Penktadienis, 11 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

KTU pristatys perspektyviausias studijų programas ir ateities technologijas

www.alkas.lt
2015-02-04 08:05:46
0
KTU nuotr.

KTU nuotr.

KTU nuotr.
KTU nuotr.

Vasario 5-7 d. Vilniuje Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksiančioje  mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2015“, Kauno technologijos universitetas (KTU) moksleiviams ne tik pristatys naujausias ir perspektyviausias studijų programas, tačiau leis prisiliesti ir prie ateities technologijų.

„Litexpo“ parodų rūmuose rengiamoje XIII parodoje „Studijos 2015“ KTU atstovai patars ir konsultuos, kokių žinių ir gebėjimų reikia, norint studijuoti pasirinktą specialybę, kaip pasirengti studijoms bei kokias karjeros galimybes suteikia įvairios programos.

Kiekvieną iš devynių KTU fakultetų pristatys studentas ir specialistas. Iš eksperto moksleiviai išgirs nuomonę apie karjeros perspektyvas, dėstomus dalykus, praktikos ir gretutinių studijų bei antrojo diplomo galimybes. Studentas papasakos, ką galima fakultete veikti laisvalaikiu, kokios yra studijavimo ir gyvenimo sąlygos.

Parodoje KTU Studentų informacijos centro vadovė Kristina Ukvalbergienė skaitys paskaitą tema „KTU mentorystės programa“, KTU doktorantas ir startuolio „Solid Education“ atstovas Paulius Paškevičius ves seminarą „Žaidimų programavimas. Kaip atrasti savo talentą ir sukurti pirmąjį žaidimą su „Unity“.

KTU Karjeros centro karjeros konsultantė Laura Kuzminienė moksleivius suburs pažintinėse dirbtuvėse  apie karjeros planavimo žingsnius.

KTU studiju mugeje 2015_Kerniaus Ribikausko nuotr_1-K100
KTU studijų mugėje | KTU nuotr.

Karščiausia naujiena – sveikatos informatika

Iš viso parodoje KTU pristatys 61 studijų programą. Be jau įprastų ir populiarių studijų programų, šiais metais čia bus pristatyta puikias karjeros perspektyvas ir solidų atlyginimą garantuojanti naujoji studijų programa sveikatos informatika.

Sveikatos informatika – tai pirmoji jungtinė KTU ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) programa, kurioje bus specializuojamasi į informacinių technologijų taikymą sveikatos srityje. Ši programa yra vienintelė tokia Lietuvoje ir viena iš nedaugelio Baltijos šalyse.

Neseniai su KTU bendradarbiavimo sutartį pasirašiusi JAV sveikatos technologijų įmonė „Intermedix Lietuva“ jau šiandien įdarbintų virš 200 gerai apmokamų šios srities specialistų. Ateityje jų poreikis tiek Lietuvoje, tiek Europoje tik augs.

Dvigubas diplomas ir darbas užsienio kompanijose

Net 39 iš 61 studijų programos dėstomos ir anglų kalba. Pabaigus vieną iš tokių specialybių, bus galima lengviau praverti sparčiai Lietuvoje besikuriančių užsienio kompanijų duris. Šiose programose visada gausu studentų iš užsienio, tad kurso draugai kasdien padės tobulinti užsienio kalbos žinias, pasidalins tarpkultūrine patirtimi.

Toks Universiteto tarptautiškumas moksleiviams suteikia galimybę ne tik įgyti trokštamą specialybę – studijuojant tam tikras studijų programas, galima įgyti ir kitos šalies aukštosios mokyklos diplomą. Viena tokių – projektų vadybos magistro studijų programa. Ją pabaigę studentai gali gauti ir antrą, Vokietijos Dortmundo universiteto, diplomą.

KTU skatina rinktis ir gretutines studijas – pavyzdžiui, informatikos inžineriją studijuojantis jaunuolis, planuojantis ateityje kurti savo IT bendrovę, verslumo ir vadybinių žinių gali pasisemti gretutinėse vadybos studijose.

Nors naujos, tarpdisciplininių žinių reikalaujančios darbo vietos sparčiai skinasi kelią šiandieniniame verslo pasaulyje, tačiau kompetentingų darbuotojų šiose srityse nuolat trūksta. Dėl to KTU, siūlantis ne vieną tokią specialybę, šiais metais parengė ir specialų informacinį leidinį.

Leidinyje kiekvienas moksleivis prie pasirinktos studijų programos galės matyti ne tik kokia potenciali karjera jo lauktų, tačiau ir konkrečias įmones ir organizacijas, kuriose jau dirba kiekvienos KTU studijų programos absolventai.

KTU-K100
KTU nuotr.

Demonstruos ateities technologijas

Visus parodos lankytojus žada nustebinti ir išskirtinis KTU stendas, kuriame pirmą kartą Lietuvoje bus panaudota „LED Kinetic balls“ technologija.

„LED Kinetic balls“ – scenos sprendimas, kuriame naudojamos ant specialių gervių pakabintos spalvas keičiančios šviesos sferos. Jos valdomos kompiuterio ir specialios programinės įrangos, o tai leidžia atlikti daugybę sinchroniškai judančių derinių, sukuriančių nepakartojamą šviesos meną.

Parodoje moksleivius pasitiks aukštojo mokslo ir verslo ekspozicija „Inovacijų alėja“, skirta sudominti jaunimo technologiniais mokslais. Čia KTU pristatys išradimus, kurie netolimoje ateityje bus naudojami kiekvienuose namuose. Prie visų jų gimimo prisidėjo technologinius mokslus kažkada pasirinkę, o vėliau mokslininkais tapę studentai.

Vienas tokių – sparčiai pasaulyje populiarėjantys virtualios realybės akiniai „Oculus Rift“. Jų pagalba kiekvienas Vilniuje vykstančioje parodoje apsilankęs moksleivis galės virtualiai „pasivaikščioti“ po KTU Studentų miestelį. Akinių ir KTU studentų sukurto virtualaus turo pagalba formuojamas stereoskopinis vaizdas leidžia žmogui pajusti jį supančią erdvę.

Valdo veido raumenimis ir gestais

KTU stende taip pat bus pademonstruota mašinytė, valdoma neurokompiuterijos sąsaja, t.y žmogaus veido raumenimis. Neurokopmiuterija jau padeda visiškai paralyžiuotiems žmonėms, leisdama jiems neprarasti bendravimo džiaugsmo su aplinkiniais.

„Inovacijų alėjoje“ bus pristatytas ir didelio susidomėjimo sulaukusi gestais valdoma „Leap Motion“ vartotojo sąsaja. Neseniai prekyboje atsiradęs sensorius „Leap Motion“ leidžia valdyti kompiuterinius žaidimus naudojant žaidėjo rankos judesius.

Viską stebint ore sklandančiam bepiločiui orlaiviui su garso sistema, moksleiviai galės taip pat įsitikinti, kaip veikia pramonės revoliuciją žadantis 3D spausdintuvas.

KTU stendo lankytojams bus siūloma įsiamžinti interaktyviame fotografijos taške „Printagram“. Visi nusifotografavę telefonu, iš karto galės nemokamai atsispausdinti savo nuotraukas ant popieriaus.

Dar viena Universiteto stendo lankytojų laukianti naujoviška pramoga – pasinaudojus „Silkprint“ technologija susikurti ir pasigaminti medvilninius maišelius su KTU atributika.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Paroda „Išsilavinimas ir karjera 2014“ pristatys studijų užsienyje galimybes!
  2. Didžiausias Lietuvoje tyrimas apie studijų kokybę atskleidė nuomonių skirtumus
  3. Nepopuliarioms, bet reikalingoms specialybėms skirtas tikslinis studijų finansavimas
  4. VU parodoje „Studijos 2014“: nuo studijų iki 3D spausdintuvo ir išmaniojo namo
  5. Priimamos nevalstybinių aukštųjų mokyklų paraiškos unikalių studijų programų finansavimui
  6. Paskirstytas valstybės finansavimas studijų sritims, daugiausia teks technologijos mokslams
  7. Lietuvos aukštosios mokyklos jau pasiruošusios pasirašyti studijų sutartis
  8. Studentai galės teikti prašymus studijų stipendijai gauti
  9. Nauja žurnalistikos studijų programa – „Analitinė žurnalistika“
  10. Stojant į aukštąsias mokyklas šiemet reiks aiškesnės strategijos
  11. Mokslu besidomintys moksleiviai naujuosius metus pradės Vaikų universitete
  12. Trys Kauno aukštosios mokyklos pritarė susijungimui į vieną universitetą
  13. LSMU atsiveria naujos perspektyvos Japonijoje
  14. Ar studijos persikels į virtualią erdvę?
  15. R. Vaitkus apie 2009-ųjų Aukštojo mokslo reformą: „Vargas tiems, kas ją sugalvojo“

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Michaelas Martinas ir Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su Airijos Ministru Pirmininku

2025 07 11
Istorinio Lietuvos partizanų pasiuntinių į Vakarus susitikimo vieta – restoranas „Berns“, Berzelii park, Stokholmas
Kultūra

Ar žinote, kur Švedijoje slypi Lietuvos istorijos pėdsakai?

2025 07 11
Abiturientai
Lietuvoje

Abiturientams, norintiems pradėti karjerą iškart po studijų, siūloma rinktis kolegijas

2025 07 11
Žvejyba
Lietuvoje

Svarbūs pokyčiai žvejybos sektoriuje: atnaujintas Žuvininkystės įstatymas

2025 07 11
Lietus
Gamta ir žmogus

Lietūs tikrina kelininkų budrumą

2025 07 10
Kultūros ministerija
Lietuvoje

Ministerija parengė tvarką dėl Sovietų karių palaikų perkėlimo

2025 07 10
Valstybės kontrolė
Lietuvoje

Valstybės kontrolė: pilietinio pasipriešinimo mokymai turi būti prieinamesni

2025 07 10
Andrius Vyšniauskas
Lietuvoje

Buvęs Seimo narys A. Vyšniauskas pripažintas kaltu dėl korupcinių nusikaltimų

2025 07 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • P.Skutas apie Druskininkuose atidengta skulptūra J. Marcinkevičiui – nuolat žmonių apsuptyje
  • Jonas apie Įsibėgėja darbai kelyje Vilnius–Utena
  • Jonas apie Nacionalinis susivienijimas: Čekiukų skandalas – Prezidento principingumo testas
  • Rimgaudas apie Archeologiniai radiniai pildo Zapyškio istorijos dėlionę

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Prezidentas susitiko su Airijos Ministru Pirmininku
  • LNM Istorijų namuose – šeimų savaitgalis: nuo karūnų gaminimo užsiėmimų iki dvaro šokių
  • Ar žinote, kur Švedijoje slypi Lietuvos istorijos pėdsakai?
  • Abiturientams, norintiems pradėti karjerą iškart po studijų, siūloma rinktis kolegijas

Kiti Straipsniai

Abiturientai

Abiturientams, norintiems pradėti karjerą iškart po studijų, siūloma rinktis kolegijas

2025 07 11
Archeologiniai radiniai pildo Zapyškio istorijos dėlionę

Archeologiniai radiniai pildo Zapyškio istorijos dėlionę

2025 07 10
Mobili kvapų matavimo stotis

Vilniaus paukštyne įrengta mobili kvapų matavimo stotis

2025 07 08
Dirbtinis intelektas

Dirbtinis protas jau sėda prie darbuotojų atrankų stalo

2025 07 08
Kūryba be ribų: darbas su aktoriais įkvepia moksleivius kurti ir ieškoti savęs | Rengėjų nuotr.

Kūryba be ribų: darbas su aktoriais įkvepia moksleivius kurti ir ieškoti savęs

2025 07 07
A. Stulginskiui skirta paroda

Istorinėje Prezidentūroje atidaroma A. Stulginskiui skirta paroda

2025 07 05
Susitarimo pasirašymas

Lietuva ketina steigti dirbtinio intelekto gamyklą

2025 07 02
Automobilis BMW

Kodėl 10 metų automobilis – patraukliausias pasirinkimas?

2025 06 29
Su draugėmis, 1974 m. | R. Vikšraitis | LNM nuotr.

Laiminga vaikystė – baloje, tarp gėlių, su blynu rankoje

2025 06 28
Kviečia parodos „Aleksandras Stulginskis (1885–1969): ir garbingai, ir Lietuvai naudingai“ atidarymas | istorineprezidentura.lt nuotr.

Kviečia parodos „Aleksandras Stulginskis (1885–1969): ir garbingai, ir Lietuvai naudingai“ atidarymas

2025 06 27

Skaitytojų nuomonės:

  • P.Skutas apie Druskininkuose atidengta skulptūra J. Marcinkevičiui – nuolat žmonių apsuptyje
  • Jonas apie Įsibėgėja darbai kelyje Vilnius–Utena
  • Jonas apie Nacionalinis susivienijimas: Čekiukų skandalas – Prezidento principingumo testas
  • Rimgaudas apie Archeologiniai radiniai pildo Zapyškio istorijos dėlionę
  • Jonas apie Teismui perduota byla dėl A. Ramanauskui–Vanagui atminti skirto paminklo išniekinimo
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
B. Brazdžionio literatūros premija skirta poetui Algimantui Mikutai

B. Brazdžionio premija įteikta poetui Algimantui Mikutai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai