būti suplanuota katastrofa nuotoliniu valdymo būdu. Apie nuotolinio valdymo įrengimą lėktuvuose po 9/11 įvykių esu girdėjęs, tačiau jo techninių galimybių nežinau. Greičiausiai ši teorija taip ir liks tik pasvarstymas. Tačiau dėkui autoriams už straipsnį. Jis leidžia apsvarstyti įvykius ir iš kitų kampų, o ne vien aklai pasitikėti sistemine žiniasklaida.

 5. turbo:

  Autorius Alaunis, sprendžiant iš jo publikacijų Veidaknygės profilyje yra gan prieštaringa asmenybė. Atakuoja buvusį VSD darbuotoją Braziulį: -” Šį straipsnį parašė buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) Kontržvalgybos valdybos 4-ojo skyriaus viršininkas Kastytis Braziulis.
  2013 sausio mėnesį K. Braziulis tapo „Drąsos kelio“ parlamentaro, buvusio „Lietuvos žinių“ vyriausiojo redaktoriaus Valdo Vasiliausko padėjėju-sekretoriumi kuriuo dirba iki šiol
  Kastytis Braziulis kadaise studijavo aukštojoje KGB mokykloje Maskvoje.
  Kad Lietuvos žiniasklaida skleidžia nusikalstamą melą ir propagandą, kursto nesantaiką Lietuvoje K. Braziulis apie tai nė žodžio neužsimenahttp://www.alfa.lt/…/498222…/ne-laisves-zodis-o-nusikaltimas ”

  smerkia kratas:

  “Nors VSD pateiktų pažymų pagrindu policija atliko kratas tik pas 9 asmenis atvirai pasisakiusius prieš JAV/NATO, euro politiką, tačiau tokių asmenų Lietuvoje jau yra tūkstančiai ir jų vis daugėja. Valstybė sukurta ant melo ir neteisybės negali ilgai egzistuoti. Vilniaus chuntai artėja galas.”

  Kad aviakatastrofos priežastimi galėjo būti kompiuterių pažeidimas – tokią prielaidą darė ekspertai.

  Kad yra pakankamai daug kremliaus spec.tarnyboms – jų diversijai būdingų indikacijų, irgi, faktas. Tad koks šio straipsnio tikrasis tikslas? Apkaltinti vakarų spec.tarnybas? Suplakti dalį teisingų kaltinimų kremliui su melo doze ir diskredituoti kremliaus kaltintojus? Galbūt…

 6. Dovydas:

  Jei visos mūsų televizijos papūguoja tą pačią romantinę savižudžio istoriją, aišku – melas. Čia JAV darbas. Net F. Hollandas juos apkaltino.

 7. eda:

  Nors vienas protingas zmogus atsirado… jau bjauru buvo klausytis tokiu vaikisku pasaku ir paprastiems zmonems, k neismanantiems aviacijos subtilybiu … WC, kirvis, depresija… iki ko nusirito Homosapiens…?

 8. Romualdas:

  Niekaip nesuprantu,kodėl sudužimo metu nebuvo gaisro.Jei pakilus į kreiserinį aukštį,baigėsi kuras,tai pilotas,nors ir šoko būsenoj,elgėsi teisingai,t.y.nėrė žemyn,kad neprarastų grečio būsimam nplanyravimui,bet kalnai pamaišė.Tas wc,durys ir t.t. tik sutapimas laike.Kas liečia antrąją parametrus registruojančią dėžę,manau, ji nebus specialiai surasta,arba bus nepataisomai ” sugadinta”.

 9. M:

  jo-jo, neseniai skaiciau straipsni, kaip bendrauti su tikinciais konspiracijos teorijomis… patiko psichiatru taisykle: nereikia nieko itikineti, kad taip negalejo atsitikti. Visi kas tokiais dalykais tiki vadovaujasi ne logika, o paralogais… tiesa.

 10. emi:

  Keisciausia sioje istorijoje, kad nerado atminties korteliu. Del avarinio duru atrakinimo, tai video aiskiai pasakyta, kad jei nera jokiu lock/unlock komandu is kabinos, t.y. uzrakinti arba atrakinti, tik tuomet durys automatiskai atsirakina po 30+5 sekundziu…

 11. turbo:

  kremliaus tarnybų dovanėlė vakarų pasauliui Šv.Velykoms ir LUFTHANZA 60 mečiui – balandžio 15

 12. heheh:

  dievinu samokslo teorijas.. ir fantastine literatura… gerai varot bicai:D

  • turbo:

   ką supranti apie spec,tarnybų klastą ir sugebėjimus meistriškai klastoti bei blefuoti? Juk A.Lubitz “kotoromu nieviezlo v LUBVI (rus.) – kuriam nesisekė meilėje” kaimynų parodymai yra visiškai priešingi purvasklaidos, ypač kremliaus, o ir pilotų sąjungos reikalavimas baigti skleisti visokius prasimanymus apie velionį kol nebus techninės ekspertizės išvadų turėtų versti atsargiau teikti vertinimus ir kremliaus naudai, kaip, beje, ir pasisakiusio komentaru hehe

 13. raimia:

  Didesnes nesamones seniai nebuvau skaites. “Šiuolaikiniai lėktuvai turi automatinę nuotolinio valdymo lėktuvo nutupdymo sistemą” – wtf???
  man kaip pilotui, ausys uzsiraite skaitant sita visa pasaka.

 14. Brunas:

  Ne vienas aviacijos specialistas aiškino, kad jei piloto kabinoje esantis asmuo nenori nieko įsileisti, tai ir neįsileis. Techninės galimybės tam yra. Bet, aišku, visi specialistai nupirkti ir nieko neišmano :).

 15. nesvarbu:

  ir kam tai naudinga?,,nuotoliniu būdu valdomą lėktuvo katastrofą”

 16. Aš tik noriu pasakyti tiems žmonėms, kurie miršta vokiečių orlaiviuose, “Rest in peace” jiems. Ir keleiviai, kurie keliauja aviakompanija, gali sutaupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: