Seimas priėmė nutarimą dėl žemės referendumo paskelbimo datos (tiesioginė transliacija, video) (10)

seimas-referendumas-del-zemes-j.vaiskuno nuotrBalandžio 10 d., paskutinę pagal įstatymą tam skirtą dieną, 10:20 val. Seimas  skubos tvarka svarstys nutarimo projektą dėl žemės referendumo paskelbimo, o 11:10 val. ir Euro įvedimo įstatymą.

Balandžio 9 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) motyvuodamas tuo, kad ekspertų grupė referendumui siūlomas formuluotes įvertino kaip prieštaraujančias Konstitucijai, pasiūlė paskelbus referendumą dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams bei juridiniams asmenims iškart kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl jo konstitucingumo.

Anksčiau Seimui buvo pateiktas ir liberalų pasiūlytas nutarimo projektas, kuriuo KT būtų klausiama, ar dabartinio Referendumo įstatymo 14 straipsnis neprieštarauja Konstitucijai.

Jei Seimas nutartų kreiptis į KT referendumo dėl žemės paskelbimo klausimas būtų užblokuotas neapibrėžtam laikui.

Papildyta:

Po audringų diskusijų Seimas skubos tvarka pritarė nutarimui, kad referendumo dėl žemės ir kitais klausimais data būtų nustatyta šių metų birželio 29 d. Po pateikimo Seimo narių balsai pasiskirstė taip (balsavo 110 Seimo narių):
Už – 79, prieš – 4, susilaikė – 27.

Balsuojant dėl nutarimo priėmimo (balsavo 102 Seimo nariai), balsai pasiskirstė taip: Už – 79, prieš – 4, susilaikė – 19.

Liberalai ir TTK toliau reikalauja, kad būtų svarstomas Seimo kreipimosi į KT dėl šio referendumo teisėtumo klausimas. Šio klausimo svarstymas įtrauktas į dienotvarkės rezervinius klausimus, tad gali būti pradėtas  svarstyti bet kuriuo metu.

Papildyta:

Vakarinio Seimo posėdžio pabaigoje, kai posėdžių salėje tebuvo beveik tik trečdalis Seimo narių, įvyko balsavimas. Už nutarimo dėl kreipimosi į KT su prašymu ištirti, ar LR referendumo įstatymo 14 straipsnis neprieštarauja LR Konstitucijai priėmimą balsavo 29 Seimo nariai, prieš – 11, susilaikė – 8.

Seimo posėdžio tiesioginę transliaciją galite žiūrėti ČIA.

Žiūrėkite tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (I dalis):

Žiūrėkite tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (II dalis):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: