Seime vyks konferencija apie Prezidentą Antaną Smetoną (5)

Antanas Smetona | istorineprezidentura.lt nuotr.

Antanas Smetona | istorineprezidentura.lt nuotr.

Sausio 28 d., trečiadienį, 15 val. Seimo Europos informacijos biure (Seimo III r.) vyks septintoji konferencija „Prezidentas Antanas Smetona ir Lietuva“, kurią organizuoja Lietuvos blaivybės draugija „Baltų ainiai“ ir kraštiečių draugija „Kur tas šaltinėlis“. Renginį atidarys ir sveikinimo žodį tars Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Konferencijoje Seimo narys Povilas Urbšys nagrinės Vokiečių ir Sovietų sąjungos ekspansinius veiksmus Lietuvoje, 1939-1940 metų lemtingus įvykius, tragišką 1940 metų birželio mėnesio sovietų invaziją.

Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ pirmininkas, kraštiečių draugijos „Kur tas šaltinėlis“ prezidentas Alfonsas Čekauskas skaitys pranešimą „Nuo Užugirio mažažemio vaiko iki visuomenės ir valstybės veikėjo, iki valstybės prezidento“;

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė kalbės apie aplinkybes, lėmusias Nepriklausomybės paskelbimą 1918 m. vasario 16 d., apžvelgs Nepriklausomybės Akto turinį, pirmuosius prezidento rinkimus, A. Smetonos pasirinkimą 1919 m. balandžio 4 d.;

humanitarinių mokslų daktaras Algimantas Liekis aptars 1926 m. gruodžio 17 d. karinį perversmą, jo priežastis, pasekmes ir reikšmę;

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė Irena Andrukaitienė pristatys temą „Kuo mums svarbus prezidentas Antanas Smetona šiandieną?“;

profesorius Česlovas Kalenda skaitys pranešimą „Prezidentas Antanas Smetona ir filosofija“; humanitarinių mokslų daktarė Ingrida Jakubavičienė aptars Prezidento Antano Smetonos pasitraukimą iš Tėvynės, veiklą JAV ir žūtį.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Šiandien Lietuvai, jaunimui bene aktualiausias, o jos istorijai netgi yra būtinas tarpukario Lietuvos valdžioje buvusio prolenkizmo ir Smetonos vaidmens jo įsigalėjimui valdžioje atskleidimas. Būtent minėtas valdžios, atskirų politikų prolenkizmas ir privedė prie 1938 m. Lenkijos ultimatumo Lietuvai ir jos suverenumo išniekinimo jį priimant – kapituliuojant prieš Lenkiją. Tai gėdingiausias faktas Lietuvos istorijoje. Ši kapituliacija buvo lemtinga toliau sekusiems – 1939 m. rugsėjo, 1940 m. birželio – valstybingumo praradimo įvykiams. Nuo atsakomybės už tai prieš Tautą Smetonai neišsisukti.

  • lina:

   citata “Nuo atsakomybės už tai prieš Tautą Smetonai neišsisukti”. Kokią tautą, komentatoriau, turite omenyje?
   Nemanau, kad dabartiniams homus sovietikus žmonėms rūpi tamstos išvardinti, “taip vadinami, faktai”. Puikiai žinote, kad darbščios, savo Tėvynę, žmones ir Dievą mylinčios TAUTOS, kuri buvo, dabar jau nebėra. Kaip nebeliko ir idealistų inteligentų kartos. Todėl visi, įskaitant ir jus, atsakingi tik prieš Dievą. Norėtųsi, kad paprasčiausiai nekištumėte nagų prie a.a. Prezidento Antano Smetonos. Tegul dabartinėje Lietuvoje visi padaro tiek kiek buvo padaryta Lietuvai per 22-jus metus, iki 1940-ųjų, tai šiandieną nesėdėtume duobėje.

   • LosAngeles:

    ‘..Puikiai žinote, kad darbščios, savo Tėvynę, žmones ir Dievą mylinčios TAUTOS, kuri buvo, dabar jau nebėra..’
    Jusu pastebejimas itin taiklus, tos Tautos jau nera. Labai taiklus pastebejimas ir del ‘..Tegul dabartinėje Lietuvoje visi padaro tiek kiek buvo padaryta Lietuvai per 22-jus metus..’. Deja, bet vienareiksmiskai, palyginus su atliktais darbais tarpukaryje, siandienine Lietuva yra apgailetinoje bukleje.

 2. Sakote “nekišti nagų”. Nejaugi net Smetoną “prichvatizuoti” būsite sumanę!…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: