Gatvės muzikos diena kvies ne kariaut, o muzikuot (0)

gmd.lt nuotr.

gmd.lt nuotr.

Gegužės 17-ąją aštuntą kartą vėlyvas pavasaris Lietuvoje bus skirtas gatvės muzikai. Šiais metais, kaip septynerius metus iki šiol, Lietuvos mastu vykstantis GMD atgaivins šalies gatves trečią gegužės mėnesio šeštadienį. Liko lygiai du mėnesiai – laikas matuotis gitarą, ir registruotis svetainėje.

Vilniuje gatvės muzika šiek tiek struktūrizuojasi: Pilies gatvė bus skirta tik akustiniams instrumentams, tokia pat akustinė šiais metais bus ir Vokiečių gatvė. Rotušės aikštė bus skirta veiksmui – visoms akcijoms, kurios jungiasi prie GMD. Vilniaus gatvė šiais metais priklausys grupėms ir atlikėjams, kurie savo pasirodymus panorės įgarsinti, o Gedimino prospektas pavirs didžėjų arena. Laikas rinktis kuri gatvė bus Jūsų lankomiausia.

O pati gatvės muzikos dienos idėja toliau skinasi kelią į tarptautinius vandenis: į jau trečius metus prie GMD idėjos prisijungusį Tbilisį kartu su muzikantais iš  Ukrainos, Armėnijos, Kroatijos ir Lenkijos pakviesti Lietuvos gatvės muzikos dienos dalyviai muzikantai. Beissoul, Ainis ir Baltasis Kiras Tbilisyje vyksiančioje GMD atstovaus Lietuvą.

GMD vyks ir Ukrainoje – Kijeve bei Lvove.

Taip pat GMD pirmą kartą vyks Hagoje ir Norvegijoje. GMD data šiais metais sutampa su Norvegijos Nepriklausomybės dienos švente, tad pietų Norvegijos lietuvių bendrijos vadovas inicijuoja gatvės muzikos dieną Osle ir kituose miestuose. Kopenhagoje gegužės 17 d. vyks lietuvių dienos ir gatvės muzikos diena. Kadangi šių metų lietuvių dienų idėja yra Laisvieji miestai Miestuose: Kristianija (Kopenhaga/Danija) ir Užupis (Vilnius/Lietuva), tad ir GMD Kopenhagoje teritorija yra pasirinkta būtent Kristianija. GMD globalėja. Laikas keliauti į GMD turne po pasaulį.

Registracija svetainėje jau vyksta, o Andrius Mamontovas, GMD įkvėpėjas primena: Nesvarbu ar jūs profesionalas ar mėgėjas, ar grojate iš natų ar mokate tik kelis akordus, ar jūsų repertuaras didelis ar tik viena daina. Svarbu – tik gera valia ir noras kartu kurti šventę. Jei dar nei karto nedalyvavote GMD – laikas pradėti.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: