J. Panka apie birželio 29 d. referendumą: Aš tikiu mūsų Tautos sąmoningumu ir užsidegimu (video) (95)

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Iki birželio 29 d. referendumo dėl Lietuvos žemės liko kiek daugiau nei 2 savaitės, o viešojoje erdvėje tyla. Su kokiais sunkumais susiduria referendumo iniciatoriai? – Alkas.lt vyr redaktorius Jonas Vaiškūnas kalbina referendumo dėl Lietuvos žemės „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės narį, Tautininkų sąjungos pirmininką Julių Panką.

Kaip žinia, Lietuvos valdžiai visais įmanomais būdais besistengiančiai, kad referendumas neįvyktų,  pavyko nukelti referendumo datą kiek galima į vėlesnį vasaros laiką.  77-ių Seimo narių balsais Seimas pamynė 320 000 Lietuvos piliečių valią ir atskyrė referendumą dėl Lietuvos žemės nuo Europos Parlamento (EP) rinkimų ir nustatė kiek galima vėlesnę jo datą – birželio 29 d.. Atskirai nuo rinkimų į EP rengiamam referendumui Seiams nepagailėjo papildomų 10 000 000 Lt. Jei referendumas būtų rengiamas kartu su EP rinkimais, tai šių išlaidų būtų neprireikę.

Referendumu „Tautos valia“ siūloma Konstitucijoje įteisinti, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.Taip pat siūloma įteisinti, kad valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai būtų sprendžiami tik referendumu ir, kad re­fe­ren­du­mui su­reng­ti pa­kak­tų ne­be 300 tūkst., o 100 tūkst. par­ašų.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

95 komentarai

 1. )..(:

  naujas str.laisvam laikrasty ,,Žemės gynėjas Pranciškus Šliužas: „Nebus daugiau normalių Tautos referendumų Lietuvoje, jeigu šis neįvyks!..”

 2. Ženklas:

  Referendumo reklamos jokios niekur nėra. Niekur! Jokio plakato, jokios žinutės, jokio viešo šūkio. Alką skaito keli šimtai žmonių. Kur televizija, kur laikraščiai, radiojo laidos,- nors po 15 sekundžių. Liko tik dvi su puse savaitės, o atrodo tarsi organizatoriai jau būtų nuleidę rankas. Aš nuveikiau ką galėjau,- prie vartelių į gatvę prikaliau faneros lentelę : Referendumas 06. 29.

 3. Ženklas:

  Vyresnės kartos žmonės žino žodį ,,dacybao“, tai kinietiškai. Tai masinis trumpos žinios skleidimas,- dažais ant tvorų, ant sienų, ant langų, tai popieriaus juostelė su žinute dalijama prie prekybcentrių ir bažnyčių, trys keturi žodžiai apie referendumą turėjo jau kelis mėnesius mirgėti visur, tam milijonų nereikia.

 4. Kemblys:

  Taip, TYLA, mirtina tyla. Rinkau parašus, žinau žmonių nuomones, net jei sužlugdytų referendumą, mes laimėjome, mes surinkome parašus. Būtų pasirašę daugiau žmonių, bet daug kas bijojo atskleisti savo asmens duomenis – pasirašyčiau, jei nereikėtų rodyti dokumento. Visai nesiskaityti su tokia svaria nuomone negali.

 5. Briuselis - mūsų vairininkas:

  aferistams referendūmininkams ateina galas. Ne diskriminaciniams draudimams, už ES tautų draugystę!

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas
   172 straipsnis. Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise

   1. Tas, kas naudodamas psichinę prievartą arba papirkdamas, arba apgaulės būdu trukdė asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume arba organizavo trukdymą asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume,
   baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

   2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką, jeigu dėl to rinkimai ar referendumas buvo pripažinti negaliojančiais,
   baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

   3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

  • LosAngeles:

   Jo, geras sukis: ‘uz … draugyste’… Tik kazkur jau labai girdetas, ypac vidutinio amziaus zmonems. Plagijuojate 🙂
   Ar visgi ne? Sukis tas pats, nes ta pati chebra uz jo stovi. Skirtumas tik laikotarpis: tada buvo vienas laikas, tai valde bolsevikai is rytu, dabar atejo kitas laikas- valdyti bolsevikams is vakaru… Tas pats s…s tik kitoje saujoje

  • Klausimas:

   Ne diskriminaciniam leidimui parduoti žemes užsieniečiams!
   Kas daugiau pinigų turi vietiniai gyventojai ar agrokorporacijos ir pavieniai užsieniečiai? Kam jiems apskritai pirkti žemę svetur? Tegu perka pas save ir dirba. Brangu? Kaip susikūrėt taip ir turit.

  • pušis:

   Juk neseniai tavo vairininkas buvo Maskva. Nepadlaižiauti negali ar trisdešimt sidabrinių atidirbinėji?

  • prasmė:

   Apdūminti referendumą,nors pastangos milžiniškos,nepavyks.Jau žmonės pamatė,kaip buvo renkami parašai,jie tikslinami,skaudžią patirtį kaip šaukiant apie demokratiją,gniuždoma bet kokia žmonių iniciatyva.Tai jau suvokiama,suprantama ,tapo vieša ir skausminga.Mistinės kurpiamos pasakos apie šaukiamą “rusų”norą išsaugoti Lietuvos žemių vientisumą tapo suprantamos žmonėms kaip negeranoriška demagogija,nes ar “rusai’ar lietuviai suinteresuoti išsaugoti Lietuvos teritoriją Lietuvai. “,kad “žemių neišveš” tapo suprantama,kad tas užsienietis nepirks 6 arų sodo, bet norės dideliais kiekiais įsigyti ir papuolus į tą jo pageidaujamą zoną su savo ploteliu kaip būtų????.Na paporinkit išminčiai,kurie Lietuvos žemę nori išbazarint?Dėl laisvo kapitalo judėjimo gali būti žemė nuomojama: ilgalaikė nuoma trumpalaikė,panauda-yra įvairių formų sutartį su ES tenkinti ir išsaugoti Lietuvos teritoriją ateinančioms kartoms.Tik ubagas viską išsiparduoda ir nevalyvas.Tikras šeimininkas niekad to nedaro ir ant terbos iškeliauti nesėdės.Žemė mūsų neišsenkanti maitintoja,gėlo vandens-neįkainuojamo turto,gyvybės šaltinio ,tiekėja.

 6. Liepa-nabagėliui "Briuselis - mūsų vairininkas: ":

  Linkėti tamstai pasveikti beprasmiška…

 7. Gabija:

  Atrodo, kad net tautininkai, o svarbiausias pats J. Panka nesuinteresuotas
  Referendumu. Jokios reklamos, jokios informacijos. Daugybė žmonių, kurie
  galėtų ateiti net nežino, kad vyks referendumas dėl žemės. Yra socialinai tinklai
  yra pašto dėžutės, į kurias galima įmesti lankstinuką su konkrečia info. Ne akmens
  amžius. Tik frazių apie sąmoningumą pamėtė į orą… Kiek žmonių Alką skaito? O
  paskui ūbaus, kad tauta nesąmoninga. Gerbiami Tautininkai, šita neveikla guls ant jūsų
  sąžinės. Tiek daug jėgų buvo paaukota renkant parašus, darbas dar nebaigtas…

 8. Goda:

  Manau referendumas turėtų gerus šansus, jei už klausimus dėl žemės nepardavimo ir parašų skaičiaus sumažinimo būtų galima pasisakyti atskirai. Dėl Žemės ateitų tas 50 procentų rinkėjų, gal net 70.

  Tie referendumo organizatoriai, kuriems tikrai rūpi žemė, padarė didelę klaidą. Neįvykus referendumui, bus pretekstas nuimti ir žemės pardavimo saugiklius.

  Tie, kurie siekė kitų tikslų – veikė profesionaliai, bet savo tikslo irgi nepasieks.

 9. Briuselis - mūsų vairininkas:

  Geriau važiuokit agituoti į Parko gatvę ar Vasaros 5, ten visi iki vieno prieš žemės pardavimą :). Banditų anūkai! Važiuokit į savo Putiniją jeigu jums taip blogai ES.

 10. )..(:

  teisme laimetos dar kelios(5 val.?)eterio ) su pirmaja pergale)

 11. bartas:

  Birželio 29 bus aišku, kiek Lietuvoje liaudies ir kiek Tautos. Mano pareiga padidinti Tautos dalį . Tą ir darysiu, pagal savo amžių ir galimybes. Visus kviečiu į Talką. Laiko mažai.

 12. Dėmesio!:

  kontoriniai dezinformatoriai keliuose portaluose ėmėsi naujos taktikos, nes jų pasenęs marazmas “ruuuusai puola” jau nieko nebeveikia. Štai todėl imta naudoti lyrinimo-graudenimo taktiką. “…Jau be properšų, jau be prošvaisčių, jau viskas prarasta… a-ūūūūūūūū, ojojoi-ojoi, aūūūūūū…” Tokiais “pagraudais” gebistai stengiasi paveikti mažiau atsparių asmenų psichiką, skiepydami mintį, kad kovoti už savo pilietines teises, už Tautos teises į gimtą žemę, už aukščiausiojo suvereno išimtines teises jau neva per vėlu, beprasmiška, beviltiška. Nė velnio, lietuviai!!! Niekas nevėlu. Birželio 29-oji artėja. Ateikime visi su giminėmis, draugais, pažįstamais, tarkime savo tvirtą TAIP MŪSŲ VISŲ LIETUVOS SUSIGRĄŽINIMUI. Gana siautėt neliustruotiems bolševikams, vagims, prisitaikėliams ir išdavikams. Ir, mielieji, nebūkite naivūs savigraudenimais pritardami samdytam raudonųjų šnipų dūdų orkestrui. Iki susitikimo birželio 29-ąją referendumo balsavime.

 13. )..(:

  Oficiali sąskaita Referendumui paremti:
  PRANCIŠKUS ALFREDAS ŠLIUŽAS
  A/S LT467300010125300239
  „SWEDBANK“ AB
  Pinigais gali prisidėti tik fiziniai asmenys
  Tie, kurie esate deklaravę pajamas – iki 21 tūkstančio litų
  Jeigu nedeklaravę pajamų – iki 40 litų
  (Pervedant pinigus būtina nurodyti savo asmens kodą)
  Tikime, kad būsite deramai įvertinti ir žmonėse, ir istorijoje…

  Suvereniteto vardu iniciatyvinė grupė

 14. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  2014-ieji dar tik įpusėjo, o Šveicarijoje jau vyko 7 referendumai.
  Apie tai va čia
  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/sveicarija_referendumu_neblokuoja/
  Kad būtų suorganizuotas referendumas dėl Konstitucijos keitimo, piliečiai per 18 mėnesių turi surinkti 100 tūkst. parašų. Šveicarijoje yra 8 mln. gyventojų.

 15. )..(:

  birzelio 29d.i Referenduma su Lietuvos veliava ar kita tautine atributika.pirmyn i kova uz Lietuvos islikima ! )

 16. i zygi !:

  ,,Kviečiame pasijungti į dviračių žygį referendumui palaikyti. Žygis vadinsis ,,Su dviračiu į referendumą”.
  -Preliminarus maršutas VIlnius-Kaunas-Raudonė- Jurbarkas- Šilutė (dėl Tauragės dar neaišku)- Klaipėda-Palanga.
  – Važiuojant per miestus ir miestelius bus organizuojami mitingai referendumui palaikyti.
  -Taip pat dviratininkus pasitiks kaimo kapelos.
  -Bus pajungtos kaimo bendruomenės ir iš anksto bus numatyta nakvynės vieta.
  -Kai kuriuose rajonuose(o gal visuose) dviratininkų koloną lydės policija.
  -Kviečiame pasijungti į šią akciją kuo daugiau dviratininkų. Taip pat bus galima pasijungti ir su motociklais, ir su automobiliais.
  -Preliminariai turėtume pajudėti sekmadienį, likus vienai savaitei iki referendumo.
  -Lauksim minčių ir pasiūlymų.
  Pagarbiai
  Algirdas
  +370 673 04771 ‘

 17. spygliuota viela aptverti reiktu seima:

  , „Išskyrus pavienius atvejus, pernai per antrąjį metų pusmetį Jūrmaloje nekilnojamojo turto už sumas, viršijančias 200 tūkst. latų, įsigijo vien tiktai užsieniečiai, kurių didžioji dauguma – Rusijos gyventojai.“

  Lentelė iliustruoja tai, kad Lietuvos konservatorių „putinizmo“ korta (tie, kurie nenori parduoti žemės, anot konservatorių, veikia Putino labui) yra jų pačių vaizduotės vaisius arba jau pamišimo požymis”ekspertai.eu

 18. )..(:

  REFERENDUMO AGITACIJAI SKIRTAS VISUOMENINIO (Nacionalinio)
  RADIJO IR TV LAIDŲ LAIKAS

  7 2014-06-18 19.00 – 20.00 LRT Radijas bus transliuojama

  8 2014-06-19 19.00 – 20.00 LRT Radijas bus transliuojama

  9 2014-06-20 19.00 – 20.00 LRT Radijas bus transliuojama

  10 2014-06-23 19.00 – 20.00 LRT Radijas bus transliuojama

  11 2014-06-25 19.00 – 20.00 LRT Radijas bus transliuojama

  12 2014-06-26 11.03 – 12.00 LRT Radijas bus transliuojama, ir per LRT Televiziją

  13 2014-06-27 18.50 – 20.55 LRT Televizija bus transliuojama, ir per LRT Radiją

 19. prasmė:

  Ateik į Tautos-visų Lietuvos piliečių referendumą ir pasakyk tvirtą “TAIP”
  Pagarba Tau- sąmoningam,pilietiškam atsakingam Lietuvos kūrėjui ir tęsėjui.

 20. Rimas:

  referendumo iniciatoriams debatuose oponuoja tik liberalai ir pakankamai lėkštai, su melo bei piliečių mulkinimo doze

 21. Raginame nedalyvauti referendume:

  Raginame nedalyvauti referendume
  Mieli bendražygiai,
  birželio 29 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai yra aiškiai išsakę savo poziciją šio referendumo klausimu: visus Lietuvos žmones, o ypač partijos narius primygtinai raginame referendume nedalyvauti (neiti į jį).
  Referendume bus sprendžiami trys esminiai klausimai: siekiama sumažinti referendumui surengti reikalingų parašų kiekį nuo 300 iki 100 tūkst. parašų; siekiama visiškai uždrausti žemės ūkio paskirties žemę parduoti kitų ES šalių piliečiams; uždrausti Lietuvos gamtos išteklius eksploatuoti be referendumo.
  Referendumo formuluotė, nors kai kam ir skambanti patraukliai, bet yra antikonstituciška, galinti pakenkti Lietuvos narystei Europos Sąjungoje ar netgi vesti prie Lietuvos pasitraukimo iš ES. Referendumo iniciatyva šiurkščiai pažeidžia Lietuvos kaip ES narės įsipareigojimus, nes numato uždrausti žemės pardavimą net ES valstybių piliečiams. Žemės pardavimo problemos jau yra išspręstos mūsų frakcijai Seime iniciavus žemės saugiklių įstatymus ir normaliai sureguliavus žemės rinką. TS-LKD inicijuoti saugikliai neleis spekuliuoti žeme ir užtikrins, kad ją įsigys tik tie asmenys, kurie iš tikrųjų norės dirbti žemę, užsiimti žemės ūkiu. Tolimesnis draudimų eskalavimas ir jų įteisinimas referendumu reikštų ne Lietuvos žemės apsaugą, o tik sukeltų Lietuvos narystės ES problemas, nes Lietuva neįvykdys 2004 m. referendumu patvirtintos stojimo į ES sutarties įsipareigojimų.
  Referendumo iniciatoriai taip pat siūlo Konstitucijos pataisą, kurią priėmus, būtų sumažintas referendumui surengti Konstitucijos reikalaujamas 300 tūkst. iniciatyvą remiančių piliečių skaičius iki 100 tūkst. Toks sumažinimas galimai atvertų kelią neatsakingoms iniciatyvoms, sukeltų politinę sumaištį ir sumenkintų parlamentinę demokratiją. Referendumo inicijavimui reikalingo piliečių parašų skaičiaus sumažinimas yra žalingas ir galimai keltų grėsmę nacionaliniam saugumui. Tai akivaizdžiai įrodo panašios „referendumų“ iniciatyvos, kokias matėme Ukrainos Kryme. Ne veltui tokiose senose demokratijose kaip Vokietija yra taikomi netgi žymiai griežtesni barjerai referendumų organizavimui.
  O taip pat, pritarus referendumo teiginiams (balsuojant referendume būtų pritariama visiems teiginiams iš karto) iškils ir tokių absurdiškų situacijų kaip, pavyzdžiui, dėl žemės gelmių turtų eksploatavimo, kai ūkininkas be referendumo pritarimo negalės atsidaryti žvyro karjero, kad galėtų pažvyruoti savo ūkio reikmėms naudojamus kelius.
  Akivaizdu, kad tai yra politizuotas referendumas. Jo iniciatoriai ir jį rėmusios grupės ar partijos referendumo iniciatyvą panaudojo savo siauriems politiniams tikslams Europos Parlamento rinkimuose, jų agitacijoje. Tačiau tai yra trumparegiškas ir pavojingas požiūris. Tai yra kelias, atveriantis Pandoros skrynią kitoms panašioms ir netgi pavojingesnėms referendumų iniciatyvoms, pavyzdžiui, prokremliškų grupių siekiui surengti referendumą dėl Lietuvos išstojimo iš ES.
  Mes, TS-LKD, nariai esame tikri Lietuvos patriotai, siekiantys saugios Lietuvos tvirtoje Europoje. Todėl nepasitikime tokiomis pseudodemokratinėmis iniciatyvomis, kuriomis siekiama ne stiprinti valstybę, o kaip tik naikinti jos pamatus, pasukti provakarietišką Lietuvos kursą atgal į Rytus.
  Todėl birželio 29 d. kviečiame boikotuoti referendumą ir paraginti į jį neiti savo šeimos narius, draugus ir kaimynus. Būkime tvirti, patriotiški ir apginkime tikruosius Lietuvos interesus.
  TS-LKD pirmininkas Andrius KUBILIUS
  TS-LKD pirmininko pavaduotojas Kazys STARKEVIČIUS

  • Rimas:

   pacituosiu atgaliniu adresu : IŠGRAUŽK, BŪTINAI DALYVAUSIU IR PAŽYMĖSIU SAVO SPRENDIMĄ

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Ragintojams Andriui Kubiliui, Kaziui Starkevičiui ir panačiems trukdytojams.

   Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas
   172 straipsnis. Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise

   1. Tas, kas naudodamas psichinę prievartą arba papirkdamas, arba apgaulės būdu trukdė asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume arba organizavo trukdymą asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume,
   baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

   2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką, jeigu dėl to rinkimai ar referendumas buvo pripažinti negaliojančiais,
   baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

   3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

  • prasmė:

   cha cha cha
   “mieli benra-žygiai”
   žygiuojam geriau melan,
   o gal tiesiai pragaran?
   Ten pasiautėsim ilgokai,
   referendume gi nuobodoka?
   Pragare aistra,šėlimas,
   blevyzgos,pasiutimas
   ten klasta ir melas veši,
   viską ten perki,parduodi,
   kūnu, siela atsiduodi.
   ech….svajonė ,ji beribė
   ir prasčiokam nesuprast.
   Jie į dorą įsikibę
   referendumo eis švest.

  • LosAngeles:

   Besarmaciai… Konservatoriai galutinai pasisu….no, daugiau apie juos niekam gero zodzio neisstenesiu

  • Rimas:

   Mano asmeninė nuomonė:
   “konservatoriai boikotuoja referendumo principą, nors patys priskiria save tėvynės patriotams, vienu žodžiu patys sau prieštarauja.
   tokiu atveju galima būtų teigti, kad jie ne konservatoriai krikščionys demokratai bet SĄRAŠINIAI STAGNATIKAI, bailiai, nedrįstantys sužinoti Tautos Valios (tautos sprendimo). Konservatoriai mulkina Tautą bei tyčiojasi iš Jos”.
   retorinis klausimas: kodėl LRT Fonotekoje nepatalpintos 20140618 bei 20140619 vakarinės nuo 19val per radiją transliuotos referendumo agitacijos specialios debatų laidos, kodėl per tv nėra jokios anonsacijos dėl būsimo referendumo?!
   labai lengva palyginti buvusio referendumo dėl narystės ES bei referendumo dėl Visagino atominės elektrinės statybos agitaciją su šio referendumo agitacija.
   P.S. net A.Čekuolis ragina boikotuoti šį referendumą
   Prieš referendumą pasisako D.Grybauskaitė, A.Butkevičius(socialdemokratai), A.Kubilius (konservatoriai), E.Masiulis(liberalai).
   Žurnalistai miega saldžiai saldžiai !!!, o tai juk istorinis, svarbus politinis įvykis Lietuvoje

  • Atas:

   Anokie jūs patriotai.Greičiau “lovio”patriotai.

 22. )..(:

  ar buvo 2003 m. Konstitucinis teismas ???????????????????????????????

 23. Amelija:

  Rašot jūs čia patys sau, suagituotus agituojat… Kas apsisprendė nedalyvaut, to jokiais spaudimais, gręžimais ir net graudenimais nepaveiksit. Apskritai absoliuti dauguma komentarų – tik noras išsilieti, išsikalbėti. Na ir kas iš to?

 24. svarbu !:

  GALI EITI BALSUOTI IR BE RINKĖJO KORTELĖS,jei negavote. kortelę galima atsispausdinti
  https://paslaugos.vrk.lt/pazymejimas/
  arba israsys vietoj.

 25. Rimas:

  birželio 23d speciali LRT Radijo laida skirta referendumo agitacijos debatams: http://www.youtube.com/watch?v=ahDFspZTshY

  birželio 25d. (trečiadienį) taip pat bus debatų laida nuo 19val

 26. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  “Vytautas Rubavičius. Prieš referendumą – vieningos valdžios morda”
  va čia
  http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-rubavicius.-pries-referenduma-vieningos-valdzios-morda
  Antilietuviškai, bolševikinei kelių partijų gaujai labai tinka trumpesnis apibūdinimas – vieningos valdžios morda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: