Jaunimas sako „ne“ Žaliojo tilto skulptūroms (10)

wikipedia.org nuotr.

wikipedia.org nuotr.

Sovietmečiu alsuojančių Žaliojo tilto skulptūrų turi nelikti, taip mano aktyvų ir pilietišką Lietuvos jaunimą vienijanti organizacija „Jaunųjų konservatorių lyga“. Organizacijos atstovų teigimu Žaliojo tilto skulptūros turėtų būti išbrauktos iš saugomų kultūros vertybių registro ir kartu su kitomis sovietinėmis skulptūromis rasti savo vietą Grūto parke.

„Akivaizdu, kad šios skulptūros nėra tik meno kūrinys, jos yra paminklas daugelį metų mums diktuotai priespaudai. Skulptūros nėra mūsų valstybės istorijos liudytojos – tai mūsų valstybę okupavusios ir išniekinusios užsienio jėgos mums prievarta primestos tvarkos simbolis. Jau 23-us metus gyvename laisvoje Lietuvoje ir manome, kad skulptūrų simbolikai, kuri yra svetima šių dienų visuomenei, ne vieta laisvos valstybės sostinės centre“, – sako Jaunųjų konservatorių  lygos (JKL) pirmininkė Agnė Kaniauskaitė.

Anot A. Kaniauskaitės, požiūris į Žaliojo tilto skulptūras itin aktualus šiuo geopolitiškai įtemptu laikotarpiu. „Sprendimas dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo yra mūsų politinės valios ir pilietinės pozicijos išraiška, tad natūralu, kad atsakomybė už sprendimo priėmimą turėtų tekti Seimui, o ne menotyrininkams“, – sako A. Kaniauskaitė.

Klausimas dėl Žaliojo tilto skulptūrų keliamas toli gražu ne pirmą kartą, spaudoje galima rasti daugiau nei prieš 10 metų reikštas abejones dėl skulptūrų vietos, tačiau visuomenei aktyviai diskutuojant dėl jų likimo, realių sprendimų nėra. JKL kviečia visuomenę išreikšti pilietinę poziciją ir pasirašyti peticiją dėl Žaliojo tilto skulptūrų panaikinimo, kurią TS-LKD nariai ketina pateikti svarstyti Seimui jau šį rudenį.

„Aktyviai remiame peticiją dėl skulptūrų panaikinimo, artimiausiu metu Vilniuje bei kituose šalies miestuose bus galima sutikti žmones, kurie kvies pasirašyti peticiją, taip pat pasirašyti peticiją galima ir internetu. Siekiame surinkti 10 tūkst. parašų, kurie aiškiai parodys visuomenės požiūrį į šias sovietinės realybės šmėklas laisvoje visuomenėje”, – teigia A. Kaniauskaitė. Peticijos tekstas pateikiamas tinklapyje vilniusgali.lt.

JKL nariai taip pat pradėjo socialinių tinklų akciją, prie kurios kviečiami prisidėti Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai. „Kviečiame fotografuotis prie skulptūrų, kelti nuotraukas į socialinius tinklus ir pažymėti jas skiriamuoju ženklu #Balvonai. Prie nuotraukų kviečiame parašyti, ką manome apie skulptūrų buvimą Vilniaus centre. Taip siekiame atkreipti politikų ir garsių visuomenės atstovų dėmesį į tai, kad nepriklausomos Lietuvos kartai yra svetima sovietinės propagandos dvasia. Tuo pačiu norime paskatinti realius veiksmus pagaliau pašalinant skulptūras“, – sako organizacijos atstovai.

Organizacijos atstovai taip pat kviečia visuomenę diskutuoti apie galimas alternatyvas Žaliajam tiltui. JKL skelbia montažų konkursą „Kitoks Žaliasis tiltas“ ir kviečia iki spalio 15 d. siųsti nuotraukų maketus (el. paštu: pirmininkas@jkl.lt), kuriuose būtų iliustruotos Žaliojo tilto architektūros alternatyvos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Matas:

  Jūs Š o ne koncervatoriai,jei Lietuvoje būtų tikrų koncervatorių šių balvonų jau seniai nebūtų,

 2. Mes seną pasaulį sugriausim ir naują pastatysim.:

  Jau girdėta dainelė. O kai nugriausit , ką pastatysit ? Gėjų porelę , ar maksimos rėklamą ?

 3. pušis:

  Jei Lietuvoje būtų tikrų konservatorių, tai ir tokios betvarkės nebūtų.

 4. Getas:

  Pritariu kuo greičiau šias skulptūras išvežti į Grūto parką, nors ir nesu taip vadinamas Lietuvos konservatorius, nes jie yra daugiau liberalai nei konservatoriai – juk buvo vadžioje keletą kadencijų, bet Balvonų iškėlimo neatliko.
  Siūlau vietoje balvonų sukurti įvairių pozų ekspresyvių žirgų figūrų, labai tiktų ant šio sunkių formų tilto. Žirgai yra apdainuoti lietuvių dainose ir tautosakoje, tačiau jiems pagarbos nėra. Net mūsų herbe yra žirgas. Šią mūsų tautos dainų tradiciją pasistvėrė Sankt Peterburgas (žodžiu, iš mūsų senosios kultūros daug elementų pasisavino maskoliai), ant kurio tilto yra labi gražios žirgų skulptūros.

  • Vilna:

   Pritariu viskam, tik dar pridurčiau, kad tokiu atveju europinė vėžė “Rail Baltica”, ateinanti nuo Berlyno, Varšuvos, nuo Balstogės link Vilniaus turėtų būti tiesiama ne per kur kitur, o per Druskininkus, kad Vakarų pasauliui būtų patogu važiuoti žiūrėti sovietinių balvonų “koncentracijos” stovyklos Grūte. Taigi spręskime dalykus kompleksiškai… Čia dar pridurčiau, kad į Druskininkus ar Senąją Varėną yra keltinas ir Čiurlionio muziejus iš Kauno. Žinoma, pastatant iš ES lėšų ten modernias saugyklas. Kiek Čiurlionis gali būti ten laikomas sovietiškai užkištas nuo pasaulio akių…

 5. Nuomonė:

  O aš sakau NE konservatorių partijai, ją reikia uždrausti, kaip uždrausta komunistų partija.

 6. uuu:

  Komunistę Grybauskaitę į padanges kėlė, o štai komunistines skulptūras „pasiryžę“ nugriaut. Kažkas čia nesueina.

 7. klausimelis:

  Neklaidinkit! Ne visas jaunimas, o tik keletas jaunuoliu.

 8. anon ym inis:

  Tai matosi , kad Jaunuju Konservatoriu Lyga , zalias
  jaunimelis neturi ka veikti .Dabar kai nuo 2000 iki2014 m Lietuvos
  mokyklose sumazejo moksleiviu nuo 569 tukst. iki 340 tukst. ir jau
  matosi lietuviu tauteles galas , jie svarbiausiu darbu laiko Zaliojo
  tilto skulpturu sugriovima .Juk tas Sovietu okupacijos laikotarpis
  buvo ,jo neisimsi is Lietuvos istorijos tad jis turi atsispindeti ir
  Vilniaus istorijoje . Sios skulpturos nevaizduoja kokios nors zymios
  Sovietu valdzios asmenybes o tik bendrai zmoniu figuras , tad jos
  galetu likti , o JKL aktyvistams reiketu uzsiimti tuo kaip isgelbeti
  lietuviu tauta nuo sunaikinimo.

  • Klausimas:

   Todėl ir nyksta lietuviai, nes patiki savęs “gelbėjimą” įvairiems skulptūrų kilnotojams. Patiems jau laikas pajudinti galva ir kūnu bei įgauti išminties, žinių ir patirties valdant savo šalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: