Estijos premjeras pritaria „Rail Baltica“ atšakai į Vilnių (0)

T. Roivas |  Asmeninė nuotr.

T. Roivas | Asmeninė nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, šiandien Vyriausybėje susitikęs su naujuoju Estijos Vyriausybės vadovu Tavi Roivu (Taavi Rõivas), aptarė Baltijos regionui svarbius klausimus – bendrus strateginius projektus transporto ir energetikos srityse, saugumo situaciją regione, ekonominius bei kitus Baltijos jūros valstybėms svarbius klausimus.

„Šiandien man labai džiugu priimti naująjį Estijos Ministrą Pirmininką Tavi Roivą pirmojo jo vizito Lietuvoje metu. Dabartinė situacija regione reikalauja kaip niekada vieningo Baltijos valstybių bendradarbiavimo siekiant įgyvendinti strateginius projektus dėl energetinės nepriklausomybės, krašto apsaugos ir ekonominės gerovės“, – po susitikimo sakė A. Butkevičius.

Susitikimo metu ministrai pirmininkai pasidžiaugė, kad neseniai vykusiame visų trijų Baltijos valstybių susisiekimo ministrų susitikime pagaliau buvo susitarta dėl probleminių projekto „Rail Baltica“ klausimų – Vilniaus vėžės ir atkarpos nuo Kauno iki sienos su Lenkija. Susitikime Estijos premjeras teigė neprieštaraujantis, kad Vilnius būtų integruota projekto „Rail Baltica 2“ dalis.

Vyriausybių vadovai sutarė, kad būtina tęsti darbus, pasirašyti bendros įmonės kūrimo sutartį ir siekti projekto finansavimo. „Noriu akcentuoti, kad labai pozityviai vertinu mūsų sutarimą dėl „Rail Baltica“ projekto. Džiugu, kad vienodai matome šio strateginio projekto įgyvendinimo perspektyvas“, – kalbėjo Lietuvos premjeras.

Ministrai pirmininkai sutarė, kad Ukrainos krizės kontekste labai svarbu kurti bendrą Europos Sąjungos energetikos politiką, ir pasidžiaugė, kad visos Baltijos šalys yra kelyje energetinės nepriklausomybės link – elektros rinkoje sėkmingai eksploatuojami ir įgyvendinami tokie projektai kaip „Estlink II“ ir „NordBalt“, o Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų terminalas bus pastatytas iki šių metų pabaigos, kaip planuota.

T. Roivo nuotrauka iš soc. tinklo

T. Roivo nuotrauka iš soc. tinklo

Kalbėdami apie saugumo situaciją regione, premjerai vienareikšmiškai sutarė, kad ne tik NATO buvimas regione yra nepaprastai svarbus, tačiau taip pat reikalingas ir glaudesnis bendradarbiavimas saugumo srityje tarp Baltijos šalių.

Susitikimo metu Vyriausybės vadovas padėkojo už Estijos paramą Lietuvai siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje, pasidalijo Lietuvos pirmininkavimo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai patirtimi, diskutavo apie euro teikiamą naudą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: