Lietuva kartu su kitomis ES valstybėmis neparėmė Rusijos rezoliucijos Jungtinėse Tautose, kuri manipuliuoja istorija (2)

grybauskaite-JT-asamblejoje-lrp-nuotr-2

JT asamblėja | lrp.lt nuotr.

Lapkričio 21 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete balsavimu priimta Rusijos Federacijos teikta rezoliucija dėl kovos su nacizmo šlovinimu ir kitomis šiuolaikinėmis rasizmo formomis. Už rezoliucijos projektą balsavo 115 valstybių, prieš – 3, 55 valstybės susilaikė. Lietuva, kaip ir visos Europos Sąjungos valstybės narės, balsuodama susilaikė ir po balsavimo pateikė labai stiprų pozicijos paaiškinimą.

Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių vieningos laikysenos ir pastangų dėka bendrame ES valstybių narių pozicijos paaiškinime išreiškiamas nepritarimas, kad Rusija šioje rezoliucijoje toliau kelia klausimus, nesusijusius su kova prieš rasizmą, pabrėžiamas rezoliucijos autoriaus siekis pasisavinti istorijos interpretavimą, kaip tai patvirtina Rusijos bandymai pateisinti Ribentropo-Molotovo paktą.

ES pareiškime taip pat pabrėžiama, kad neteisėti Rusijos veiksmai ir tarptautinės teisės pažeidimai Ukrainoje, prisidengiant kova su nacizmu, yra nepriimtini, taip pat paneigiamas Europos „išlaisvinimo“ po Antrojo pasaulinio karo mitas. ES dar kartą patvirtino savo susirūpinimą dėl esminių šios rezoliucijos klausimų ir pabrėžė, kad yra pasirengusi dėl jų toliau konstruktyviai diskutuoti.

Rusijos Federacija rezoliuciją dėl kovos su nacizmo šlovinimu ir kitomis šiuolaikinėmis rasizmo formomis JT Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete teikia kasmet nuo 2006 m. ES valstybės narės balsuodamos dėl šios rezoliucijos tradiciškai susilaiko. JT Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete svarstomi žmogaus teisių, humanitariniai, socialiniai ir kultūros klausimai.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Arūnas:

    ar Rusija pateikusi rezoliuciją “dėl kovos su nacizmo šlovinimu ir kitomis šiuolaikinėmis rasizmo formomis” paminėjo, kad Ukrainoje valdžią užėmė fašistų chunta, prieš kurią dabar Rusija nuožmiai kariauja, kad Rusija išvadavo kenčiančią Lietuvos, Latvijos, Estijos liaudį nuo nacionalistų ir fašistų 1940, kad Rusija kartu su Vokietija sutriuškino liaudies nekenčiamą ponų Lenkijos režimą, o baigiantis Antrajam Pasauliniam karui išvadavo Vokietiją, Čekoslovakiją , Vengriją, Rumuniją, Bulgariją, kurias globojo, kol nesprogo jos sistema, kad savo bendrapiliečius vadina chocholais, čiornožopais, kad Maskvoje nuolat kyla riaušės prieš neslaviškas tautas ir tai žada sustabdyti . Tada būtų beveik išsamus rezoliucijos tekstas

  2. marius kundrotas:

    ar baiksite viena karta as esu menininkas homoseksualistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: