Išleidžiamas pašto ženklas, kviečiantis saugoti Baltijos jūrą (2)

Lietuvos pašto nuotr.

Lietuvos pašto nuotr.

Baltijos jūra – viena iš labiausiai užterštų pasaulyje. Siekdamas atkreipti gyventojų dėmesį į šią problemą Lietuvos paštas išleis pašto ženklą, skirtą Baltijos jūrai. Naujasis pašto ženklas apyvartoje pasirodys jau šį šeštadienį, gegužės 24 dieną.

Pašto ženklą „Išsaugokime Baltijos jūrą“ sukūrė dailininkė Martyna Stasiulionytė. 2,90 Lt nominalo pašto ženklas bus išleistas 80 tūkst. tiražu.

Kartu su pašto ženklu bus išleisti ir pirmosios dienos vokas bei bukletas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama Baltijos jūrai dedikuotu pašto ženklu, Klaipėdos centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Baltijos jūra yra vėliausiai susiformavusi ir pati ne sūriausia jūra pasaulyje. Jos pakrantės – vienos gražiausių visoje Europoje, jos pasižymi krantų įvairove, baltu paplūdimio smėliu bei bangų išmetamu Šiaurės auksu – gintaru. Gintaro paieškos bangų skalaujamame paplūdimyje vilioja daugelį, norinčiųjų patirti ieškojimo ir atradimo romantiką.

Deja, dėl specifinių geografinių, klimato ir okeanografinių savybių Baltijos jūra yra itin neatspari žmogaus veiklai. Šiandien Baltijos jūra dėl naftos išsiliejimų, žuvų išgaudymo, taršos iš sausumos (ypač didelio kiekio maistinių medžiagų iš žemės ūkio ir pramonės sektorių patekimo į jūrą) bei labai intensyvios laivybos, deja, yra viena labiausiai pasaulyje nykstančių jūros ekosistemų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

 1. vilnietis:

  Klaikus ženklas. Išvis dabartiniai lietuviški pašto ženklai bjauriausi pasaulyje, o šis įeina į pačių bjauriausių dešimtuką. Ar toje kontoroje yra kokios meno tarybos, o jei yra – ar jose dalyvauja dailininkai?

 2. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Straipsnyje dar nepaminėtas karo laikų cheminio arsenalo kapinynas Baltijos jūroje.
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Chemini%C5%B3_ginkl%C5%B3_kapinynas_Baltijos_j%C5%ABroje
  “Baltijos jūroje iš viso buvo paskandinta apie 50 000 tonų cheminių užtaisų.”
  II pasaulinio karo sukėlėjai pridirbo bėdų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: