Vasario 9 d. visuomenininkai kviečia į piliečių konferenciją „Už valstybę – be melo“ (45)

„Už valstybę – be melo“

„Už valstybę – be melo“

Vasario 9-ąją, minint 1991 metų Lietuvos piliečių plebiscitо 23-iąsias metines, visuomenininkai kviečia į Vilniuje rengiamą piliečių konferenciją „Už valstybę – be melo“.

„Šiandieninė Lietuvos gyvenimo tikrovė verčia konstatuoti, kad atsikratyti svetimos valdžios ir jos primestos tvarkos buvo lengviau, negu kurti visavertę nepriklausomą valstybę – buveinę laisvai tautai saugiai gyventi ir kurti: ne fasadinę, deklaratyvią, tuščiavidurę, o kupiną turinio nepriklausomybę, ne vienadienę, o turinčią amžių perspektyvą“, – sakoma visuomenės veikėjų pranešime spaudai.

Kaip žinia 1991 metų vasario 9 dieną įvyko Lietuvos gyventojų visuotinė apklausa – plebiscitas. Daugiau kaip 90 % balsavusiųjų, kurie sudarė per 76 % visų turinčių aktyvią rinkimų teisę piliečių, pasisakė už nepriklausomą ir demokratinę Lietuvą. Tai buvo itin svarbus balsavimas, turėjęs didelės įtakos Lietuvos kovoje už laisvę ir nepriklausomybę.

Šia proga renginio organizatoriai kviečia Lietuvos piliečius sutelkti visuomenės iniciatyvas ir nubrėžti neatidėliotino veikimo gaires bei konkrečius veiksmus artėjantiems prezidento, Europos Parlamento bei savivaldybių ir Seimo rinkimams.

Kvietimą pasirašė: Liudvikas Jakimavičius, Šarūnas Puidokas, Rišardas Maceikianecas, Tomas Baranauskas, Krescencijus Stoškus, Vytautas Bakas, Joana Noreikaitė, Jonas Vaiškūnas, Tomas Viluckas, Audrius Rudys, Julius Panka, Gintaras Songaila, Arūnas Eigirdas, Nijolė Balčiūnienė, Ričardas Garuolis ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.

Konferencijos programa:

10.00–11.00 – registracija

11.00–11.10 – sveikinimo žodis

11.10–11.30 – Vytautas Bakas, teisininkas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo garbės narys, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų profesinių sąjungų delegatas Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijoje, Pareigūnų kredito unijos valdybos pirmininkas, ekspertai.eu steigėjas:
„Teisėsaugos atskaitomybė ir jos pilietinė kontrolė – ar tai įmanoma? Ką galėtume padaryti patys, kad būtume saugesni, o teisinė sistema atitiktų visuomenės lūkesčius?“

11.30–11.50 – Vytautas Rubavičius, rašytojas, filosofas:
„Vakarietiškieji Valstybės demokratizavimo principai“

11.50–12.00 – Algirdas Endriukaitis, Nepriklausomybės Akto signataras:
„Tautos konferencijos idėja“

12.00–12.40 – kavos pertrauka

12.40–13.00 – Dalius Stancikas, bernardinai.lt apžvalgininkas:
„Kodėl politinis elitas bijo tautos?“

13.00 – 13.20 – prof. Krescencijus Stoškus, filosofas:
„Septyni tautos savižudybės būdai. Kaip jiems užkirsti kelią?“

13.20–14.00 – klausimai ir diskusijos

Data: 2014 m. vasario 9 d. | Vieta: Vilnius, Kaštonų g. 7, Lietuvos medicinos biblioteka
Pradžia: 11 val. (registracijos pradžia – 10 val.)
Konferencija tiesiogiai bus transliuojama ir internetu: www.ekspertai.eu
Tel.: +370 686 27791, +370 605 50192. El. p. uzvalstybe@gmail.com

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

45 komentarai

 1. Tikrasis Siekis?:

  Ach kiek nelietuviškų žodžių tekste. Kažin kodėl?
  Kokie žmonės čia kviečia ir ko (IŠ TIKRŲJŲ) siekia?

  • medus:

   … parašė sistemos šuva, siekdamas suklaidinti žmones ir manydamas, kad kiti kvailesni už jį. Kvailesnių nėra, o bundančių ir globalistines gaujos “teisei” sakančių NE tik daugėja. Kas galime, būtinai dalyvausime.
   Geros dienos, tautiečiai:)

  • kaip baisu:

   jezusėliau kaip baisu, kas gi ten įvyks, ane kagėbyste (konservai gal šiltai priglaudė po savo sparneliu, jo)? prisiminėt savų kinkų drebėjimą po Mokslų Akademijos susirinkimo 1988 biržely? ŪŪŪŪ…. baisu bus ir dabar….. ruoškitės…. Tauta a-t-e-i-n-a… Ginkitės!!!

  • Albas:

   Norėtumėt rusų agentais apšaukti, betgi ne rusiški žodžiai, o tarptautiniai. Apmaudu, ane?

 2. Būtų labai reikalinga, jei į konferenciją atvyktų iš Lietuvos regionų, nors po atstovą ar kelis, kurie galėtų parvykę skleisti žinią savo krašte. Gal čia galėtų padėti referendumo iniciatyvinės grupės nariai, kurie turi ryšių regionuose?

  • M.Šileika:

   Šiaurės ir Vakarų regionų žemaičiai nutarė vykti i šį pilietinį suvažiavimą Vilniuje, 2014 Vasario 9d., svarstyti ir priimti gaires sutelkiant visuomenės iniciatyvas referendumo įgyvendinimui ir neatidėliotiniems veiksmams dėl artėjančių prezidento, Europos Parlamento bei savivaldybių ir Seimo rinkimų.

 3. pensininkas:

  Priešinimės ES valdymui pagal siono išminčių protokolo taisykles.

 4. Rimas:

  aš manau, kad tai yra provokacija neskelbti referendumo visai, kad jis neįvyktų.
  tik manau pavėluotai, nes traukinys jau ties finišo tiesiąja

  • N:

   O juk gali atšaukti. Atseit KT išaiškino. Arba jei ir neatšauks, tai klausimą dėl žemės pašalins.

   • Rimas:

    pervėlu tokiems veiksmams
    kai surinks parašus, seimas turės pareigą paskelbti
    beje apie kt išaiškinimą jokios nuorodos nėra

    • N:

     Šiandien išnagrinėtoje byloje dėl 125 straipsnio (kas susiję su pinigų emisija) pakeitimo įstatymo KT pažymėjo, kad Konstitucija yra vientisas darnus aktas ir vieno straipsnio keitimas neturi sudarkyti darnos. Tą pasigavo žurnaliūgos ir VRK. Deja, bet tai nėra pagrindas nutraukti referendumo rengimą. į KT VRK negali kreiptis. Čia gali atsitikti taip, kad VRK, tarkim, paskelbia referendumui surinktų parašų kiekį pakankamu. Tuomet Seimas per mėnesį turi paskelbti referendumą. Jis turi jį paskelbti net ir tuo atveju, jei nustatoma, kad referendumo klausimo formuluotė prieštarauja Konstitucijai. Tik po to, kai
     Seimas paskelbia referendumą, atsiranda galimybė seimo narių grupei kreiptis į KT dėl referendumo klausimo atitikimo Konstitucijai. Iš karto būtų sustabdytas referendumo paskelbimo nutarimo galiojimas. KT išnagrinėtų ir nustatytų, kad referendumas dėl žemės prieštarauja Konstitucijai. Bet kokiu atveju visas tas spektaklis nusitęstų iki vasaros vidurio…

 5. Rimas:

  apgailėtina tai, kad vrk sėdi teisininkai (tame tarpe politikų deleguoti teisininkai) ir tyčiojasi iš eilinių LR piliečių: turiu omenyje, kai darbas ir sąlygos dėl referendumo surengimo įvykdomos, tada ima šaukti, kad to negalima buvo daryti.

 6. Visuomenininkas:

  Vyksim į konferenciją tik su tokia salyga jei leis užsirašyti kalbai.Kitų, tų pačių,,amžinųjų”orakulų, kurie mirga spaudoje, portaluose jau nėra jėgų klausytis.Čia principas-vieni dirba, o kiti prakaitą braukia ir kalba visų vardu.Norėtūsi išgirsti tikrų, paprastų visuomenininkų mintis o ne menamų vedlių litanijas iš serijos ,,kas blogai ant Lietuvos”.Kaip mitinguose…Nusigyveno iki tiek kad Šustauskas su Murzilka pasirodo tarp oratorių ir ,,šaukia Tautą”:)
  Išmokite pagaliau normaliai viską organizuoti o ne ieškoti publikos sau.

 7. L.J:

  TAIP. VAIGAUSKO KONTORA LAUK.

 8. L.J:

  Maidane buvo geras sukis UZ SAVO ZEME IR LAISVE.

 9. lyvis:

  „Už valstybę – be melo“ tai kad rinkėjai balsuoja už melą ir pabandyk tu padaryti kad valstybė būtų be melo. Kas atvedė melo agurkinių, paksinių tapšnotojų, socstribų partijas į valdžią ogi stribai – rinkėjai. Ir dabar jas norima padaryti tas partijais šventais konferencojos tikslas. Visos šios partijos antivalstybinės kaip ir Vaiškūno svetainė Alkas.lt. lyvis

 10. Aciu Dievui:

  Kad dar liko sveiku signataru, galvojau jau visai juos uzdusino ir nebus kas vienija tauta. Aciu uz sia konferencija ir labai dziugu, kad pabudome kaip pries 25 metus.

 11. pensininkas:

  Konferencijos UŽ VALSTYBĘ BE MELO dalyvių prašau įsiminti, jog nepakanka vien kalbų apie melą. Tai panašu į avelių varomų į skerdyklą bliovimą. Reikia imtis konkrečių veiksmų. Todėl Konferencijos pagrindiniu tikslu laikau kandidato į prezidentus iškėlimą ir jo prisaikdinimą. Mano šeima laiko, kad tinkamiausiu kandidatu į šį postą būtų nepartinis, buvęs sąjūdietis, signataras ZIGMAS VAIŠVILA. Kvieskite jį imtis šios misijos. Laiko liko nebedaug. Sėkmės.

 12. Pranas:

  Tai čia tie patys, kurie kūrė ULL. Tada jie dar vadinosi Tautininkais, dabar jau visuomenininkai.

 13. ugnis:

  Dėl seimo narių grupės kreipimosi į KT dėl referendumo klausimo atitikimo Konstitucijai. Anot Z. Šličytės, šį Konstitucijos straipsnį reikia aukso raidėmis perrašyti kaip atkirtį visiems demagogams: Konstituciniam Teismui nėra suteikta teisė vertinti Tautos referendumu priimtus sprendimus

 14. ugnis:

  Emigrantės pasiūlymas konferencijai, kad jau pats laikas pradėt leist 1-2 lapų žinias piliečiams kas savaitę (gal galėtų talkinti Respublika) pvz., kuriose atsispindėtų paskutinės naujienos tiems, kurie neturi galimybės skaityti ir domėtis interneto pagalba, kaip Sąjūdžio laikais.Platinimas savanorių pagalba.Įkurti aktyvių piliečių skyrius (patirtis jau yra referendumo grupės branduolys) visoje Lietuvoje.Koordinatoriai turėtų būti Vilniuje.Ruoštis referendumui dėl euro, dėl seimo narių sumažinimo iki 71, atsisakant partinių sąrašų, riboti kadencijų kiekį seime iki 2 kadencijų. Apie milijonas tautiečių išvyko, o seimo narių skaičius liko tas pats 141.Ar mums reikia tų europarlamemtarų, jei jie prieš nieką neatsiskaito ir nedirba Lietuvos labui.Informacija pamąstymui.

  • N:

   Referendumą dėl euro jau per vėlu rengti. Deja, per vėlu. Paskaičiuokite, kiek tai užtruks. Kitas referendumas turėtų būti ne dėl euro, o dėl išstojimo iš ES ir naujos redakcijos Konstitucijos. Reikia daug pataisų.
   Aiškiai apibrėžti tai, kuo remiasi valstybės suverenitetas ir kad tie poliai negalėtų būti perduodami jokioms kitoms valstybėms ar viršvalstybiniams dariniams. Į tai, savaime suprantama, papultų ir sava valiuta bei centrinio banko pavaldumas bei atskaitomumas Seimui.
   Apie tai, kad valstybė ir savivaldybės savo funkcijų negalėtų deleguoti jokioms privačioms struktūroms ar viršvalstybiniams dariniams. Čia ir tik valstybiniai antstoliai, ir valstybinė medicina, mokslas, švietimas ir t.t. Tai nereiškia, kad, pavyzdžiui, negalėtų būti privačių mokyklų, ar gydymo įstaigų tačiau valstybė joms pinigų iš biudžeto nedalintų, kaip kad dabar.
   Strateginės ekonomikos šakos tik valstybinės. Valstybinio komercinio banko Konstitucinis reglamentavimas.
   Konstitucinio teismo veiklos srities sukonkretinimas ir KT atsakomybės bei paleidimo galimybė bei mechanizmas, jei ima laužyti Konstituciją ir kalbėtis su dvasiomis, aišku, su neteisėtų nutarimų panaikinimu.
   Šeimos instituto dar griežtesnis reglamentavimas, uždraudžiant visokias partnerystes ir pan., t.y. valstybei nepripažįstant jokių kitokių, atseit, šeimyninių, sąjungų, taip pat ir tokių pat, sudarytų užsienyje. Visokių vienišų motinų ir jų vaikų nelaikant šeimomis (tai nereiškia, kad jų nereikėtų socialiai remti), uždraudžiant surogatinę motinystę ir tėvystę (spermos donorystę), įvedant konstitucinį abortų ribojimą.
   Aišku, seimo narių skaičiaus sumažinimas, generalinės prokuratūros atskaitomybės įvedimas, specialiųjų tarnybų konstitucinis reglamentavimas (ko dabar nėra visiškai).
   Tautinių mažumų konkretus įvardinimas (čigonai, karaimai, totoriai), visas kitų tautų atstovai – bendrijos. Numatyti privalomą jų integraciją. Kas duotų pagrindą mokyklų rusų ar lenkų kalbomis pertvarkymą į lietuviškas, tik su papildomomis pamokomis, skirtomis tautinės bendrijos kultūrai ir kalbai.
   Konstitucijoje numatyti kokie veiksmai yra valstybės išdavystė.
   Ir daugybė kitų.

 15. Nepolitikas:

  Melagiai organizuoja konferenciją „Už valstybę – be melo“. Ką tai gali reikšti?

 16. pensininkas:

  Žmonės, siūlykite į prezidentus tik Zigmą Vaišvilą. Nuoširdžiai prašau. Nerekomenduočiau R.Paulausko. Puteikis dar neišmestas konservatorius, nesiderina ir netinka. Pritariu komentarui “paskaitų apie viską šau” portale Tiesos. Bet ekspertuose Bakas jau nustumtas į antrą vietą ir numatyta pasisakyti Zigmui Vaišvilai prieš kavos pertrauką, tik laiko jam neskirta. Sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: