Kviečia akcija „Išgelbėk undinėlę“ (0)

0.085053001411050482Rugsėjo 22 d. 15 val. Kauno marių regioninio parko direkcija antrą kartą organizuoja akciją „Išgelbėk undinėlę“. Gelbėjimo akcija vyks rugsėjo 22 d., (pirmadienį), Kauno marių pakrantėje. Pradžia nuo 15 val. Undinėlė į krantą išlips ties Girionių poilsiaviete ir kartu su akcijos dalyviais pajudės link Pakalniškių piliakalnio.

Akcija siekiama atkreipti dėmesį į Kauno marių pakrančių taršą.

„Keliaudami pakrante bendrausime su sutiktais žvejais ir draugiškai kviesime juos prisijungti prie „undinėlės gelbėjimo“ misijos, kartu pakartosime žvejybos taisykles bei žvejo etikos kodeksą. Dar kartą priminsime, kad šiukšlės ne tik estetinė tarša. Jos išskiria į aplinką toksines medžiagas, atliekomis gali apsinuodyti gyvūnai (net ir žuvis, kuri galiausiai patenka ant mūsų pietų stalo), o išmesti buteliai dažnai tampa mirtinais spąstais naudingiems vabalams, ropliams ir kitiems gyviems padarams. Žmogui taip pat – juk braidydami pakrante rizikuojame užlipti ant šukės ir susižeisti. Galų gale ir karšis ant šiukšlės nekimba. Šią mintį, jau tapusią neatsiejamu Kauno marių regioninio parko šūkiu, „įsegsime“ žvejams į atlapus – specialiai akcijai pagaminome ženkliukus, kuriuos, kaip ordinus, už pavyzdingą žvejybą dovanosime sutiktiems žvejams.

Akcija „Išgelbėk undinėlę“ įvyks Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dieną, todėl mūsų galutinis taškas – Pakalniškių piliakalnis, kur vieningai įvykdę misiją, žiebsime laužą, virsime gardžią sriubą ir minėdami rudens virsmą versimės per galvą.

Norintiems prisijungti, prašome pasirūpinti darbo pirštinėmis, atsinešti sumuštinių sau ir draugui bei puodelį ar dubenėlį ir šaukštą sriubai ragauti, kad nereikėtų naudoti vienkartinių indų – juk tai dar viena papildoma šiukšlė“ – sakė Kauno marių regioninio parko direkcijos vyr. kultūrologė Ramunė Mikitiejeva.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: