Bus vertinamas teritorijų užterštumas (1)

Užterštos teritorijos | santarve.lt nuotr.

Užterštos teritorijos | santarve.lt nuotr.

Lietuvos geologijos tarnyba pasirašė sutartį su UAB „Grota“ ir pradėjo įgyvendinti Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą „Urbanizuotose vietovėse esančių užterštų teritorijų poveikio vertinimas“.

Šis projektas – tai 2009-2011 m. tarnybos vykdyto projekto „Užterštų teritorijų poveikio vertinimas“ tęsinys. Dabar pagrindinis dėmesys bus skiriamas būtent urbanizuotose vietovėse esančios taršos išaiškinimui ir ištyrimui. To reikia tam, kad ateityje teritorijas būtų lengviau pritaikyti urbanistinei plėtrai.

Pagrindinis projekto uždavinys – nustatyti cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų tvarkymo eiliškumą, saugiai sutvarkyti pavojingiausiai cheminėmis medžiagomis užterštas teritorijas ir suteikti reikalingą informaciją savivaldybėms.

Projekto metu numatoma surinkti ir patalpinti į Valstybinę geologijos informacinę sistemą GEOLIS visą įmanomą informaciją apie urbanizuotose teritorijose esančius objektus, kurių veikla buvo susijusi su pavojingų medžiagų naudojimu praeityje ar pavojingos cheminės medžiagos naudojamos vykdant veiklą šiuo metu.

Nustačius potencialius taršos židinius, bus sudarytas pavojingiausių teritorijų tyrimų eiliškumo sąrašas. Vadovaujantis šiuo sąrašu, bus atlikti tyrimai pirmuose 150 objektų.

Pagal tyrimo rezultatus, dar 50 pačių pavojingiausių aplinkai ir žmogaus sveikatai teritorijų bus atlikti detalūs tyrimai ir joms parengti sutvarkymo planai.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto trukmė 18 mėn., biudžetas – 4,34 mln. Lt.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Tęsėjas:

  Projekte pagrindinai kalbama apie mūsų krašto gyventojams ir gamtai jau ankščiau padarytą žalą, tačiau nei žodžio neužsimenama apie prevencines priemones, kurios apsaugotų Lietuvą nuo ekologinės katastrofos, kurias gali sukelti (IR SUKELS!!!) SUPERKATILINĖS, kurias numatoma statyti prie Vilniaus ir Kauno ir kuriose numatoma deginti IR mūsų kaimyninių valstybių ir šiukšles, ir atliekas!?
  Mūsų protėviai dar tolimoje senovėje gyvendami Mažojoje Azijoje, mirties bausme bausdavo kiekvieną UGNIES teršėją!
  Dabar gi galingiausios katilinės, skirtos tiktai atliekų bei šiukšlių deginimui, mūsų krašte dygsta kaip grybai!
  Kur yra mokslininkų išvados ir garantija, kad šių katilinių išmetami dūmai-dujos yra mažiau kenksmingos nei atominių reaktorių “gaminami” visi šalutiniai produktai?!
  Pridėkite prie katilinių išmetamų dūmų – dėl klimato šiltėjimo ir vis intensyvesnės Saulės veiklos mūsų Žemės pusrutulyje, suprantama ir mūsų krašte, asfalto dangos miestose su kiekvienais metais vis intensyvėjantį GARAVIMĄ!
  Beje, apie ASFALTO DANGOS žalą miestuose jau pats laikas kalbėti!!!
  Tačiau prieš kalbant, būtina pažinti – koks mūsų Žemės pusrutulyje klimatas bus po 50, po 100, 500 ir net 1000 metų!
  O tai jau yra oficialiai skelbiama ir knygose, ir internete!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: