Naują filatelijos parodą papuoš Nepriklausomos Lietuvos vokai (1)

Lietuvos pašto nuotr.

Lietuvos pašto nuotr.

Lietuvos paštas tęsia tradiciją supažindinti gyventojus su įvairiais filatelijos gaminiais ir Vilniaus centriniame pašte pristato kolekcininko Jono Načiūno parodą „Lietuvos pašto neženkliniai iliustruotieji vokai (1990–1999)“.

Pirmą kartą autoriaus pristatomoje filatelijos parodoje eksponuojami pirmieji Lietuvos pašto išleisti vokai, kurie buvo pardavinėti paštuose arba išleisti pagal specialius užsakymus. Parodoje lankytojai galės apžiūrėti apie 260 vokų, surinktų nuo 1990 m., kai buvo išleistas pirmasis vokas.

„Daugelis gyventojų mano, jog filatelija – tik pašto ženklai. Anaiptol, be pašto ženklų ne ką mažiau svarbūs ir įdomūs yra ir vokai, tad šia paroda kviečiu susipažinti ir su jais. Kai kurie šios parodos vokai jau buvo eksponuoti atskirose teminėse parodose, tačiau visa kolekcija pristatoma pirmąkart“, – sakė parodos autorius J. Načiūnas.

Pasak parodos autoriaus, ekspozicijoje bus galima apžiūrėti ir itin įdomių vokų – su spausdinimo riktais, kur matomi vokų skirtumai, klaidos to paties piešinio vokuose ar iš pirmo žvilgsnio nepastebimi skirtingi piešinių atspalviai.

J. Načiūnas vokus pradėjo rinkti nuo 1970 m. Į savo kolekciją stengėsi surinkti kuo daugiau Lietuvoje atspausdintų vokų.

Filatelijos paroda „Lietuvos pašto neženkliniai iliustruotieji vokai (1990–1999)“ Vilniaus centriniame pašte veiks iki lapkričio 14 dienos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: