Vertingiausioms miško medžių populiacijoms išsaugoti įsteigta per šimtą genetinių draustinių (1)

Vaizdas_nuo_Mikytu_alkakalnio_boksto_lt.wikipedija.org

Vaizdas nuo Mikytų alkakalnio bokšto | lt.wikipedija.org nuotr.

Vyriausybė posėdyje pritarė siūlymui vertingiausioms medžių populiacijoms išsaugoti jų natūraliose augavietėse ir jų genetinių savybių tęstinumui užtikrinti įsteigti 112 valstybinių genetinių miško medžių draustinių. Šie draustiniai atrinkti per pastaruosius du dešimtmečius pagal medynų populiacijų tvarumą, prieaugį, derėjimą, medžio lajos formą, medienos kokybę ir kitus kriterijus.

Bendras įsteigtų 112 genetinių draustinių plotas – 1582 ha. Didžiausias – Meškapievių miško pušies – draustinis užima 150,8 ha, mažiausias – Mikytų miško beržo – 1,2 ha. Genetiniuose draustiniuose bus ne tik saugomi unikalūs vietinės kilmės medžių rūšių genotipai, bet ir renkamos sėklos bei ūgeliai miško sodmenims auginti, sėklinėms plantacijoms veisti.

Europos šalyse jau daugiau kaip 15 metų veikia Europos miško genetinių išteklių programa, numatanti, kad tokių išteklių išsaugojimas jų genetiniuose draustiniuose – vienas svarbiausių ir patikimiausių būdų užtikrinant atspariausių aplinkos sąlygoms ir vertingiausių medžių populiacijų išsaugojimą jų natūraliose buveinėse.

Šios programos veikloje nuo 1996 m. dalyvauja ir Lietuva. Dar 2001 m. mūsų šalis priėmė Augalų nacionalinių genetinių išteklių įstatymą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Oho:

    Ne va dar pora tukstaciu dykaduoniu uz zmoniu pinigus prakakaituodami “saugos” varnalesu ir kirmeliu ramybe, terorizuodami tose teritorijose gyvenancius bendrapiliecius. Kysiai uz tai, kad perstatytum koki sikinyka savo sodyboje toje draustinio teritorijoje augs kaip ant mieliu. Valio konservuotiems socialdemokratams! Gyvenimas kas diena gereja, tik geros ir sviesios naujienos is galutinai baigiancios sudebileti Lietuvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: