Vilniuje susitinka Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo žinovai (3)

saugomas-kulturos-paveldo-objektasBalandžio 3 d. Vilniuje prasideda dvišalis Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertų grupės posėdis, truksiantis dvi dienas.

Susitikime dalyvauja LR kultūros viceministras dr. Romas Jarockis, Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos Valstybės pasekretorė prof. habil. dr. Malgožata Omilanovska (Malgorzata Omilanowska). Taip pat dalyvauja LR kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos, Nacionalinio kultūros paveldo instituto ir kitų Lietuvos bei Lenkijos kultūros ir kultūros paveldo institucijų atstovai.

Posėdyje bus aptarti abiejų šalių kultūros paveldo išsaugojimui ir istorijos puoselėjimui svarbios temos. Ekspertai diskutuos apie atminties institucijų – muziejų, bibliotekų ir archyvų – veiklą ir dvišalį bendradarbiavimą. Taip pat bus aptartos galimybės patogiau naudotis vieniems kitų archyvais, keistis gerąja patirtimi kultūros paveldo apsaugos srityje. Valstybių atstovai ieškos būdų gilinti dvišalį bendradarbiavimą archeologijos, kultūros paveldo atgaivinimo bei rengiantis Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių paminėjimui 2015 metais ir Stanislovo Moniuškos 200-ųjų gimimo metinių jubiliejui 2019 metais.

Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertų grupės posėdis vyks įgyvendinant 1999 m. gruodžio 16 d. Varšuvoje (Lenkija) pasirašytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lenkijos Respublikos Vyriausybės sutartį dėl Vyriausybės įgaliotinių bendradarbiavimo kultūros paveldo srityje. Posėdis vyks jau aštuntą kartą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. lyvis:

  Kokia gali būti Lenkijos kultūros paveldo ekspertai jeigu tai yra jotvingių kraštas okupuotas lenkų kryžiuočių nešama Vatikano klapčiukais iki šios dienos nekenčiantys pagoniškos Lietuvos. Iš to atsiranda žemės energetinis klodas negali sietis su jotvingiais. Lenkijos laukia žlugimas kaip ir kitų imperijų. lyvis

 2. bartas:

  Niekaip negali atsiskirti nuo savo Lenkijos. O su Latvija , ką nors bendro turit.? Suvalkų trikampį grąžina ir bus visas paveldas.
  Klausykit “ekspertistai” baudžiavą panaikino rusų caras , o jūs dar ten. Šūdrai.

 3. Kažin:

  Koks čia gali būti Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo bendrumas apskritai, kai Lenkija nuo amžių buvo priešiška Lietuvai, o Lietuva Lenkijai. Pagaliau kas čia laikoma tuo Lietuvos ir Lenkijos kultūriniu paveldu. Tai dirbtinai išgalvoti pavadinimai.
  Vesti Lietuvos ir Lenkijos paveldų bendrystes apskritai nėra pagrindo, tai visiškai priešiški psichologiniai dvasiniai, kultūriniai tipai. Kaip iki šiol Lietuvos kultūrinį paveldą sugebėjome atskirti patys – be Lenkijos, taip sugebėsime tai daryti ir toliau, sugebėsime apseiti be jos.
  Juk akivaizdu, kad bet kokio Lietuvos dėjimosi su Lenkija kultūrinėje veikloje vyksta tik Lietuvos kaip Lenkijos karalystės sudėtinės dalies koncepcijos propagavimas, t.y. savinimasis Lietuvos.
  Taigi, daryti Lietuvai ką bendro su Lenkija neišeina ir negali išeiti, tas ir turėtų būti pasakyta Premjerų ar ministrų lygyje.
  Kurkime ir žinokime lietuvišką, o ne lenkišką, kultūrinio paveldo istoriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: